• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » مرگ برای کودکان، زندگی برای قاچاقچیان
  کد خبر : 1848616

  مرگ برای کودکان، زندگی برای قاچاقچیان

  مرگ برای کودکان، زندگی برای قاچاقچیان

  ملاک‌های حقوق بشری غرب برای به چالش کشیدن استقلال کشورهای مستقل در جهان مورد استفاده سوء قرار می‌گیرد؛ با توجه به این سیاست‌ها آیا می‌توان به این کشورها خوش‌بین بود و در صدد جلب اعتماد این گرگ صفتان پیش رفت؟

  مرگ برای کودکان، زندگی برای قاچاقچیانReviewed by Farnaz on Apr 7Rating:

  وبلاگ آرمانگرایی دانشجویی نوشت: موضوع حقوق بشر جزء آن دسته از موضوعاتی است که اغلب توسط کشورهای غربی با نگاهی کاملاً سیاسی نگریسته می‌شود و به عنوان یک ابزار و بازیچه در دست این کشورها و سازمان‌های بین‌المللی متبوع آنها با ملاک‌های حقوق بشری غربی که محصول تفکر ایدئولوژیک غرب است، برای به چالش کشیدن استقلال کشورهای مستقل در جهان مورد استفاده سوء قرار می‌گیرد.

   
  این در حالی که در جای جای جهان، مظلومان بسیاری وجود دارند که زیر یوغ استعماری و غیر انسانی بسیاری از حکام زندگی به سر می‌برند اما ذره‌ای صدا از غرب در جهت تظلم خواهی و شکایت به خاطر حاکم بودن روح غیر بشردوستانه در آن کشورها بلند نمی‌شود.
   
  جمهوری اسلامی ایران نیز با ماهیتی کاملاً مستقل، نظام خود را با گفتمانی ملهم از دین مبین اسلام که عدالت و تکریم انسانیت دو مؤلفه اساسی این شریعت است و تظلم خواهی جزء واجبات و ستون‌های این گفتمان است، پی‌ریزی کرد.
   
  قطع به یقین تا به امروز به دلیل وجود چنین مؤلفه‌هایی در نظام جمهوری اسلامی ایران استکبار و کشورهای غربی، خود را در معرکه‌ای خطرناک دیده و هر روز به بهانه‌های مختلف سعی در ایجاد موانع در راستای رشد و پیشرفت کشور ایران می‌کنند و مثل روز اهداف شوم آنها برای جامعه جهانی آشکار است.
   
  موضوع هسته‌ای امروز دست مایه اعمال ظلم‌های بسیار بر ملت شریف بوده است و چون ناتوان از پیشبرد این نقشه شوم شده‌اند، راه مذاکره را پیش کشیده‌اند تا شاید ایران اسلامی را قدری منفعل کرده و راه دیگری را به خواست خود آنها برای جمهوری اسلامی ایران ترسیم کنند و اگر هم به این هدف نایل نشوند قطع به یقین موضوعاتی همچون حقوق بشر وجود دارد تا به عنوان بهانه برای اضمحلال نظام مقدس، جلوی راه آن قرار دهند.
   
  پر واضح است که سفر اخیر خانم اشتون به کشور و دیدار با فعالان فتنه و حقوق بشر غربی در ایران، نه یک امر عرفی بلکه شروع یک بهانه بالقوه برای بعد از مسئله هسته‌ای است؛ مهره‌های حرکت داده شده در این زمین شطرنج طراحی شده توسط خصم، را پس از حرکت خانم اشتون به وضوح مشاهده کردیم که کار را به جایی رساندند  که بانکی مون دبیرکل سازمان ملل هم در پرتوی موضوع حقوق بشر نقش خود را به خوبی بازی کرده و نگرانی خود را از اعمال ضد حقوق بشری! در ایران ابراز می‌کند.
   
  منطق اروپا این است که با ایجاد مغلطه‌ای بزرگ در حال بزرگ کردن موضوعی است که به گمان بسیاری از تحلیل گران، به عنوان نقطه آغاز بعد از شکست موضوع هسته‌ای برای به چالش کشیدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است؛ این در حالی است که در برخی از نقاط جهان، مسلمانان در آتش ظلم حاکمان می‌سوزنند و هیچ مرجع تظلم خواه مدعی حقوق بشر در غرب نسبت به این اعمال خشونت‌ها واکنشی نشان نمی‌دهد.
   
  کشتار و سوزاندن وحشیانه مسلمان به دست بوداییان افراطی در میانمار و امروز تبعیض بزرگ حکومت میانمار به مسلمانان و عدم توجه و حساب آوردن آنها در سرشماری این کشور که دقیقاً به معنای محروم کردن آنها از تمام امکانات و حقوق انسانی و حتی حق حیات در میانمار، به شهادت رساندن هزاران فلسطینی و غزه ای توسط رژیم غاصب صهیونیسم و ظلمی که امروز آمریکا در سرزمین خود به مردم خود و در زندان‌های مشهورش که جای خالی حقوق بشر در آنجا احساس می‌شود، برای اتحادیه اروپا حتی از اهمیتی ناچیزی نیز برخوردار نیست ولی از سویی حیات را برای قاچاقچیان مواد مخدر به رسمیت می‌شمارند که عامل اصلی به زیر بردن کرامت انسانی همین قاچاقچیان مواد مخدر خانمان سوز است.
   
  و اما علت همان است که در بندهای ابتدایی این مقاله بدان اشاره شد که چیزی جز سرسپردگی آن حکام به غرب و استکبار و منفعت طلبی اتحادیه اروپا در آن کشورها نیست.
   
  آیا با وجود چنین تفکرات سودانگارانه‌ای در اتحادیه اروپا و تشکل‌های سیاسی آن، می‌توان نسبت به این کشورها خوشبین بود و در صدد جلب اعتماد این گرگ صفتان پیش رفت؟ خوشبینی برای کشورهایی که انسانیت را در راه منافع خود ذبح می‌کنند و به راحتی و آرامش از ظلم روا شده مشهود به بسیاری از کشورهای مظلوم جهان توسط ایادی و وابستگان استکبار می‌گذرند و تنها به کشوری که پیشرفت خود را در استقلال می‌بیند و در مقابل تمام زیاده خواهی‌ها و برده کشی‌های غرب ایستاده است با بستن چنین اتهاماتی در صدد خار و خفیف کردن آن باشند.
   
  در هر حال جامعه جهانی و نظام بین الملل و سازمان‌های جهانی باید نسبت به این تبعیض‌ها واکنش شدید نشان دهند و خود را از وابستگی به غرب و آمریکا برهانند و هویت خود را کسب کنند و بتوانند با اعتنا به حقوق بشر وضع شده توسط خود، جلوی این سکوت‌ها و اعمال خشونت‌ها در ملل مختلف را بگیرند و دولتمردان و دیپلماتهای ما نیز بیش از این در راستای جلب اعتماد کشورهایی که خصمشان همچون روز روشن است و منافعشان هم علنی است، پیش نروند و نسبت به این اقدامات سخیف و بیانات مشمئز کننده مسئولان اتحادیه اروپا  سکوت خود را شکسته و واکنش شدید نشان دهند.
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.