• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » نتایج وحشتناک اسکی ایران درالمپیک
  کد خبر : 1846782

  نتایج وحشتناک اسکی ایران درالمپیک

  نتایج وحشتناک اسکی ایران درالمپیک

  تیم ملی اسکی ایران عصر روز جمعه در حالی آخرین نماینده خود را درالمپیک سوچی به میدان فرستاد که حاصل حضور دراین المپیک نیز مانند دوره های گذشته صرف حضور در این میدان بزرگ تلقی می شود.

  نتایج وحشتناک اسکی ایران درالمپیک Reviewed by Farnaz on Feb 23Rating:

  تیم ملی اسکی ایران عصر روز جمعه در حالی آخرین نماینده خود را درالمپیک سوچی به میدان فرستاد که حاصل حضور دراین المپیک نیز مانند دوره های گذشته صرف حضور در این میدان بزرگ تلقی می شود.

   ایرانی ها ازسال 1334اولین المپیک زمستانی را در ایتالیا با سه ورزشکار تجربه کردند که از آن زمان تاکنون و برغم گذشت حدود 60سال(البته در بین این سال ها حدود 20سال از المپیک ها غایب بودیم، ولی اسکی فعال بود)وحضور نمایندگان کشورمان دراکثرالمپیک ها هیچ یک از ورزشکاران نتیجه خوبی بدست نیاورده اند.

  ایران قبل از انقلاب در سال های1334، 1342، 1350 و 1354 در المپیک های زمستانی شرکت کرد و پس از انقلاب هم در المپیک های 1376، 1380 ، 1384و 1388 حضور یافت.

  ولی اکنون این سوال مطرح است که چرا در هیچ یک از این دوره ها شاهد تغییر چشمگیر جایگاه ورزشکاران کشورمان و رکوردها در المپیک زمستانی نبوده ایم.

  المپیک سوچی روسیه درحالی امشب به پایان می رسدکه کاروان 12نفره ایران متشکل از 5ورزشکار به نام های حسین ساوه شمشکی،محمد کیا دربندسری، سید ستارصید، فرزانه رضاسلطانی وفروغ عباسی و 7 همراه در این بازیها حضور یافت،اماهیچ یک ازورزشکاران نتوانستندجایگاه قابل توجهی را بدست بیاورند.

  محمدکیادربندسری و حسین ساوه شمشکی درمارپیچ بزرگ پنجاه و یک و پنجاه و پنجم شدند، محمد کیادربندسری در اسکی الپاین مارپیچ بزرگ پنجاه و ششم و حسین ساوه شمشکی شصت و دوم شدند.فروغ عباسی درمارپیچ کوچک در رده چهل و هشتم ایستاد.

  محمد کیادربندسری و حسین ساوه شمشکی در مسابقات مارپیچ کوچک سی ام و سی و یکم شدند و سید ستار صید در 15 کیلومتر در رده هفتاد و نهم ایستاد.

  بهترین نتایج اسکی بازان ایرانی به نتایج محمد کیادربندسری و حسین ساوه شمشکی درمارپیچ کوچک مردان باز می گردد که در رقابت با 117 اسکی باز از سراسر جهان به ترتیب مقامهای 30 و 31 المپیک را کسب کردند .

  اگر چه نتایج روز آخرنسبت به نتایج قبلی بهتر بود، اما با توجه به حضور بیش از 40 ساله اسکی ایران در المپیک و فعالیت 60 ساله این ورزش در کشور جایگاه مناسبی نیست.

  متاسفانه تمام توجه فدراسیون اسکی ایران در این سال ها به کسب سهمیه المپیک معطوف شده وهیچ گاه برنامه قابل توجهی برای حضور بهتر در المپیک و کاهش رتبه های ورزشکاران خود نداشته است.

  البته اسکی بازان ایرانی برای شرکت در المپیک سوچی با مشکلاتی راهی شدند و به طور مثال سید ستار صید عدم نتیجه گیری تیم ایران را پیش ازاعزام پیش بینی کرده و گفته بود، تا زمانی که مسئولان فدراسیون اجازه حضور در مسابقات معتبر را ندهند هیچ وقت شاهد پیشرفت اسکی نخواهیم بود.

  این در حالی است که اسکی در میان سایر فدراسیون ها که شاید با دست خالی رشدچشمگیری داشته انداز وضعیت مالی بهتری به خاطر حمایت های فدراسیون بین المللی از جمله دادن تجهیزات برخوردار است و نباید ناکامی ها را به گردن بی پولی انداخت.

  از سوی دیگر تمرکز مسئولان فدراسیون اسکی بر برگزاری مسابقات داخلی با حضور ورزشکاران سطح پایین خارجی برای کسب سهمیه المپیک موجب شده تا ورزشکاران کشورمان توانایی های واقعی خود راندانندوبا آمادگی پایین راهی این بازیها شوند.

  شایدمسئولان فدراسیون اسکی هیچ گاه به این مساله فکرنکردندکه چرااسکی بازان ما نمی توانند در مسابقات مهمی چون المپیک رکورد های قابل توجهی را بدست آورند. رقابت نکردن با اسکی بازان مطرح دنیا و غیبت در مسابقات بزرگی چون جام جهانی باعث می شود تا اسکی ایران از فرصت ها به خوبی استفاده نکند و نتایج قابل قبولی در المپیک زمستانی بدست نیاورد.

  باتوجه به اینکه وزیر ورزش و جوانان نیز پیش از اعزام گفته بود که انتظار مدال از این تیم راندارد،اما این به آن معنا نیست که ورزشکاران مارکورد های خود را هم بهبودنبخشند وصرفا برای بالا بردن تعداد شرکت کنندگان در المپیک حاضر شوند.

  به نظرمی رسد که اسکی ایران برای فرار از درجا زدن و اینکه دیگرشاهد کسب مقام های آخر نباشد، باید به استعداد یابی روی بیاورد تا خون تازه ای در این رشته تزریق شود.به طور حتم کسب چنین نتایجی اثبات می کند کار گلخانه ای برروی چند نفر و یا مکان های خاصی در اسکی جواب نخواهد داد.

  این اشکالات در مجمع انتخاباتی فدراسیون هم از سوی برخی حاضرین عنوان شد.آنان بر ضعف فدراسیون در کارهای آموزشی تاکید کرده و معتقد بودند که فدراسیون از فامیل بازی رنج می برد.

  به طور حتم با ادامه این روند اسکی ایران نه تنها در المپیک زمستانی 2018 بلکه مانند20سال گذشته درهیچ المپیکی پیشرفت قابل توجهی نخواهد داشت و اسکی باید خود را از دست چند نفر رها کرده و دیدی برابر نسبت به سراسر کشور داشته باشد.

  منبع: تابناک
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.