• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین در سال 93
  کد خبر : 1844636

  احتمال افزایش قیمت نان قوت گرفت

  مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین در سال 93

  عضو کمیسیون تلفیق اظهار داشت: چانچه دولت در لایحه بودجه 93 در راستای تامین مالی 5000 میلیارد تومان مقرر شده در ردیف دوم تخصیص یارانه نان که مربوط به مابالتفاوت نرخ گندم و آرد است اقدام نکند، قیمت نان در سال آینده افزایش خواهد یافت.

  مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین در سال 93Reviewed by Farnaz on Jan 21Rating:

  جعفرزاده ایمن آبادی با بيان اينكه اجراي قانون هدفمندسازي یارانه ها در راستای اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی در دولت نهم و دهم مطرح شد،شكست در اجراي اين طرح را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اين عدم موفقيت در شرايط حاصل شد كه مي‌توان با برنامه ریزی صحیح و اعمال مدیریت منطقی و توجه به واقعیت‌های اقتصادی جامعه اجراي اين قانون در بهبود شرايط اقتصادي مفید واقع شود.

  thumb2_34361

   وي با بيان اينكه در اجرای قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها از اهداف در نظر گرفته شده مطابق با سند چشم انداز فاصله بسياري گرفته‌ایم و یکی از دلایل اساسی این امر، شیوه نادرست در اجرای این قانون دانست و ادامه داد: قدر مسلم تا زمانیکه اصلاح فاز اول قانون هدفمندی انجام نپذیرد، وارد فاز دوم شدن معنایی ندارد و ممکن است مردم و اقتصاد کشور آسیبهای فراوانی را از این جهت متحمل شوند. در حال حاضر به وضوح دیده می شود که اجرا با مسیر اصلی زاویه گرفته است. بایستی تمهیدات لازم را بمنظور بازگشت به قانون در نظر گرفته و در این جهت گام برداشت.

  نماینده مردم رشت در پاسخ به سوال خبرنگار تهران پرس در مورد اختلافات مطرحه حول موضوع تخصیص یارانه نان گفت: در بودجه سال جاری 8800 میلیارد تومان بدین منظور در دو ردیف در نظر گرفته شده است که 3800 میلیارد تومان آن بصورت نقدی هر ماه در قالب یارانه به حساب مردم واریز می شود و برای سال 93 نیز همین روند در ضمن لایحه بودجه در نظر گرفته شده است.

   وی افزود: آنچه محل اختلاف واقع شده مربوط به ردیف دوم بودجه برای یارانه نان می باشد. چنانچه دولت منابع تامین مالی 5000 میلیارد تومان بابت مابالتفاوت نرخ گندم و آرد را برآورده نکند، این مساله منجر به افزایش قیمت نان می شود. لذا کمیسیون تلفیق درخواست تشکیل جلسات ویژه ای با دولت برای روشن شدن این موضوع و در کل قانون هدفمندی یارانه‌ها داشته است. بنا بر این است که تا پایان هفته جاری تبصره الحاقی هدفمندی یارانه به قانون بودجه به مجلس برده شود که تا کنون دولت در این راستا اقدامی نکرده است.

  جعفر زاده ایمن آبادی در پایان در مورد سناریوهای مطرح در مورد افزایش قیمت حاملهای انرژی بویژه بنزین در ضمن لایحه بودجه سال آتی تاکید کرد: مجلس با هرگونه افزایش قیمت حاملهای انرژی در حال حاضر به شدت مخالف است چرا که پیشتر نیز شاهد آثار تورمی ناشی از این افزایش و تحمیل هزینه های سنگین بر زندگی اقشار مردم بودیم. بایستی در نظر داشت با توجه به تاثیر پذیری سایر کالاهای مصرفی از افزایش قیمت سوخت، ممکن است با نوعی آشفتگی در بازار مواجه شویم.

  منبع: تهران پرس
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.