• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » تاکنون چند نفر سبد کالا دریافت کرده اند؟
  کد خبر : 1846198

  تاکنون چند نفر سبد کالا دریافت کرده اند؟

  تاکنون چند نفر سبد کالا دریافت کرده اند؟

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا کنون یک میلیون نفر سبد را دریافت کرده‌اند و به محض این که دریافت کنندگان سبد به حدود ۵ و ۶ میلیون برسد قسمت دوم این مرحله را اعلام می‌کنیم.

  تاکنون چند نفر سبد کالا دریافت کرده اند؟Reviewed by Farnaz on Feb 5Rating:

  علی ربیعی افزود: دولت در راستای سیاست های رفاهی خود بدنبال تدوین بسته رفاهی است که به زودی شورای عالی رفاه اجزای این بسته را تشریح می کند.

  وی با توجه به نگاه ویژه دولت به مددجویان زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد و همچنین معلولان گفت: سبد کالا تجربه ای بود که دولت بر اساس آن بنا داشت در بحث امنیت غذایی کمک مستقیمی به مردم داشته باشد.

  وزیر تعاون گفت: یکی از اشکالات من این بود که اعلام نکردم مرحله نخست این سبد در دو مقطع زمانی توزیع خواهد شد.

  وی افزود: در مرحله نخست ۹ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۷۱۱ خانوار شامل شاغلان دولت، بازنشستگان و کارگران و مستمری بگیران حوزه تامین اجتماعی با حداقل دستمزد، خبرنگاران، دانشجویان متاهل، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و طلاب این سبد را دریافت می کنند.

  ربیعی با اشاره به این که زیرساخت های بانکی باید برای این موضوع آمادگی پیدا کند، گفت: سبد کردن کالا زمان بر بود و ما تا چند روز آینده قسمت دوم این مرحله را که شامل کارگران تامین اجتماعی و کارمندان است، اجرا می کنیم.

  وی افزود: بخشی از کارمندان دولت که مشمول قانون تامین اجتماعی هستند در قسمت دوم این مرحله، سبد را دریافت می کنند.

  وزیر تعاون گفت: شبهه ای ایجاد شده بود به این ترتیب که در برخی ادارات سبد کالا به یک همکار تعلق می گرفت و به برخی دیگر نمی گرفت که توضیح این است که برخی همکاران ما در بدنه اجرایی با بیمه تامین اجتماعی و برخی با بیمه خدمات درمانی کار می کنند.

  علت صف های طولانی در برخی فروشگاه ها

  وی در خصوص علت صف های طولانی که در برخی فروشگاه ها ایجاد شده است، افزود: در برخی مراکز کارتخوان ها به طور کامل فعال نبود که به همین دلیل ازدحام ایجاد شده بود.

  ربیعی گفت: دلیل دیگر ازدحام این بود که تعداد زیادی از افرادی که در مرحله نخست مشمول دریافت سبد نبودند، داخل صف شده بودند.

  وی افزود: امروز در جلسه ای تصمیم گرفتیم تعداد کارتخوان ها را افزایش دهیم و کار شناسایی مشمولان با همکاری سازمان هدفمندی انجام شد و به زودی برای قسمت دوم دریافت این سبد اطلاع رسانی می کنیم.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هیچ محدودیتی زمانی برای دریافت سبد وجود ندارد و این طلب مردم است و هر وقت بخواهند می توانند این اقلام را دریافت کنند ودرخواستم این است که تدریجی مراجعه کنند.

  ربیعی گفت: برخی اینگونه اظهار نظر کرده بودند که این سبد به برخی که یارانه دریافت نمی کنند تعلق گرفته است در حالی که این موضوع صحت ندارد زیرا این سبد را در کارت هدفمندی شارژ کردیم.

  وی گفت: تا کنون یک میلیون نفر سبد را دریافت کرده اند و به محض این که دریافت کنندگان سبد به حدود ۵ و ۶ میلیون برسد قسمت دوم این مرحله را اعلام می کنیم.

  منبع: واحد مرکزی خبر
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.