• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , ورزشی » آندو را تا آخر فصل نگه می داریم!
  کد خبر : 1844682

  آندو را تا آخر فصل نگه می داریم!

  آندو را تا آخر فصل نگه می داریم!

  مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: «به هر حال تیم ۶۷ جهان شدن هم دردسرهایی دارد که باید حواسمان به بازیکنانمان باشد.»

  آندو را تا آخر فصل نگه می داریم!Reviewed by Farnaz on Jan 21Rating:

  علي فتح الله زاده از آن دسته مديراني است که با دست و جيب خالي تيمي مي‌بندد در حد بوندس‌ليگا! بازيکنان و ستاره‌هاي فوتبال ما به حرف و اعتبار اين مدير باتجربه است که حاضرند پيراهن استقلال را فقط با قول شفاهي فتح الله زاده بپوشند که واقعا تيم بستن و حفظ کردن بازيکنان در شرايطي که با پيشنهادهاي ميلياردي مواجه مي‌شوند کار آساني نيست.

   
  با اين حال استقلال و فتح الله زاده در عين جدايي بازيکناني چون مجيدي، منتظري و نکونام همچنان سرشان بالاست و با چنگ و دندان صدر جدول را حفظ کرده‌اند.
   
  فتح الله زاده دشوارترين ديدار فصل تيمش را نيز با آرامش پشت سر گذاشت تا استقلال يک گام ديگر به قهرماني نزديک شود. عصر روز گذشته مديرعامل آبي‌پوشان پايتخت به سئوالات ما پاسخ داد. اين مصاحبه را مي‌خوانيد:
   
  * تبريک مي‌گوييم که به پرسپوليس نباختيد؟
   
  – قرار نبود به پرسپوليس ببازيم. با هدف و برنامه در دربی ۷۸ ظاهر شديم و با توجه به شرايط خودمان و سنجيدن شرايط تيم رقيب بازي کرديم و هدف ما حفظ صدر جدول بود که خدا را شکر فعلا صدر جدول آبي است و انشااله تا پايان فصل هم آبي مي‌ماند.
   
  * اما برخي از هواداران از نتيجه‌هاي مساوي ناراضي‌اند و مي‌گويند از مساوي خسته شده‌اند؟
   
  – آنها هم حق دارند. من از هواداران استقلال عذرخواهي مي‌کنم که نتوانستيم در دربی گلي به ثمر برسانيم. اما هواداران هم خوب مي‌دانند موقعيت ما با همين يک امتياز هم در صدر جدول تثبيت مي‌شد. اگر مي‌باختيم تيم وارد حاشيه مي‌شد و از صدر فاصله مي‌گرفتيم. کادرفني ما عاقلانه و هوشمندانه مقابل پرسپوليس مهره‌چيني کرد ضمن اينکه ما با تدبير و هدف به مصاف رقيب رفتيم و به آنها فرصت خودنمايي نداديم. اگر پرسپوليسي‌ها استقلال را تحت فشار قرار مي‌دادند سبک بازي ما عوض مي‌شد. اما همانطور که ديديد آنها هم فقط يک ضربه خطرناک به سمت دروازه زدند که رحمتي مثل شير توپ را جمع کرد. ما با توجه به تاکتيک تيم حريف بازي کرديم و ارائه بازي دفاعي هم يک تاکتيک و هنر است.
   
  * برخي مي‌گويند اين دربی هم سياسي بود و برخي نمي‌خواستند تيمي برنده شود؟!
   
  – اصلا اينطور نيست. مگر توپ مي‌تواند از سياسيون دستور بگيرد؟! اگر آن ضربه نوري با مهارت رحمتي دفع نمي‌شد آن موقع اين افراد چه حرفي براي گفتن داشتند؟ تازه مطمئن باشيد اگر استقلال در جدول از پرسپوليس عقب بود قطعا تيم قرمزها را شکست مي‌داديم. اما با شرايط فعلي جدول اگر پرسپوليس را مي‌برديم به ضررمان بود چون در ادامه مسابقات بازيکنان دچار غرور مي‌شدند و فکر مي‌کردند کار قهرماني تمام شده است. از همه مهمتر اينکه ما همچنان از پرسپوليس ۶ بر صفر جلو هستيم. آنها مدعي‌اند در يک بازي که نه فيلمش موجود است و نه کارشناسان خبره آن را تاييد مي‌کنند استقلال را با ۶ گل شکست داده‌اند اما همين حالا اگر نگاهي به تاريخ دربی‌ها بيندازيد ما ۲۴ برد داريم و پرسپوليس ۱۸ برد و بقيه بازي‌ها هم مساوي شده‌اند.
   
  * ‌از نظر شما هواداران کدام تيم در استاديوم زيادتر بودند؟
   
  – اگر فيلم دربی و تصاوير آن را بررسي کنيد متوجه خواهيد شد هواداران استقلال زيادتر و پرانرژي‌تر از هواداران حريف بودند و شعارها و تشويق‌هايشان هم کر کننده‌تر بود.
   
  * طي هفته گذشته سايت دو باشگاه عليه هم بيانيه نوشتند و کري مي‌خواندند اما روز قبل از دربی‌ شما با رويانيان عکس يادگاري گرفتيد و ناگهان همه چيز گل و بلبل شد؟!
   
  – ببينيد، اکنون اگر در روزنامه شما خبرنگاري عليه يک روزنامه ديگر مطلب بنويسد دليلش قهر و دعواي مديران و سردبيران دو روزنامه است؟! قطعا اگر در سايت‌هاي باشگاه افرادي مطالبي بنويسند دليل نمي‌شود که من و رويانيان با هم دعوا کنيم. ما همچنان با پرسپوليس رقيب هستيم ضمن اينکه رفاقت خودمان را نيز دنبال مي‌کنيم. در زير مجموعه دو باشگاه هم ممکن است برخي دچار اشتباه شوند،اما ما مديران که نبايد به جان هم بيفتيم.
   
  * قلعه‌نویی گفته است سه بازيکن استقلال قصد جدايي دارند؟
   
  – اينطور نيست ما تمام بازيکنانمان را حفظ مي‌کنيم و از اين به بعد هم به کسي اجازه جدايي نمي‌دهيم. به هر حال تيم ۶۷ جهان شدن هم دردسرهايي دارد که بايد حواسمان به بازيکنانمان باشد.
   
  * اما گفته مي‌شود آندو هم به زودي از استقلال مي‌رود؟
   
  – آندو بازيکن بزرگي است و ما به وجود او نياز داريم. ضمن اينکه به هواداران قول مي‌دهم نگذارم تا پايان فصل بازيکني از تيم جدا شود.
   
  * براي حفظ صدر جدول در ديدارهاي باقيمانده چه برنامه‌اي داريد؟
   
  – ما سرمربي بزرگي مثل قلعه‌نویي را داريم که کارش را خوب بلد است. انشاا… با حمايت هواداران و غيرت بازيکنان قهرمان مي‌شويم.
   
  * از نظر شما بهترين بازيکن ميدان دربی چه کسي بود؟
   
  – من از تمام بازيکنان استقلال راضي هستيم. اما به نظر من آندو در همه جاي زمين بود و بيشتر زحمت کشيد.
   
  * در مورد حرکت خشن صادقيان چه نظري داريد؟
   
  – به نظر من اگر آن صحنه اوايل بازي اتفاق نمي‌افتاد صادقيان بايد اخراج مي‌شد. اما داور چنين نظري نداشت که بايد به تصميمش احترام بگذاريم. در واقع بنده معتقدم مظفري‌‌زاده قضاوت خوبي از خود به نمايش گذاشت. به هر حال خودتان هم ديده‌ايد داوران بزرگ خارجي هم در چنين بازي‌هاي حساسي مرتکب اشتباه مي‌شوند.
   
  * با اينکه استقلال صدر جدول را حفظ کرد اما برخي از کارشناسان معتقدند قلعه‌نویي هم با ترس مهره چيني کرد و برهاني و نظري را به نيمکت دوخت؟
   
  – قلعه‌نویي مربي ترسويي نيست. دفاع تيمي يک علم است و يادآوري مي‌کنم استقلال با علم و تدبير بازي کرد و پرسپوليس را در يک سوم زمين مهار مي‌کرديم و نمي‌گذاشتيم به دروازه ما نزديک شوند. همانطور که مي‌دانيد پرسپوليس هم مهاجمان سرعتي خوبي داشت اما ما آنها را با تاکتيک و تفکرات قلعه‌نویي متوقف کرديم.
   
  * رويانيان مدعي شده است دو ميليارد پول به بازيکنانش داده است،‌ در اين خصوص چه نظري داريد؟
   
  – دو ميلياردي که رويانيان پرداخت کرده به اندازه تمام پولي است که ما تاکنون به بازيکنان استقلال داده‌ايم ما هم بيشتر از يک ميليارد به بازيکنان پول داده‌ايم. در حالي که رويانيان فکر مي‌کرد فقط يک ميليارد به بازيکنان پول پرداخت شده است.
   
  * نظر شما راجع به خداحافظي مظفري‌زاده از عالم داوري چيست؟
   
  – من به عنوان مديرعامل استقلال از او رسما مي‌خواهم تجديدنظري در تصميم خود داشته باشد و بار ديگر به داوري برگردند. مظفري‌زاده داور خوش سوت کشور است و حيف است که جامعه فوتبال او را اين چنين در اوج از دست بدهد.
   
  * راستي! نگفتيد آندو از کدام تيم‌ها پيشنهاد دارد؟
   
  – آندو از تيم‌هاي چيني و عربي پيشنهادهايي دارد اما وقتي قرار نيست ما با جدايي آندو موافقت کنيم، اصلا به اين پيشنهادها فکر هم نمي‌کنيم.
   
  * حرف پاياني؟
   
  – از هواداران استقلال صميمانه تشکر مي‌کنم که آنها در سرماي دي ماه هم ما را تنها نگذاشتند. از آنها عذرخواهي مي‌کنيم که نتوانستيم به پرسپوليس گل بزنيم تا مثل چهار برد متوالي چهارمين تساوي متوالي هم رقم بخورد. ما به خاطر آنها و در جهت حفظ صدرنشيني سبک بازي تيم را انتخاب مي‌کنيم و قول مي‌دهيم در بازي‌هاي آينده آنها را بيشتر خوشحال کنيم و به هدف هاي بزرگتري دست يابيم ضمن اينکه پس از پايان مسابقات فصل نقطه ضعف‌هايمان را به طور اساسي برطرف مي‌کنيم و بازيکنان خوبي جذب مي‌کنيم تا تيم دوباره تقويت شود. در کل هواداران نگران هيچ چيز نباشند و تيم را دعا و حمايت کنند.
  منبع: روزنامه نود
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.