• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار , گوناگون » همکار عزرائیل!+عکس
  کد خبر : 1848826

  همکار عزرائیل!+عکس

  همکار عزرائیل!+عکس

  یک پیرمرد 70 ساله همواره در تمامی مراسمات تشیع و ترحیم شرکت می‌کند و در دفترچه کوچک خود نام متوفی و تاریخ فوت او را می‌نویسد. خبرگزاری فارس:رحیم اروجعلی زاده معروف به «رحیم آقا» پیرمرد 70 …

  همکار عزرائیل!+عکسReviewed by Farnaz on Apr 13Rating:

  یک پیرمرد ۷۰ ساله همواره در تمامی مراسمات تشیع و ترحیم شرکت می‌کند و در دفترچه کوچک خود نام متوفی و تاریخ فوت او را می‌نویسد.
  خبرگزاری فارس:رحیم اروجعلی زاده معروف به «رحیم آقا» پیرمرد ۷۰ ساله ی ساکن ممسنی که متولد تهران است و اصالت اردبیلی (خلخال) دارد، ۳۴ سال پیش با ازدواج با یک دختر لر، زندگی اش با قوم لر عجین شد.

  زندگی پر فرار و نشیب وی بگونه ای زیباست، که سجاد ایمانی مستندی ۸۰ دقیقه ای از او ساخته است.

  رحیم آقا که با خبرنگار ما گفتگو کرده، یکی از بهترین فرهنگ های مردم لر را صله رحم می داند و معتقد است در مراسمات ترحیم به خوبی این موضوع قابل درک است. وی حضور تمام اقوام و آشنایان در مراسمات ترحیم و تشیع متوفی را نشانه صله ی رحم و مردم داری این قوم بزرگ می داند.

  137845_295

  رحیم آقا نیز به تبعیت از مردم لر همواره در تمامی مراسمات تشیع و ترحیم شرکت می کند و در دفترچه کوچک خود نام متوفی و تاریخ فوت او را می نویسد.

  وی در این خصوص بیان داشت: سعی می کنم در تمام مراسمات ترحیم شرکت کنم و تا کنون در سال ۹۲ حدود ۵۱۹ مراسم و در سال ۹۱ حدود ۴۱۳ مراسم را شرکت کرده ام.

  یک فرهنگ خوبی که در بین مردم لر و ترک رواج دارد حضور تمام اقوام در این مراسمات و دادن پولی به عنوان کمکی است و این بدین معنی است که مردم خود را با درد و مشکلات دیگران شریک می دانند.

  وی عنوان می کند که همواره در فکر مرگ است و حتی پوستر ترحیم خود را بدون قید تاریخ چاپ کرده است و دوست دارد سخنران مراسم تدفین و ترحیمش حجت الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه شهرستان ممسنی باشد.

  این پیرمرد ۷۰ ساله معتقد است:توجه به مرگ و لحظه ی مرگ، انسان را از گناه دور می کند. اگر مرگ همواره در نظرمان باشد اشتیاق برای کارهای خداپسندانه نیز افزایش می یابد. دلیل اینکه برخی مرگ و آخرت را فراموش کرده اند به دلیل اعتقادات ضعیف و غرق شدن در این دنیای مادی است.

  وی در توصیه به جوان نیز گفت: اعتقادات دینی خود را محکم تر کنید و همواره به ایام فاطمیه و محرم توجه کنید و محبت اهل بیت را در دل خود جای دهید تا خداوند نیز شما را در این دنیا و آخرت رستگار کند.

  جوانان این دوره در محبت به پدر و مادر کوتاهی می کنند و این در نظر و فرهنگ اسلامی ما درست نیست. جوان باید پدر و مادر خود را راضی کند تا خداوند نیز از او راضی شود.

  وی در پایان نیز گفت: راز عاقبت بخیری احترام به پدر و مادر، مردم داری، جلب رضایت خلق الله، صله ی رحم و محبت به اهل بیت است.

  منبع: مهر
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • مهدی

   با عرض معذرت از رحیم آقا ، تیتر مرده خور بنظرم جالب تر بود

  • نام...

   با سلام پاسداری از زبان شیرین پارسی وظیفه هر ایرانی فرهیخته بوده و در این میان وظیفه ارباب قلم و رسانه ها بسی سنگین تر است و تاثیر زیادی در آموزش بکار گیری واژها در مکالمات و مکاتبات روزانه دارد
   در این گزارش استفاده از کلمه نامانوس و غلط ( مراسمات ) انهم به کرات توسط یک بایگاه وزین به هیچ عنوان قابل توجیه نیست امیدوارم درآینده شاهد چنین کم لطفی هائی در حق زبان پارسی نباشیم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.