• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » دریافت پلاسمای خون با رضایت اهداکنندگان انجام می شود
  کد خبر : 1845842

  دریافت پلاسمای خون با رضایت اهداکنندگان انجام می شود

  دریافت پلاسمای خون با رضایت اهداکنندگان انجام می شود

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:افرادی که برای اهدای خون خون به مراکز انتقال خون مراجعه می کنند با افرادی که به مراکز خصوصی دریافت پلاسمای خون که توسط سازمان انتقال خون نظارت می شوند تفاوت دارد.

  دریافت پلاسمای خون با رضایت اهداکنندگان انجام می شودReviewed by Farnaz on Feb 3Rating:

  طی گزارشی که هفته گذشته منتشر شد موضوع اهدای پلاسما در برابر دریافت 25 هزار تومان پول را بررسی کرده بود در همین راستا یکی ازاعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با تهران پرس واکنشی به این گزارش داشته است که در زیر می خوانید:

  حسن تامینی در گفت‌وگو با تهران پرس در خصوص دریافت پلاسمای خون به جای خون افراد اهداکننده اظهار داشت:برخی از گزارش هایی که در مورد دریافت پلاسمای خود در قبال دریافت مبالغی که در رسانه ها آمده است به هیچ عنوان مورد تایید نیست و دریافت پلاسما در سطح جهان امری عادی و است.

  وی در ادامه افزود:افرادی که برای اهدای خون خون به مراکز انتقال خون مراجعه می کنند با افرادی که به مراکز خصوصی دریافت پلاسمای خون که توسط سازمان انتقال خون نظارت می شوند تفاوت دارد.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که دستگاه های مجهزی جهت دریافت پلاسمای خون وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون است خاطرنشان کرد:این دستگاه ها خون افراد را دریافت سپس پلاسمای آن ها را جدا کرده و در آخر خون را به داخل بدن بر می گرداند که این امر حتی به گفته بسیاری از متخصصان برای سلامتی افراد خوب و مفید است.

  تامینی در ادامه تاکید کرد:پلاسمای دریافتی از اهداکنندگان صرف ساخت داروهای کمیاب و خاص استفاده می شود و درآمدزایی خوبی برای دولت و سازمان انتقال خون و همچنین برای اهداکنندگان پلاسمای خون دارد.این موضوع موجب می گردد که سرمایه گذاری در این بخش توسط بخش خصوصی بیشتر صورت گیرد.

  وی درباره فرسوده بودن تجهیزات سازمان انتقال خون که باعث تعطیلی برخی از مراکز انتقال خون گردیده است اظهار داشت:خوشبختانه در بودجه سال 93 دولت نگاه خوبی به بهداشت و درمان داشته است و همین امر باعث می گردد که در آینده شاهد نوسازی و توسعه سیستم انتقال خون به خصوص در تهران باشیم.

  تهران پرس آمادگی دارد تا سایر نظرات کارشناسان در این زمینه را منتشر نماید.

  منبع: تهران پرس
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.