• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » اگر کل جمعیت دنیا را روی هم بریزیم چه می‌شود ؟
  کد خبر : 1849693

  اگر کل جمعیت دنیا را روی هم بریزیم چه می‌شود ؟

  اگر کل جمعیت دنیا را روی هم بریزیم چه می‌شود ؟Reviewed by Aryan on May 7Rating: محققان با کمک تصاویر گرافیکی و جای دادن جمعیت فعلی کره زمین، وسعت دره گراند کانیون را به تصویر کشیده‌اند. پارک ملی گراند کانیون (Grand Canyon) در ایالت آریزونای آمریکا واقع شده است؛ شکاف دره گراند کانیون 446 کیلومتر…

  اگر کل جمعیت دنیا را روی هم بریزیم چه می‌شود ؟Reviewed by Aryan on May 7Rating:

  02

  محققان با کمک تصاویر گرافیکی و جای دادن جمعیت فعلی کره زمین، وسعت دره گراند کانیون را به تصویر کشیده‌اند.

  پارک ملی گراند کانیون (Grand Canyon) در ایالت آریزونای آمریکا واقع شده است؛ شکاف دره گراند کانیون 446 کیلومتر طول و 1600 متر عمق دارد که عرض آن در وسیع‌ترین نقطه بالغ بر 24 کیلومتر است.

  محققان برای نشان دادن وسعت دره گراند کانیون، تصاویر گرافیکی تهیه کرده‌ و جمعیت 7.2 میلیارد نفری کره زمین را در یکی از شکاف‌های این دره جای داده‌اند.

  03

  متوسط وزن هر انسان 70 کیلوگرم در نظر گرفته شده است که با ضرب شدن در جمعیت 7.2 میلیارد نفر، وزن 490 میلیون تن بدست می‌آید.

  حجم متوسط یک انسان 0.07 متر مکعب است و حجم کلی همه انسان‌ها بالغ بر 490 میلیون مترمکعب می‌شود که معادل مکعبی با اضلاعی به طول 788 متر است؛ اگر این مکعب در کنار بزرگترین برج جهان – برج خلیفه دبی به ارتفاع 828 متر – قرار بگیرد، 40 متر از برج بلندتر خواهد بود.

  ارتفاع متوسط بخش جنوبی این دره 2134 متر است و بنابراین جمعیت فعلی جهان تنها می‌تواند یکی از شکاف‌های این دره را پر کرده و یک قله کوچک ایجاد کند.

  اگر جمعیت تمام دوران‌های تاریخی – در حدود 160 میلیارد نفر – در شکاف های این دره جای بگیرند، 15 قله مشابه ایجاد شده و بخش‌های زیادی همچنان خالی باقی می‌ماند.

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.