• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ما حق ورود به حساب‌هاي بانكي افراد را داريم !
  کد خبر : 1849663

  رئيس سازمان امور مالياتي:

  ما حق ورود به حساب‌هاي بانكي افراد را داريم !

  میزان درآمدهای مالیاتی درسال 92 با رشد 30 درصدی به 41 هزار و 300 میلیارد تومان رسیده است.

  ما حق ورود به حساب‌هاي بانكي افراد را داريم !Reviewed by Aryan on May 6Rating:

   مالیات

   به گزارش «قانون» ، علی عسکری در جمع نمايندگان رسانه‌هاي گروهي  با بیان این‌که 41 هزار و 300 میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی در سال 92 محقق شد، گفت: این میزان نسبت به سال 91 از رشد 30 درصدی برخوردار شد و مي‌توان گفت که 91 درصد درآمدها تحقق یافت.
  وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در سازمان مالیاتی در راستای افزایش درآمدهای مالیاتی گفت: در فروردین ماه امسال 2340 میلیارد تومان درآمد مالیاتی محقق شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از رشد 6 درصدی برخوردار شده است البته باید توجه کرد که در فروردین ماه با توجه به این که نیمي‌از ماه تعطیل است میزان درآمدها قابل توجه نیست.
   رئيس سازمان امور مالیاتی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی سال جاری را برای سازمان مالیاتی سالی پر کار دانست و گفت: سال جاری پرکارترین سال در تاریخ نظام مالیاتی است که باید 60 هزار میلیارد تومان درآمد محقق شود که با احتساب عوارض شهرداری‌ها این درآمدها به 70 هزار میلیارد تومان در سال جاری مي‌رسد.

    ورزشكاران بدهكار شناسايي شدند
  وی در ادامه با اشاره به این‌که لیست ورزشکاران بدهکار استخراج و به فدراسیون‌ و باشگاه‌ها اعلام شده است، گفت: مشکل موجود درباره بدهی ورزشکاران این است که باشگاه‌ها متعهد می‌شدند که مالیات را پرداخت کنند اما برخی به وعده خود عمل نکردند و این درحالی است که از نظر سازمان مالیاتی مودی،‌ ورزشکار است.
   رئيس سازمان امور مالیاتی با اشاره به این‌که تعداد زیادی از اواخر سال گذشته تاکنون نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی خود اقدام کرده‌اند افزود: بیش از 200 نفر از ورزشکاران شامل ورزشکاران داخلی و خارجی و مربیان داخلی و خارجی به نظام مالیاتی بدهکار هستند که همگی فوتبالیست نیستند. عسکری افزود: هر ورزشکاری که بدهی داشته باشد و پرونده‌اش به وصول اجرا برود و در زمان اخطار اقدام به پرداخت مالیات نکند ممنوع‌الخروج می‌شود.

    اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده
   وی با بیان این‌که در زمینه اجرای مالیات بر ارزش افزوده پنج مرحله کاری را انجام داده‌ایم و در هر مرحله تعدادی از مودیان شناسایی شده‌اند گفت:‌در سال جاری مرحله ششم انجام می‌شود.
   وي اضافه کرد: در سال جاری میزان مالیات بر ارزش افزوده هشت درصد تعیین شد که یک درصد آن به عنوان مالیات سلامت به وزارت بهداشت و درمان پرداخت می‌شود. وی با بیان این‌که در راستای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده هر هفته جلسات کارشناسی برگزار کرده و در حال آماده‌سازی پیش نویس قانون هستیم گفت: به زودی کارگروه تدوین قانون تشكيل می‌شود تا پیش از بررسی بودجه سال 94 بتوانیم پیش نویس قانون را به مجلس شورای اسلامي‌ارائه کنیم.

     نظام مالیاتی می‌تواند به حساب بانکی افراد وارد شود
   رئيس سازمان امور مالیاتی در ادامه درباره ورود نظام مالیاتی به حساب‌های بانکی افراد گفت: نظام مالیاتی وارد حساب‌های بانکی اشخاص نمي‌شود البته طبق ماده 231 قانون مالیات‌های مستقیم اگر نظام مالیاتی به گردش حساب افراد نیاز داشته باشد می‌تواند با اجازه وزیر اقدام به دریافت گردش حساب مودیان از بانک‌ها کند.
  عسکری درباره ارائه اطلاعات به دولت برای راستی آزمایی ثبت نام مرحله دوم قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها گفت: در مورد اجرای فاز دوم قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها و ثبت نام کنندگان برای دریافت یارانه، دولت اگر لازم بداند از هر مسیری که به تشخیص برسد اقدام به راستی آزمایی مي‌کند اما تاکنون دراین زمینه به سازمان مالیاتی چیزی منعکس نشده است اما اگر لازم باشد از اطلاعات موجود در اختیار دولت قرار مي‌دهیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • سپیده

   بهترین راه رو پدربزرگامون انتخاب کرده بودن
   والا امنیت تشک خواب یا دریچه بخاری خیلی بیشتر از بانک های مدعی امنیت مالی مردمه !!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.