• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » عارف در دانشگاه خواجه نصیر چه گفت ؟!
  کد خبر : 1849092

  اگر دانشگاهیان به وظیفه خود عمل می‌کردند درصد انصرافی‌های یارانه بالاتر بود

  عارف در دانشگاه خواجه نصیر چه گفت ؟!

  افزود: اگر ما در اقتصاد رتبه اول را در دنیا داشته باشیم بدون شک وضعیت معیشت مردم سامان پیدا می‌کند و دیگر دغدغه جدی نرخ بیکاری جوانان قرار نمی‌گیرد. متاسفانه نرخ بیکاری دو برابر متوسط کشور شده و اگر این رویه ادامه پیدا کند در سال 1400 با نگرانی جدی برای اشتغال دانشجویان روبرو خواهیم شد.

  عارف در دانشگاه خواجه نصیر چه گفت ؟!Reviewed by Aryan on Apr 28Rating:

  hamidreza dastjerdi-16-94
  عارف عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در جمع اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دانشکده برق دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی 12 اردیبهشت روز معلم و 11 اردیبهشت روز کارگر را به اساتید و کارگران تبریک و تهنیت گفت.

  عارف با بیان اینکه بنده از روزهای بازگشایی دانشگاه در خدمت این دانشگاه بودم، گفت: من خودم را خواجه‌نصیری می‌دانم. 

  وی با بیان اینکه البته یکی دو سالی است که در اینجا تدریس نمی‌کنم، افزود: اساتید با سوادتر از من حضور دارند. 

  رئیس بنیاد امید ایرانیان به ویژگی‌های دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی اشاره کرد و ادامه داد: همدلی هیئت‌علمی و ارتباط نزدیک بین کارکنان و مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های علمی و فرهنگی از مهمترین ویژگی‌های دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی است. 

  عارف تصریح کرد: وزارت علوم نگاه ارزشمندی به این دانشگاه دارد و همچنان دوستان ما خدمات خوبی را در وزارت علوم نسبت به این دانشگاه انجام می‌دهند. 

  وی با بیان اینکه روز معلم فرصت خوبی است تا عملکرد علمی کشور را ارزیابی و از طرف دیگر از معلمان و اساتید هم قدردانی کنیم، گفت: نگاه انقلاب به امور فرهنگی و علمی ویژه است. از این رو معلمان در انقلاب و نظام جایگاه موثر و ویژه‌ای دارند و همین نگاه را هم مردم به معلم دارند.

  عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام خاطرنشان کرد: نرخ باسوادی ما نسبت به قبل از انقلاب دو برابر شده و این فقط نتیجه زحمات معلمان بوده است. البته امیدواریم با مسیری که معلمان در تعلیم و تربیت طی می‌کنند در آینده و در همه استان‌ها جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی را شاهد باشیم.

  عارف با اشاره به اینکه معلمان همراهی خوبی با انقلاب داشته و دارند، افزود: معلمان کم‌توقع‌ترین قشر اجتماعی شناخته می‌شوند. مشکلات را درک می‌کنند و صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند. بنابراین دستاوردهای ارزنده علمی ما مرهون تلاش معلمان است. 

  hamidreza dastjerdi-19-75

  وی تاکید کرد: اساتید و معلمان سهم و نقش والایی در اعتلاء و اداره کشور دارند و اگر بخواهیم اعم فعالیت‌ اساتید را احصاء کنیم مهمترین آنها تربیت نیروی انسانی در کشور است.

  “ما امروز به عنوان کشوری شناخته می‌شویم که می‌توانیم صادرات نیروی انسانی کیفی داشته باشیم و آن را در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم.”

  رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به اینکه در این مراسم قرار است از اساتید نمونه تقدیر شود، انتخاب استاد نمونه را کار مشکلی دانست و گفت: من باید به اساتید نمونه تبریک بگویم. البته از دانشجویان می‌خواهم که از این بزرگان و اساتید الگو بگیرند. بهترین الگو برای شما همین اساتید هستند. 

  عارف به اهمیت سند چشم‌انداز اشاره کرد و خطاب به اساتید و دانشجویان دانشگاه خواجه‌ نصیرالدین طوسی، گفت: سند چشم‌انداز قبل از اینکه متوجه دیگران باشد متوجه دانشگاهیان و اساتید است، چرا که دانشگاه اتا‌ق فکر کشور و نظام است و این سند به اتکا و توانایی دانشگاه تدوین شده است. از این‌رو مسئولیت سنگین، اما دست‌یافتنی است.

  وی با اشاره به اینکه هر استاد 3 برابر وضعیت خود کار می‌کند و این باعث افتخار است، اظهار داشت: باید قدر این اساتید را دانست و امکانات را برای آنها فراهم کرد تا در نهایت آموزش کار جهادی کنند. 

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: اصلاح هرم هیئت‌های علمی باید در اولویت وزارت علوم قرار گیرد. 

  عارف اضافه کرد: ما نگاه کمی بر توسعه آموزش عالی داشته‌ایم که باید این جای خود را به نگاه کیفی بدهد. 

  وی با اشاره به اینکه براساس سند چشم‌انداز ما باید به رتبه اول دست یابیم، افزود: اگر ما در اقتصاد رتبه اول را در دنیا داشته باشیم بدون شک وضعیت معیشت مردم سامان پیدا می‌کند و دیگر دغدغه جدی نرخ بیکاری جوانان قرار نمی‌گیرد. متاسفانه نرخ بیکاری دو برابر متوسط کشور شده و اگر این رویه ادامه پیدا کند در سال 1400 با نگرانی جدی برای اشتغال دانشجویان روبرو خواهیم شد. 

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه سال جدید به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری شده است، گفت: ما نمی‌توانیم همه مسئولیت‌ها را متوجه دولت بدانیم. دولت اگر گافی دهد، عده‌ای آن را برای فاصله ایجاد کردن بین مردم فراهم می‌کنند که این درست نیست. 

  عارف با بیان اینکه اقتصاد با عزم ملی باید دنبال شود، اضافه کرد: عزم ملی این نیست که فقط دولت مسئول باشد بلکه همه مسئول هستند. به طوری که به اعتقاد بنده اساتید و دانشجویان به وظیفه غیرعلمی خود کمتر پرداختند. 

  وی تاکید کرد: اگر ما دانشگاهیان در موضوع هدفمندی یارانه‌ها عمل می‌کردیم درصد انصرافی‌ها بالاتر بود و دولت بهتر می‌توانست فعالیت کند، اما وقتی درصد انصراف یک رقمی شود دولت چه کاری می‌تواند کند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از اساتید دانشگاه‌ها خواست بیش از گذشته به مسئولیت‌های اجتماعی و فراعلمی خود بپردازند، ضمن اینکه مسئولان هم باید شرایط لازم را برای اساتید فراهم کنند، چرا که باید برای استاد نقش ویژه‌ای قائل بود و دست از تنگ‌نظری هم برداشت. 

  عارف تصریح کرد: باید از برخوردهای غیرمنطقی و چماق‌های بالاسر اساتید و بازنشستگی‌های زودهنگام پرهیز شود. ما در نظام اسلامی هستیم. بازنشستگی در اسلام جایگاه دارد یا نه؟ من نمی‌دانم، اما می‌دانم استاد تا وقتی که می‌تواند باید در خدمت دانشگاه باشد.

  وی با بیان اینکه باید امکانات برای اساتید فراهم شود، افزود: مسئله اصلی برای اساتید معیشت نیست، بلکه کمبود امکانات است. به همین جهت باید اولویت و امکانات را در اختیار اساتید گذاشت و آنها را تشویق کرد. حقیقتا استادی که برای کنفرانس به سفر می‌رود نیاز به تشویق دارد. 

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه ما نیاز به تشکل‌های مردمی داریم، افزود: هیچ راهی جز فعالیت از طریق تشکل‌هایی که در چارچوب قانون تشکیل می‌شوند نداریم. از این‌رو اجازه دهیم دانشجو تجربه کند و ما هم نقش پدرانه داشته باشیم، نه اینکه به کمیته انضباطی معرفی کنیم. اجازه دهیم دانشجو در خانه خود خطا کند نه در خانه بیگانه.

  عارف در پایان خاطرنشان کرد: صورت مسئله پاک کردن راه‌حل مشکل نیست. باید به دولت و بخش‌های دیگر کمک کنیم.

  عارف در جمع خبرنگاران گفت : راهبردی برای ائتلاف میان اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان اعلام خواهم کرد

   محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان عصر امروز در حاشیه مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در جمع خبرنگاران درباره پیشنهاد رسول منتجب‌نیا مبنی بر تشکیل جبهه واحد اصلاحات، گفت: ما به دنبال سازوکاری برای تشکیل یک جبهه واحد هستیم، اما اینکه این سازوکار چه باشد الان خیلی زود است. انشاءالله بعدا مشخص و اعلام می‌شود.

  وی در خصوص اینکه آیا احتمال دارد با ریش سفیدهای جریان اصول‌گرا ائتلاف کنید؟ افزود: من راهبردی را در آینده برای یک ائتلاف بین اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان اعلام خواهم کرد. 

  عارف در پاسخ به این پرسش که آیا از پیشنهاد منتجب‌نیا استقبال می‌کنید؟ تصریح کرد: قطعا اصلاح‌طلبان یک شورای رهبری می‌خواهند. حال اینکه با چه مکانیزمی و با چه افرادی تعیین شود باید تصمیم گرفته شود.

  وی در باره اینکه آیا پیشنهاد منتجب‌نیا به نتیجه خواهد رسید یا نه؟ پاسخ داد: اجازه بدهید من در مورد پیشنهاد خاص حرف نزنم. هر عزیزی نظر خود را می‌گوید و انشاءالله بتوانیم به یک جمع‌بندی برسیم.

  خبرنگاری از عارف پرسید که آیا سفرهای شما به استان‌ها انتخاباتی است؟ گفت: این سفرها هیچ ربطی به انتخابات ندارد، بلکه به خاطر افتتاح دفاتر بنیاد امید ایرانیان انجام می‌شود و از آنجا که من  علاقه خاصی به دانشجویان دارم سعی می‌کنم در هر استان با آنها جلسه‌ای داشته باشم و انشاءالله درصددیم که در تمام شهرها دفاتر بنیاد امید ایرانیان را راه‌اندازی کنیم.

  وی در پاسخ به سوالی درباره انتشار سند “من روحانی هستم”، گفت: به نظر من لاریجانی در این زمینه بحث خوبی را مطرح کرد و یک سری گروه‌ها می‌خواهند این اقدامات را انجام دهند. 

  پس از پایان سخنرانی عارف با حضور وی و تعدادی از معاونان دانشگاه خواجه‌ نصیرالدین طوسی از برخی از اساتید این دانشگاه تجلیل به عمل آمد.

   

  hamidreza dastjerdi-20-65hamidreza dastjerdi-21-53hamidreza dastjerdi-22-44hamidreza dastjerdi-23-42hamidreza dastjerdi-24-36hamidreza dastjerdi-29-17hamidreza dastjerdi-31-12hamidreza dastjerdi-32-9hamidreza dastjerdi-33-8hamidreza dastjerdi-34-7

   

   

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.