• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » آوای کار در شهر کودکان کار!
  کد خبر : 1846223

  آوای کار در شهر کودکان کار!

  آوای کار در شهر کودکان کار!

  هر چند سریال پر مخاطب و پر حاشه آوای باران کودکان خیابانی و شبکه های تکدی گری را یک بار دیگر بر سر زبانها انداخت اما واقعیت این است که معضل کودکان خیابانی در شهرهای بزرگی همچون کلانشهر تهران همچنان به قوت خود باقی است‌.

  آوای کار در شهر کودکان کار!Reviewed by Farnaz on Feb 5Rating:

  هر چند سريال پر مخاطب و پر حاشه آواي باران كودكان خياباني و شبكه هاي تكدي گري را يك بار ديگر بر سر زبانها انداخت اما واقعيت اين است كه معضل كودكان خياباني در شهرهاي بزرگي همچون كلانشهر تهران همچنان به قوت خود باقي است‌؛‌ كودكاني كه در شبكه هاي سازمان يافته تكدي گري و مشاغل كاذب به كار گرفته مي شوند و از همين دوران كودكي بزهكاري را مي آموزند.
  به گزارش تهران پرس هر چند در ادبيات كاربردي از سوي دست اندركاران و ادبيات عامه به تمامي كودكان در معرض كار و آسيبهاي اجتماعي كودكان كار اطلاق مي شود اما بر اساس بررسي هاي روانشناختي و جامعه شناختي كودكان كار از كودكان خياباني متمايزند.
  اغلب كودكاني كه سر چهارراه ها گل يا فال مي فروشند يا در خيابان ها و اماكن عمومي تكدي گري مي كنند كودك كار محسوب نمي شوند زيرا كودكان كاري آن دسته از بچه ها هستند كه بر خلاف روال عادي جامعه كه كودكان به مدرسه مي روند و درس ميخوانند اين كودكان نان آور خانه محسوب مي شوند و تمام يا بخش از هزينه هاي خانوار بر دوش آنان است كودكان كار ممكن است در كنار اشتغال به تحصيل كار كنند اما برخي از آنها هم ديگر مجال يا تمايلي براي ادامه تحصيل ندرند.
  با وجود اين كودكان كار در كانون خانواده زندگي مي كنند هر چند ممكن است اين خانواده يك خانواده تك والد باشد و يا افرادي غير از پدر و مادر سرپرستي آنها را به عهده داشته باشند اما به هر حال زندگي در خانواده يا شكلي از خانواده موجب مي شود تا كودكان كار به رغم تمام آسيبهايي كه با آن مواجه مي شوند از حمايت عاطفي اعضاي خانواده برخوردار باشند و همين مسئله آسيبها را كم رنگ تر مي كند. كودكان خياباني اما كار تعريف شده مشخصي ندارند و بيشتر اوقات خود را در خيابان ولگردي ميكنند. كودكان خياباني اغلب متكدي ،‌بزهكار يا كارگر فصلي اند. اين گروه از كودكان خيلي وقتها خانواده اي ندارند و در خيابان زندگي مي كنند. گاهي هم روزها در خيابان هستند و شبها به خانواده ملحق مي شوند اما اغلب ارتباطشان با خانواده يا كم و يا قطع است.

  منبع: تهران پرس
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.