• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » پیام جدید نفتی ایران برای آمریکا
  کد خبر : 1845547

  پیام جدید نفتی ایران برای آمریکا

  پیام جدید نفتی ایران برای آمریکا

  رئیس انجمن ملی اقتصاد انرژی ایران از سفر دبیرکل اوپک نفت و مجمع کشورهای صادرکننده گاز به تهران در اسفند ماه سالجاری خبر داد و اعلام کرد: ذخایر نامتعارف نفت و گاز آمریکا تهدید بلند مدتی برای ایران به منظور بازگشت به بازارهای جهانی انرژی نیست.

  پیام جدید نفتی ایران برای آمریکاReviewed by Farnaz on Jan 29Rating:

  محمد مزرعتی امروز در نشستی خبری با اشاره به کاهش تدریجی و تعلیق برخی از تحریم‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران، گفت: از این رو اسفند ماه سالجاری با مشارکت برخی از کارشناسان صاحب نام آمریکایی و اروپایی در تهران چشم انداز وضعیت صنعت نفت ایران پس از تعلیق کامل تحریم‌های بررسی خواهد شد.

  رئیس انجمن ملی اقتصاد انرژی ایران با اشاره به سفر عبدالله البدری دبیرکل اوپک نفت، سید محمد حسین عادلی دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز و شمیل السکروف دبیرکل اکو به تهران، تصریح کرد: علاوه بر این اساتید و کارشناسان برجسته دانشگاه‌های مختلف آمریکایی از کالیفرنیای جنوبی، CSIS، Brooking، آتلانتیس، وبستر و برخی از کارشناسان نفت و انرژی اروپایی مسفار تهران خواهند شد.
  این عضو هیات علمی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با یادآوری اینکه مهمترین هدف از برگزاری این گردهمایی بین المللی، بررسی چشم انداز توسعه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران پس از تعلیق کامل تحریم ها است، اظهار داشت: در این کنفرانس دو روزه سیاست‌های تامین امنیت انرژی ایران، چالش و فرصت های ایران برای بازگشت به بازار نفت، ضرفیت های سرمایه گذاری مورد بحث و بررسی قرار می گیرد
  این مقام مسئول در پاسخ درباره مهمترین چالش‌های ایران برای بازگشت به بازار نفت با بیان اینکه افزایش عرضه و کاهش تقاضای جهانی نفت در سالجاری میلادی یکی از چالش های بازگشت ایران به بازار جهانی نفت خواهد بود، بیان کرد: علاوه بر این از ذخایر نامتعارف نفت و گاز هم به عنوان یکی از چالش ها در این حوزه یاد می شود.
  این کارشناس اقتصاد انرژی با بیان اینکه ذخایر شیل گس و شیل اویل آمریکا در بلندمدت نمی‌تواند چالشی برای ایران به منظور بازگشت به بازار نفت و انرژی جهان باشد، تبیین کرد: بر اساس برآوردهای انجام گرفته تولید نفت و گاز به ویژه در آمریکا در قیمت های بالای ۱۰۰ دلار نفت توجیه اقتصادی دارد ضمن تولید از این ذخایر نامتعارف مشکلات متعدد زیست محیطی به همراه دارد.
  وی از ساختارهای فعلی اوپک به عنوان یکی از فرصت های ایران برای بازگشت به بازار نفت تنام برد و افزود: بر اساس پیش بینی ها از سال ۲۰۲۰ میلادی به بعد روند تولید نفت و گاز از ذخایر نامتعارف آمریکا سیری نزولی به خود می گیرد و دست کم تا ۵۰ سال اینده منطقه خاورمیانه بازیگر اصلی بازار نفت و گاز جهان خواهد بود.
  مزرعتی با اشاره به برگزاری کنفرانس ایران پس از تحریم ها، انرژی و محیط زیست در ۱۷ تا ۱۸ اسفند ماه در تهران، یادآور شد: ایران از فرصت سرمایه گذاری حدود ۲۰۰ میلیارد دلاری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برخوردار بوده و با برگزاری این گردهمایی فرصت های سرمایه گذاری نفتی ایران بهتر به خارجی ها معرفی خواهد شد.
  رئیس انجمن ملی اقتصاد انرژی ایران با بیان اینکه در این گردهمایی تاکتیک‌های جدید ایران به منظور بازگشت به بازار نفت و انرژی تبیین و مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: هم اکنون فضای سیاسی و بینالمللی به منظور سرمایه گذایر های خارجی در صنعت نفت در حال فراهم شده است.
  منبع: مهر
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.