• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , گوناگون » بیشترین سرعت دویدن انسان
  کد خبر : 1845079

  بیشترین سرعت دویدن انسان

  بیشترین سرعت دویدن انسان

  شاید تا چند سال دیگر، فدراسیون جهانی دو و میدانی مجبور شود مسابقات دوی سرعت را برای همیشه لغوکند چون ورزشکاران تنها یک دهم ثانیه با حد نهایت سرعت انسان فاصله دار ند.

  بیشترین سرعت دویدن انسانReviewed by Farnaz on Jan 27Rating:

  یک انسان در سریع ترین حالت نمی تواند ۱۰۰ متر را در ۹ ثانیه طی کند. در حال حاضر، رکورد جهانی مسابقات دوی سرعت در اختیار اوساین بولت است که یکصد متر را در ۹ ٫ ۵۸ ثانیه طی کرده و کافی است کمی بیشتر تلاش کند تا سریع ترین مرد تمام تاریخ لقب بگیرد. 

   
  در واقع ثبت چنین رکوردی برای بشردر دوصد متر در قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۹ فیزیکدانان را به فکر واداشت. 
   
  فیزیکدانان بر این باورند که سرعت یک دونده به نسبت قدرت و وزن او بستگی دارد. اگر ورزشکار ریزنقش باشد، وزن کمتری دارد و سریعتر شتاب می گیرد؛ اما دست و پاهایش کوچکتر است و این به نفع سرعت نیست. 
   
  اگر بدن حجیم تری داشته باشد، دست و پاهایش بلندتر است و سرعتش هم بالطبع بیشتر می شود؛ اما به انرژی و قدرت بیشتری نیاز خواهد داشت. 
   
  در عین حال نقطه ای بینابین وجود دارد که همه این عوامل به بهترین یکنواختی با یکدیگر می رسند و در همین حالت است که حد نهایی سرعت به دست می آید.
   
  درهرحال فیزیکدانان عنوان میکنند که با عملکر خوب و استارت مناسب در حد بولت بهترین نتیجه ای که انسان به آن می تواند دست پیدا کند رکورد ۹ ٫ ۴۶ خواهد بود و این رکورد در شرایط نرمال جوی حاصل خواهد شد.
  منبع: باشگاه خبرنگاران
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.