• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون , مطالب برگزیده سایت » دلواپسی‌های القاعده در سوریه !
  کد خبر : 1849749

  دلواپسی‌های القاعده در سوریه !

  دلواپسی‌های القاعده در سوریه !Reviewed by Aryan on May 11Rating: گروه های نزدیک به القاعده در مناطقی از سوریه، قوانین سختگیرانه ای را علیه مردم اعمال می کنند. روزنامه النهار چاپ بیروت با انتشار گزارشی، به برخی دستورات و قوانین سختگیرانه گروه افراط گرای اسلامی داعش (دولت اسلامی عراق و شام ) در مناطق تحت…

  دلواپسی‌های القاعده در سوریه !Reviewed by Aryan on May 11Rating:

  القاعده

  گروه های نزدیک به القاعده در مناطقی از سوریه، قوانین سختگیرانه ای را علیه مردم اعمال می کنند.

  روزنامه النهار چاپ بیروت با انتشار گزارشی، به برخی دستورات و قوانین سختگیرانه گروه افراط گرای اسلامی داعش (دولت اسلامی عراق و شام ) در مناطق تحت کنترل خود در سوریه پرداخت. این گروه نزدیک به شبکه القاعده است.

  افرادی که این قوانین را رعایت نکنند با مجازات های شدیدی روبه رو می شوند. 

  تاکنون بارها روایت ها، فیلم ها و عکس هایی از برخوردهای شدید و سختگیرانه ماموران داعش با مردم عادی در مناطقی تحت کنترل خود از جمله  شهر رقه و حومه ادلب در سوریه منتشر شده است. 
   
  بخشی از این قوانین سختگیرانه به این شرح منتشر شده است: 

  1- زنان و دختران باید نقاب سیاه رنگ ضخیم بر صورت خود بیاندازند. در صورتی که این نقاب، ضخیم نباشد، فرد بازداشت می شود. 

  برخی منابع آگاه می گویند به همین دلیل تاکنون شمار زیادی از زنان و دختران در شهر الرقه سوریه توسط ماموران داعش دستگیر شده اند. 

  2- اجبار مسیحی ها به امضای تعهدنامه پرداخت جزیه به داعش. مقدار آن 13 گرم طلا برای ثروتمندان مسیحی و 25 درصد آن برای فقرای مسیحی است. نصب یا ترسیم صلیب یا استفاده از بلندگو در مراسم های مذهبی مسیحی ها ممنوع است.

  3- آرایش صورت زنان و دختران به ویژه آرایش ابرو نباید از پشت نقاب مشخص باشد. در غیر این صورت با بازداشت و مجازات شلاق روبه رو می شوند. 

  4- زنان و مردان در مکان های عمومی و ادارات نباید مختلط باشند. زنان حق ندارند بدون حضور محرم مرد وارد خیابان شوند . آنها همچنین بدون حضور محرم مرد حق سوار شدن به تاکسی را ندارند. 

  5- ممنوعیت پوشیدن لباس جین برای زنان و دختران. 

  6- ممنوعیت مصرف دخانیات شامل سیگار و قلیان.
   
  7- آرایشگاه های مردانه تعطیل هستند. جوانان مرد حق آرایش موی خود به شیوه های مدرن یا استفاده از هر نوع مواد افزودنی به موی خود ندارند.

  8- تعطیلی خیاطی های زنانه در صورت مشاهده حضور مردان در آنجا. ممنوعیت مراجعه زنان به پزشکان مرد. 

  9- ممنوعیت فروش سی دی های موسیقی و وسایل و آلات موسیقی. پخش موسیقی طرب آمیز در خودروها، اتوبوس ها و همه مکان ها ممنوع است. نصب عکس های زنان و مردان در ویترین و پیشخوان مغازه ها ممنوع است.

  10-  مغازه داران باید 10 دقیقه قبل از اذان، مغازه خود را تعطیل کنند. اگر کسی به هنگام نماز، مغازه اش باز باشد مورد مجازات قرار می گیرد. 

  11- هر فردی حاضر در خیابان ها به هنگام اذان باید به مسجد برود و کسی حق تاخیر ندارد. افراد مسلمان باید در مسجد دیده شوند. 

  12- بکار بردن کلمه داعش ممنوع است و همه باید از عبارت دولت اسلامی عراق و شام استفاده کنند. 

  منبع: عصر ایران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.