• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سیدمحمد خاتمی: نبود اخلاق مصیبت‌آفرین است
  کد خبر : 1849243

  سیدمحمد خاتمی: نبود اخلاق مصیبت‌آفرین است

  سیدمحمد خاتمی: نبود اخلاق مصیبت‌آفرین است Reviewed by Aryan on May 1Rating: «سیدمحمد خاتمی» رئیس‌جمهوری پیشین کشورمان فقدان اخلاق در جوامع را مصیبت‌آفرین عنوان کرد و گفت: خشونت‌هایی که امروز به نام دین انجام می‌شود، نشانه جدایی دین از شریعت، اخلاق، عرفان و ادب است.  به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهوری پیشین کشورمان در مراسمی که به…

  سیدمحمد خاتمی: نبود اخلاق مصیبت‌آفرین است Reviewed by Aryan on May 1Rating:

  خاتمی

  «سیدمحمد خاتمی» رئیس‌جمهوری پیشین کشورمان فقدان اخلاق در جوامع را مصیبت‌آفرین عنوان کرد و گفت: خشونت‌هایی که امروز به نام دین انجام می‌شود، نشانه جدایی دین از شریعت، اخلاق، عرفان و ادب است.  به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهوری پیشین کشورمان در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت آیت‌الله دکتر صادقی در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله صادقی اظهار داشت: آیت‌الله صادقی فردی بودند که خردمندی، ایمان، شریعتمداری، اخلاق، عرفان و ذوق همگی با هم در شخصیت ایشان جمع شده بود.

  وی با تأکید بر این‌که فقدان اخلاق چه در جوامع دینی و چه در جوامع غیردینی مصیبت‌آفرین است، خاطرنشان کرد: شریعت بدون اخلاق و ایمان و دور از خرد و پایبندی به ظواهر فارغ از عرفان مشکل‌آفرین است. رئیس بنیاد باران با بیان این‌که خشونت‌های زشت و ننگینی که امروز به نام دین انجام می‌گیرد خود نشانه جدایی دین از شریعت، اخلاق، عرفان و ادب است، گفت: این مسائل زمانی ایجاد می‌شود که پوسته دین به حقیقت دین تبدیل شود. در دنیای امروز، اساس سیاست و روابط بین‌الملل دوری از اخلاق است.

  خاتمی با یادآوری نظریه ماکیاولی در مورد جدایی اخلاق از روح سیاست، خاطرنشان کرد: گرچه در طول تاریخ، سیاست همواره سعی می‌کرده که از اخلاق دور باشد، ولی حداقل در منابع فکری ما مسلمانان و شرقی‌ها اخلاق دارای جایگاه بوده است. وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز معلم و روز بزرگداشت آیت‌الله مطهری، اظهار داشت: همان‌طور که شهید مطهری در مورد عدالت گفتند، عدالت در سلسله علل احکام است و احکام باید عادلانه باشد. رئیس‌جمهوری پیشین کشورمان ادامه داد: من نیز معتقدم اخلاق در سلسله علل احکام قرار دارد. اگر اخلاق و عدالت را در طول شریعت قرار دهیم باید بدانیم که در دین حکم غیرعادلانه و غیراخلاقی نداریم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • mahdi

   آخع یکی نیست بگه شما که از اخلاق دم میزنی چرا اون سال طبق همین اخلاق به قانون احترام نذاشتید و اینهمه به این کشور و آبروش در دنیا ضربه وارد کردید!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.