• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حیوانات اهلی , دانستنی ها , سگ و گربه , عکس طبیعت و حیوانات , مطالب جالب و خواندنی » 7 شغلی که گربه ها بهتر از انسانها انجام می دهند
  کد خبر : 1846744

  7 شغلی که گربه ها بهتر از انسانها انجام می دهند

  7 شغلی که گربه ها بهتر از انسانها انجام می دهندReviewed by Aryan♥ on Feb 16Rating:  1  جاسوسی چرا گربه ها نمی توانند یک جاسوس کامل باشند؟ یکی از این گربه ها را CIA برای انجام برنامه های تجربی جاسوسی خود انتخاب کرد. طبق یادداشتهایی که از سال 1967 در آژانس باقی مانده است، محققان…

  7 شغلی که گربه ها بهتر از انسانها انجام می دهندReviewed by Aryan♥ on Feb 16Rating:


   1  جاسوسی

  چرا گربه ها نمی توانند یک جاسوس کامل باشند؟ یکی از این گربه ها را CIA برای انجام برنامه های تجربی جاسوسی خود انتخاب کرد. طبق یادداشتهایی که از سال 1967 در آژانس باقی مانده است، محققان چند وسیله ضبط صدای پیشرفته خبرنگاری را به چند گربه باهوش وصل کردند. سپس به آنها آموزش دادند که در مسافت های کوتاه اطراف واشنگتن D.C استراق سمع کند. اولین گربه آموزش دیده شده برای جاسوسی، در یک پارک برای جاسوسی از دیپلمات های شوروی مستقر شد. اما متاسفانه، بعد از چند دقیقه یک تاکسی با او تصادف کرد و کشته شد. CIA ااظهار کرد که این کار در یک محیط خارجی، عملی نیست. بنابراین، این پروژه عملاّ تعطیل شد.

   2  گربه های نامه بر

  کشور بلژیک برای ارج نهادن به گربه هایش در اواخر سال 1800 کاری را انجام داد. آنها معتقد بودند که یک گربه با تواناییهای متوسط می تواند بیست مایل از خانه اش دور شود و حتی به یک کشور همسایه برود و در نهایت هم راه خانه اش را پیدا کند. یک انجمن، 37 گربه  را برای کار نامه رسانی تربیت کرد. سپس به او یک نوشته داد که داخل یک بسته ضدآب بود و آب به داخل بسته نفوذ نمی کرد. سپس آن را به گردن گربه ها آویزان کرد. اما متاسفانه این گربه ها در راه گرفتار سگ ها شدند و ییغام ها به صاحبانشان نرسید.

   3  افسر پلیس

  اخیراّ گربه ای در یکی از خیابانهای کیوتو پیدا شده بود. کسی که او را پیدا کرد گربه را به لابی گرم ایستگاه پلیس Yoro برد. افسران پلیس همین که لیمو را دیدند به استقبالش رفتند و به او خوش آمد گفتند. مثل اینکه لیمو هم یکی از خودشان است. الان، لیمو رشد کرده و بزرگ شده است. برای لیمو لباس افسران را دوختند. لیمو می تواند به خود افتخار کند چون او تنها گربه پلیس کشور ژاپن است. کار او بیشتر پشت میز است. اما وقتی هوا خوب باشد لیمو را می بینید که همراه با افسران پلیس در شهر گشت می زند و به بچه ها و پیرمرد و پیرزن ها کمک می کند.

   4  شهردار

  اخیراّ گزارش شده است که یک گربه در آلاسکا پله های ترقی را طی کرده و یکی از سیاستمداران ارشد آلاسکا شده است. به مدت 16 سال، Stubbs نارنجی رنگ، به عنوان شهردار افتخاری Talkeetna آلاسکا، به مردم خدمت کرده است. به گفته مردم محلی، 900 نفر به Stubbs در انتخابات شهردار رای دادند. ساکنین Talkeetna می گویند: Stubbs بهترین شهردار در طول تاریخ این شهر است چون به وضعیت کسب و کار رونق داد.

   5  رئیس دفتر نخست وزیر انگلستان

  دفتر نخست وزیر در خیابان 10 یک گربه را به عنوان رئیس دفتر استخدام کرد. گربه ها از زمان سلطنت هانری پنجم در دفتر مشغول فعالیت بودند. Humphrey Appleby (1988- 1997) داستانی را در مورد گربه نوشت و این داستان را به مارگارت تاچر، جان میجر و تونی بلر تقدیم کرد. اما او در سال 1994، به اتهام کشتن 4 جوجه دستگیر شد و روانه زندان شد. (اما خوشبختانه بعداّ تبعید شد). در ژوئن سال 1995، Humphrey به مدت 3 ماه ناپدید شد. بعداّ فهمیدند که او را کشته اند. جسد او را در نزدیکی یک بیمارستان پیدا کردند. Humphrey بعد از نوشتن آن داستان خیلی می ترسید که به محل کارش برگردد و برای اینکه کسی به گم شدنش شک نکند به مستخدمش گفته بود که من برای تعطیلات به مسافرت می روم. ولی در نهایت کسی باور نکرد و جسدش را پیدا کردند.

   6  سوپر استار سینما و تلویزیون

  نوشته زیر برای اولین بار توسط جاستین بیبر نوشته شد: ” گربه بد خلق” . این جمله ای است که باعث پیشرفت جاستین و موفقیتش در فعالیت های هنریش شد. گربه بد خلق، گربه ای قد کوتاه و اخمو است که از یک الگوی رفتاری منفی پیروی می کند. طرح گربه بدخلق یک سال بعد ساخته و از تلویزیون پخش شد. حضور گربه بد خلق در تلویزیون سر و صدای زیادی به پا کرد و از این طرق طرفداران زیادی پیدا کرد. علاوه بر این، عکسش به روی جلد مجلات معروف مثل نیویورک تایمز و وال استریت رفت. کتابی با این نام نوشته شد و یک شبه هزاران جلد از آن به فروش رسید. بعد از مدتی کمپانی Broken Road انیمیشن بسیار زیبای گارفیلد را از روی آن ساخت.

   7  خدا

  در مصر باستان گربه ها زندگی اشرافی داشتند. بسیار به آنها حترام می گذاشتند . حتی در معابد هم به عنوان خدا از گربه ها یاد می کردند. طبق گفته های مورخ یونانی هرودوت، اگر جایی آتش سوزی اتفاق می افتاد مردان برای نجات گربه ها داخل آتش می رفتند تا گر به را نجات دهند. اگر گربه ای در خانه ای می مرد افراد آن خانه تا مدتها برای او سوگواری می کردند. حتی افتخار مومیایی شدن هم به گربه ها داده شد. بعضی از فرقه ها گربه را الهه باروری می دانستند. وقتی در سال 390 بعد از میلاد مسیح، دولت آن زمان پرستش گربه را ممنوع کرد کم کم تعداد کسانی که گربه ها را می پرستیدند کاهش یافت. اما همچنان به عنوان حیوان خانگی و از بین برنده آفات در بیشتر خانه های مصریان دیده می شود.

  منبع: ایران ویج- مریم تقی زاده
  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.