• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » افزایش بهای بنزین بیش از 300 تومان خواهد بود
  کد خبر : 1844769

  افزایش بهای بنزین بیش از 300 تومان خواهد بود

  افزایش بهای بنزین بیش از 300 تومان خواهد بود

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت بر اساس قانون مجاز بود که در سال جاری بهای حامل‌های انرژی را تا 38 درصد افزایش یابد اما این مصوبه دلیل نامناسب بودن شرایط اقتصادی اجرایی نشد بر همین اساس بهای بنزین در سال آینده قطعا افزایشی بیش از 300 تومان خواهد داشت.

  افزایش بهای بنزین بیش از 300 تومان خواهد بودReviewed by Farnaz on Jan 22Rating:

  حسین امیری خامکانی در گفتگو با تهران‌پرس با اشاره با تاثير پذيري بازار از هرگونه تغيير در قيمت بنزين ، اظهار داشت: بر اساس قانون هدفمند سازي يارانه‌ها قيمت هر ليتر بنزين بايد به قيمت فوب خليج فارس برسد.

  وي ادامه داد: اما بايد توجه داشت كه اين قانون در زماني به تصويب رسيد كه بهاي فوب يك دلار آن هم در زماني كه ارزش هر دلار در بازار ايران حدود يك هزار تومان بوده است.

  سخنگوي كميسيون انرژي افزود: اما در شرايطي كه به دليل كاهش ارزش پول ملي بهاي هر دلار در بازار ايران به حدود 3 هزار تومان رسيده است بايد يك تعريف مشخصي راجب اين مهم كه منظور قانون‌گذار از رسين به قيمت فوب خليج فارس چه بوده است.

  وي در رابطه با ميزان افزايش قيمت بنزين در سال 93 اظهار داشت: دولت بر اساس قانون مجاز بود كه در سال جاري بهاي حامل‌هاي انرژي را تا 38 درصد افزايش يابد اما اين مصوبه دليل نامناسب بودن شرايط اقتصادي اجرايي نشد بر همين اساس بهاي بنزين در سال آينده قطعا افزايشي بيش از 300 تومان خواهد داشت چراكه 38 درصد از اين تغيير مربوط به امسال بوده است.

  امیری خامکانی گفت: البته هنوز هيچ تصميم مشخصي راجب قيمت بنزين در سال آينده گرفته نشده است و هرگونه اظهار نظر در حد احتمال است.

  منبع: تهران پرس
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.