• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » اگر فرزندانم فاسد باشند یک ثانیه هم تحمل شان نمی کنم
  کد خبر : 1844413

  اگر فرزندانم فاسد باشند

  اگر فرزندانم فاسد باشند یک ثانیه هم تحمل شان نمی کنم

  نخست وزیر ترکیه در پاسخ به اظهارات رهبر حزب مخالف جمهوری خواه خلق که فرزند اردوغان را به فساد مالی متهم کرده است گفت : شما اول به خود در آیینه نگاه کن.

  اگر فرزندانم فاسد باشند یک ثانیه هم تحمل شان نمی کنمReviewed by Farnaz on Jan 20Rating:

  رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی گفت که اگر یکی از فرزندانش در ماجرای فساد مالی اخیرا افشا شده در ترکیه دست داشته باشد، حتی یک ثانیه هم تحمل نمی کند و او را از فرزندی کنار می گذارد.ترکیه اردوغان که در مراسم یکصدمین سالگرد تاسیس مدارس سنتی ” امام خطیب” در استانبول سخن می گفت در واکنش به پرونده فساد مالی که از 17 دسامبر سال گذشته میلادی (اواخر آذر) تبدیل به بحرانی گسترده برای حزب حاکم عدالت و توسعه شده است، گفت:” به صراحت بگویم اگر مشخص شود که یکی از فرزندان من در پرونده فساد مالی اخیر دست داشته اند حتی یک ثانیه هم او را نزد خود نگاه نمی دارم و او را از فرزندی خود خلع می کنم.”
  اردوغان این سخنان را در واکنش به شایعات و گمانه زنی های مختلف درباره دست داشتن “بلال اردوغان” فرزندش در پرونده فساد مالی گسترده در ترکیه بیان کرده است.

  دولت اردوغان از یک ماه پیش و از زمان افشای پرونده فساد مالی 87 میلیارد یوریی در ترکیه، که برخی از فرزندان وزرا و مقامات اجرایی منسوب به او  در میان دستگیر شدگان این پرونده فساد مالی بودند، از سوی احزاب مخالف تحت فشار قرار گرفته و مخالفان خواهان استعفای دولت او به دلیل این رسوایی مالی اند.
  پیشتر برخی رسانه های ترکیه از احضار بلال اردوغان از سوی دادستانی استانبول درباره این پرونده خبر داده بودند اما تا کنون خبری مبنی بر رفتن بلال اردوغان به دادگاه و یا بازداشت او منتشر نشده است.
   برخی رسانه های ترکیه از فرار بلال اردوغان به خارج خبر داده اند ولی دولت ترکیه و حزب حاکم این کشور تا کنون درباره حضور فرزند اردوغان در کشور اطلاع رسانی نکرده اند.
  نخست وزیر ترکیه افشای پرونده فساد مالی را یک توطئه کثیف علیه دولت خود و آینده ترکیه دانسته است . از زمان افشای این پرونده بیش از 600 مقام پلیس ترکیه به دلیل همکاری با قوه قضاییه در این پرونده از سمت های خود برکنار و یا جابجا شده اند.
  نخست وزیر ترکیه در سخنان خود در این مراسم همچنین تاکید کرد که یک مسلمان نباید علیه مسلمان دیگر توطئه ترتیب دهد.
  اشاره ضمنی این سخنان اردوغان ” فتح الله گولن” رهبر مذهبی متنفذ ترکیه- ساکن آمریکا-  است که گفته می شود عوامل و هواداران او درون سیستم قضایی و پلیس ترکیه در راستای به چالش کشیدن قدرت اردوغان، پرونده اخیر فساد مالی را افشا کرده اند.
  نخست وزیر ترکیه سپس در پاسخ به اظهارات اخیر رهبر حزب مخالف جمهوریخواه خلق که فرزند اردوغان را به فساد مالی متهم کرده است گفت : شما اول به خود در آیینه نگاه کن. در زمان حکومت حزب شما مملکت غرق در فساد مالی بود و مردم ترکیه حتی قادر نبودند برای درمان به بیمارستان ها بروند.
  وی سپس با ارایه آماری به دستاوردهای دولت حزب حاکم عدالت و توسعه در 11 سال گذشته پرداخت و ارتقای قابل توجه سیستم آموزشی و بهداشتی را یکی از دستاوردهای دولت به شمار آورد.

  منبع: عصر ایران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.