• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » سن ارتباط ها و دوستی ها به راهنمایی رسیده است !
  کد خبر : 1844145

  سن ارتباط ها و دوستی ها به راهنمایی رسیده است !

  سن ارتباط ها و دوستی ها به راهنمایی رسیده است !Reviewed by Aryan on Jan 4Rating: دکتر محمود گلزاری ، با اشاره به اینکه با افزایش سن ازدواج و بی‌میلی به ازدواج روبرو هستیم، افزود: بسیاری از دختران تحصیلکرده همسر مناسب پیدا نمی‌کنند که به آن تجرد ناخواسته می‌گویند و این نوع تجرد بین دختران…

  سن ارتباط ها و دوستی ها به راهنمایی رسیده است !Reviewed by Aryan on Jan 4Rating:

  ازدواج در جوانان

  دکتر محمود گلزاری ، با اشاره به اینکه با افزایش سن ازدواج و بی‌میلی به ازدواج روبرو هستیم، افزود: بسیاری از دختران تحصیلکرده همسر مناسب پیدا نمی‌کنند که به آن تجرد ناخواسته می‌گویند و این نوع تجرد بین دختران در حال افزایش است.

  این روانشناس با اشاره به اهمیت انتخاب همسر مناسب گفت: بخش عمده بحران‌های زندگی مشترک و طلاق زوجین از انتخاب نامناسب همسر نشات می گیرد و حتی بسیاری از خانواده‌های تحصیلکرده آگاهی کافی درباره ملاک‌های انتخاب همسر ندارند.

  متخصصان درباره ملاک‌های ازدواج توافق ندارند

  وی با بیان اینکه متخصصان درباره ملاک‌های ازدواج توافق ندارند، اظهار کرد: نزدیک 60 کتاب درباره ازدواج به زبان فارسی را بررسی کردیم. حدود 10 کتاب ترجمه و حدود 50 کتاب تالیف و از میان آنها حدود 40 کتاب با رویکرد اسلامی نوشته شده است. در کتاب‌های دانشمندان حوزه و دانشگاه، ملاک‌های واحدی برای ازدواج نمی‌بینیم؛ اما مردم از این کتاب‌ها استفاده می‌کنند.

  گلزاری با تاکید بر اینکه در حوزه ازدواج مسایل زیاد و ابهام داریم، ادامه داد: از میان کتاب‌های تالیفی، 30 کتاب جزوه‌های ساده‌ای است که از روی کتاب‌های اصلی نوشته‌شده‌اند، بنابراین 10 کتاب تالیفی در این زمینه داریم و کتاب‌های ترجمه شده هم با فرهنگ ما همخوانی ندارد.

  تشخیص ملاک‌های ازدواج، سخت‌تر از تعیین ملاک‌هاست

  این روانشناس اضافه کرد:‌ سخت‌تر از تعیین ملاک‌ها، راه‌های تشخیص آن‌هاست و همه می‌گویند علاقه داریم که خواستگار دخترمان با ایمان باشد؛ اما وقتی درباره چگونگی تشخیص ایمان خواستگار از آنان می‌پرسیم، نمی‌توانند پاسخ درستی دهند و در واقع روی این مسائل کار کارشناسی نشده است، این در حالیست که در نهایت عینی‌ترین ملاک‌ها مانند زیبایی، پول و مدرک، معیار انتخاب همسر قرار می‌گیرد، اما زوجین در زندگی مشترک، دچار مشکل می‌شوند.

  معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: بیش از 30 درصد از ازدواج‌ها در شهرهای بزرگ در کمتر از چهار سال به طلاق منجر می‌شود واین آمار در میانگین کشوری سالانه 20 درصد طلاق در سنین جوانی است.

   

  گلزاری در ادامه با بیان اینکه پس از ازدواج،‌ مشکل جدی سازگاری زوجین است، اظهارکرد: پس از پیوند زناشویی، با نوزادی به نام ازدواج دو نفر مواجه هستیم. این نوزاد باید تا پنج سالگی تحت مراقبت زن و شوهر و خانواده‌های آنان باشد. در این زمینه دوره‌های آموزشی و کتاب نداریم و انتخاب نامناسب همسر، فقدان آموزش و مشاوره هنگام اختلاف، بیش از60 درصد بحران‌های خانواده را تشکیل می‌دهد.

   

  ضرورت فعالیت وزارتخانه و معاونت زنان ریاست جمهوری درباره فرهنگ‌سازی

   

  گلزاری در پایان تاکید کرد: لازم است وزارت ورزش و جوانان و معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری درباره حوزه فرهنگی و آموزشی ازدواج فعالیت بیشتری داشته باشند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • بخشایش

   سلام. من در سن 21 سالگی ازدواج کردم با اینکه از نظر مالی متوسط رو به پایین بودم ولی به لطف خدا مطمئن بودم و زندگیم بدون مشکل پیش میره. من سعی کردم از فساد و فحشاء جامعه به دور باشم سر همین رفتم ازدواج کردم با اینکه مشکلات زیاده ولی راه درست همینه هم آخرت تضمینه هم دنیا چون از بیماری های جنسی و روحی و دینی رهایی پیدا کرده و نسبت به زنم بدبین نیستم چون راه قبل ازدواج کج نبوده و خداوند گفتن هرکاری کنید عکس العمل رفتار خود را خواهید دید. جوونای دختر و پسر رفاقت جز فساد و بدبینی و از از دست دادن آخرت چیزی نداره ازدواج مسیر دوباره زندگیه . امام صادق گفتن دنیا سرای راحتی نیست!!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.