• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » مقصر اصلی مرگ ماهی‌های سد فشافویه کیست ؟ / پیدا کن پرتغال فروش را !
  کد خبر : 1849131

  مقصر اصلی مرگ ماهی‌های سد فشافویه کیست ؟ / پیدا کن پرتغال فروش را !

  مقصر اصلی مرگ ماهی‌های سد فشافویه کیست ؟ / پیدا کن پرتغال فروش را !Reviewed by Aryan on Apr 28Rating: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره اتفاقی که در روزهای اخیر به تلف شدن ماهی‌ها در فشافویه منجر شد، گفت: کمبود اکسیژن و ضعف مدیریت بهره‌برداری در بند خاکی علل اصلی مرگ ماهی‌ها…

  مقصر اصلی مرگ ماهی‌های سد فشافویه کیست ؟ / پیدا کن پرتغال فروش را !Reviewed by Aryan on Apr 28Rating:

   مرگ ماهی‌های سد فشافویه

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درباره اتفاقی که در روزهای اخیر به تلف شدن ماهی‌ها در فشافویه منجر شد، گفت: کمبود اکسیژن و ضعف مدیریت بهره‌برداری در بند خاکی علل اصلی مرگ ماهی‌ها در فشافویه است.

  به‌ گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، محمد پرورش در نشست خبری : فشافویه نه سد بلکه بند خاکی بوده و مدیریت آن در حوزه جهادکشاورزی است.

  وی با بیان اینکه ماهیان کارگاه پرورش ماهی از بین رفته است که هیچ تخصیص آبی از وزارت نیرو نداشته است، گفت: تغذیه این بند خاکی از آب‌های سطحی که از شمال تهران می‌آید و پساب‌های کشارزی جنوب تهران بوده است.

  پرورش یادآور شد: پساب فاضلاب شهر واوان با استانداردهای کشاورزی تولید می‌شود و کاربرد آبزی‌پروری ندارد.

   

  ————

  دکتر معصومه ابتکار – رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه مراسم دیدار با هیئت مجلس سنای فرانسه در جمع خبرنگاران در رابطه با مرگ دو میلیون ماهی در فشافویه گفت:‌ سد فشافویه یک استخر پرورش ماهی بوده و جالب است که مرگ و میر استخرهای پرورش ماهی به سازمان محیط زیست ربط پیدا کرده است. در این استخر بیش از حد ماهی ریخته شده و با فاضلاب آبیاری شده است که در نهایت منجر به مرگ این ماهی‌ها شد.

  وی در رابطه با برخورد سازمان محیط زیست با خاطیان این فاجعه زیست‌محیطی گفت: سازمان محیط زیست هیچ مسئولیتی ندارد و سازمان شیلات متولی این ماجرا خواهد بود.

  وی با بیان اینکه از این دست مجتمع‌های پرورش ماهی که تحت نظارت و مسئولیت سازمان شیلات وزارت جهاد کشاورزی است در کشور زیاد داریم افزود: استفاده از آب آلوده برای پرورش ماهی بدون شک تخلف محسوب می‌شود و سازمان محیط زیست نیز پیش از این تذکرهای لازم را داده بود.

  معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه طرح‌های تصفیه فاضلاب مجتمع پرورش ماهی به خوبی اجرا نشده است گفت: بسیاری از مجموعه‌های مسکونی حتی مسکن مهر سیستم تصفیه آب و فاضلاب ندارند!

  وی تاکید کرد:‌ این تصور که مرگ ماهی‌ها در سد فشافویه مربوط به این دریاچه بوده است تصور غلطی است که در برخی رسانه‌ها مطرح شده است.

  ابتکار در ادامه یادآور شد: سازمان محیط زیست تذکرات لازم را برای جلوگیری از آبیاری با فاضلاب داده بود اما این تذکرات اجرایی نشده است.

  رییس سازمان محیط زیست در رابطه با همکاری‌های ایران و فرانسه برای احیای دریاچه ارومیه گفت:‌ برای احیای دریاچه ارومیه طرح‌های متعددی پیش‌بینی شده، البته کارگروه دریاچه ارومیه نیز برنامه‌هایی دارد که مصوبات نهایی آن را اعلام خواهد کرد.

  وی با اشاره به تغییر الگوی کار و کشت و تغییر روش برداشت از آبهای زیرزمینی گفت:‌ برای نجات ارومیه الگوی کشاورزی نه تنها در ارومیه بلکه در کل کشور باید تغییر یابد و این کار طبعا نیازمند تجربه جهانی و استفاده از تجربیات کشورهای مختلف است که خوشبختانه در این زمینه کشور ژاپن همکاری‌های خوبی را آغاز کرده است.

  معاون رییس جمهوری با اشاره به فرارسیدن سالروز شوراها گفت: باید به همکاری شوراها برای ارتقای سطح محیط زیست توجه کرد چرا که در این زمینه ملاحظات زیست‌محیطی نیاز به توجه بیشتری دارد.

  وی افزود: برای حفاظت از منابع آب آنچه که در دریاچه ارومیه رخ داده است، موضوع شوراها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

  ابتکار به ارتقای شاخص‌های آلودگی هوا و برنامه‌ریزی برای مدیریت پسماندها اشاره کرد و افزود: تشکیل کمیسیون محیط زیست در شوراها از اهمیت بالایی برخوردار است.

  ابتکار در رابطه با بهبود شرایط محیط‌بانان اظهار کرد: تاکنون گام‌های خوبی برای بهبود وضعیت محیط‌بانان برداشته شده، حدود 400 محیط‌بان تبدیل وضعیت شده‌اند. در سال جاری برنامه‌های دیگری برای بهبود وضعیت حقوقی محیط‌بانانی که در زندان بوده‌اند خواهیم داشت. دو محیط بان شب عید آزاده شده‌اند. همینطور برنامه‌ای برای ارتقا آموزش محیط‌بانان داریم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.