• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » آلودگی هوا با حرف حل نمی شود
  کد خبر : 1844924

  آلودگی هوا با حرف حل نمی شود

  آلودگی هوا با حرف حل نمی شود

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای تهران گفت: طرح راه اندازی قطار سبک شهر «LRT » در برخی بزرگراه‌های تهران است در حال بررسی است.

  آلودگی هوا با حرف حل نمی شودReviewed by Farnaz on Jan 25Rating:

  علیرضا دبیر در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی تهران پرس با اشاره طرح جامع حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: در این طرح بر گسترش حمل و نقل عمومی و نوسازی این ناوگان بسیار تاکید شده است.

  وی ادامه داد: یکی از پیشنهاد هایی که در این طرح داده شده راه اندازی LRT  نیز در برخی بزرگراه‌های تهران است  که پیگیر تحقق این امر هستیم.

  رئیس  کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر آنکه راه اندازی LRT یکی از مسائل راهبردی مدیریت شهری است، افزود: بررسی این موضوعات در شورای شهر قدری زمانبر است  ولی پیگیر آن هستیم.

  دبیر بیان کرد: در مرحله نخست باید در قالب برنامه کلان 5 ساله، درباره سهم LRT از نظر طول خطوط و میزان جابجایی مسافر تصمیم‌گیری شود و سپس در لایه های بعدی، مطالعات نهایی برای مکان‌یابی احداث خط قطار سبک شهری انجام خواهد شد.

  وی تصریح کرد: امروز برای اتخاذ تصمیم درباره هر پروژه عمرانی و ترافیکی، روش های کارشناسی وجود دارد که شهرداری تهران نیز مبتنی بر چنین روش هایی، با تکیه بر مشاوران داخلی و کمک مشاوران خارجی مجرب، موضوع راه اندازی LRT را بررسی می کند.

  رئیس  کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اضافه کرد: هر پروژه عمرانی دیگر، باید مطالعات زیست محیطی و اجتماعی نیز درباره طرح احداث LRT صورت گیرد تا به شهر به مثابه یک موجود زنده آسیبی وارد نشود.

  وی گفت: سامانه های مختلف حمل‌و‌نقلی در رقابت با یکدیگر از نظر میزان کارایی و اثربخشی در هر پهنه از شهر، باید امتیاز بندی شوند تا گزینه برتر که حائز بیشترین امتیازات بود، انتخاب شود.

  دبیر در پایان با اشاره به آلودگی هوای تهران گفت: آلودگی هوای تهران به یک بحران تبدیل شده است و هر روز نیز این اوضاع وخیم تر می شود و برای به حداقل رساندن آن تمام ارگان های مربوطه باید وارد میدان شوند چرا که با حرف زدن این مشکل برطرف نمی شود.

  منبع: تهران پرس
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.