• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , فرهنگی و هنری » از حرفهای «سعید راد» خجالت کشیدم!
  کد خبر : 1845747

  از حرفهای «سعید راد» خجالت کشیدم!

  از حرفهای «سعید راد» خجالت کشیدم!

  جشنواره فیلم فجر در هر مسیری حرکت کرده جر در مسیر انقلاب. این جشنواره بلندگوی بسیاری از جناح های مخالف نظام بوده، هست و خواهد بود اما بلندگوی انقلاب نیست و نخواهد بود.

  از حرفهای «سعید راد» خجالت کشیدم!Reviewed by Farnaz on Feb 2Rating:

  به بهانه برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم فجر پای صحبت های حمید بهمنی کارگردان و تهیه کننده سینمای ایران نشستیم:

  تهران پرس: روند برگزاری سی و یک دوره گذشته جشنواره فیلم فجر را چگونه ارزیابی می کنید؟

  ماهیت جشنواره فیلم فجر بر این قرار بوده که انعکاس دهند تفکر انقلاب در سینما باشد و نطفه برگزاری این جشنواره هم از اوایل دهه فجر بر همین اساس گذاشته شد که ایده بسیار خوبی هم بود اما از خروجی جشنواره متوجه می شویم که این جشنواره در هر مسیری حرکت کرده جر در مسیر انقلاب. جشنواره فیلم فجر بلندگوی بسیاری از جناح های مخالف نظام بوده، هست و خواهد بود اما بلندگوی انقلاب نیست و نخواهد بود. وقتی یک  فیلم تاریک و زرد از جشنواره جایزه می گیرد من با چه انگیزه ای فیلم انقلابی بسازم؟

  تهران پرس: پس معتقدید جشنواره نگاه مثبتی به فیلمهای انقلابی ندارد؟

  تا الان که ما چیزی ندیدیم. شاید از چند فیلم حمایت کرده باشند اما خاصیت جشنواره جریان سازی سالم به نفع انقلب اسلامی است اما متاسفانه فیلمهای سیاه، تاریک، تلخ و زرد برند جشنواره فیلم فجر شده اند که در بین شان چند فیلم دفاع قمدسی هم هست اما تعداد فیلمهای مخالف اندیشه انقلاب اسلامی بیشتر از موافقین این اندیشه است و این اتفاق کاملا مخالف جشنواره های خارجی است. مثلا اسکار که بزرگترین جشنواره جهان است رسما از فیلمهایی حمایت می کند که با تفکر و اندیشه خودشان سازگاری داشته باشد یعنی از یک فیلم مانند ارگو که بسیار ضعیف است و ساختار ضعیفی دارد دفاع می کنند و حتی می دانند که فیلم بسیار ضعیفی است اما به آن جایزه می دهند و مطرحش می کنند چون می دانند در اندیشه خودشان است اما در جشنواره فجر اگر یک فیلم انقلابی ساخته شود نه تنها دستش را نمی گیرند بلکه نابودش هم می کنند و مطمئنا این دوره هم همینگونه خواهد بود.

  تهران پرس: نظر شما در مورد حاشیه های مراسم افتتاحیه چیست؟

  صحبت های سعید راد مرا خجالت زده کرد. من بعنوان یک هنرمند متاسف شدم و از محضر شهدا، مبازان انقلاب، حضرت امام(ره)، اساتید بازیگری بعد از انقلاب و مردم ایران واقعا خجالت کشیدم. چه اتفاقی افتاده که در مراسم افتتاحیه جشنواره ای با نام انقلاب آقای بازیگری بیاید اسم کسانی را ببرد که باعث ننگ و بدبختی سینمای قبل از انقلاب بودند و به نیکی از انها یاد کند.

  تهران پرس: به نظر شما نیاز نبود مدیران جشنواره به این اظهارات واکنش نشان دهند؟

  بالاخره همین سکوت می تواند حرف های زیادی داشته باشد و به قول معروف سوکت سرشار از ناگفته هاست. متاسفانه پز روشنفکری برخی از مدیران، بلای جان سینمای ما شده است. بهروز وثوقی در فیلمهای قبل از انقلاب بازی کرده و پس از انقلاب نیز در فیلمهای ضدایرانی حضور داشته و امروز در جشنواره ای به نام انقلاب از این فرد تقدیر می شود و عده ای هم او را تشویق می کنند. اینها چه کسانی هستند؟ این چه سینمایی است؟ منتقدان متعهد ما کجا هستند؟

  منبع: تهران پرس
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.