• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کنایه مشاور روحانی به هاشمی و اصلاح‌طلبان
  کد خبر : 1843502

  کنایه مشاور روحانی به هاشمی و اصلاح‌طلبان

  روزنامه کیهان امروز چهارشنبه ۱۳/۰۹/۹۲ در ستون اخبار ویژه خود نوشت: مشاور رئیس‌جمهور می‌‌گوید اگر غرور و تفرق اصلاح‌طلبان اجازه می‌داد روحانی سال ۸۴ رئیس‌جمهور شده بود.

  کنایه مشاور روحانی به هاشمی و اصلاح‌طلبانReviewed by Farnaz on Dec 4Rating:

  علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در مصاحبه با جام‌ جم می‌گوید حسن روحانی می‌توانست جایگزین خاتمی شود. پیشنهادی که گویا در ایام انتخابات سال ۸۴ هم مطرح شده، اما علی یونسی می‌گوید «تفرق و غرور اصلاح‌طلبان» باعث شده تا اجرایی نشود.n00110949-b

  وی مجموع آرای اصلاح‌طلبان در سال ۸۴ را بیشتر از اصولگرایان خوانده و نتیجه گرفته که بدفهمی اصلاح‌طلبان از شرایط موجود باعث پیروزی محمود احمدی‌‌نژاد در انتخابات آن سال شده است!

  زمزمه نامزدی روحانی در سال ۸۴ مطرح بود اما نامزدی هاشمی از یک سو و به میدان آمدن اصلاح‌طلبانی چون مصطفی معین (نامزد مشارکت)، مهدی کروبی، مهرعلیزاده و… عملا باعث منتفی شدن نامزدی روحانی در آن سال شد.

  دکتر حسن روحانی در انتخابات خرداد امسال با ۷/۵۰ درصد آرا و حدود ۱۸ میلیون رای به ریاست جمهوری انتخاب شد. محمدرضا عارف رقیب وی در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی با فشار طیفی از اصلاح‌طلبان مجبور به انصراف شد هرچند که طیفی دیگر از اصلاح‌طلبان همچنان قائل به نامزدی وی و انصراف روحانی بودند.

  دکتر آمد به ملاقاتم و رنجورم کرد!

  مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور در واکنش به نامه احمدی‌نژاد در دعوت به مناظره گفت پیش از این دولت درگیر بگم بگم‌ها و بگو بگوها بوده اما دولت یازدهم به دنبال رفع مشکلات و درمان دردهای ملت است.

  در پی اظهارات حسن روحانی در گزارش ۱۰۰ روز عملکرد دولت که غالباً تخطئه و سیاه‌نمایی علیه دولت سابق بود، محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای خواستار مناظره شد تا حقایق روشن شود. اکبر ترکان از مشاورین روحانی در واکنش گفته که احمدی‌نژاد در سطح روحانی نیست(!) اما این مناظره مشروط به صداقت احمدی‌نژاد ممکن است. اما محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای روحانی می‌گوید مردم به اندازه کافی دست به گریبان مشکلات متعدد هستند و نباید با چنین اقداماتی ذهن مردم را درگیر کرد.

  صادق می‌افزاید: انتشار چنین نامه‌ای جز زمینه‌سازی برای فاصله گرفتن از واقعیت‌ها معنی دیگری ندارد.

  وی توضیح نداد که اگر ذهن مردم را نباید درگیر کرد، پس چرا دولت اصرار دارد به جای ارائه گزارش عملکرد که خود وعده آن را داده بود، به نفی یک سویه عملکرد ۸ ساله دولت قبلی می‌پردازد و خود شروع کننده یک جنجال بی‌سرانجام دیگر برای مردم است.

  انتشار اظهارات محمدرضا صادق با واکنش مخاطبان در رسانه‌ها و سایت‌ها مواجه شد. از جمله در برخی کامنت‌های خبر اظهارات وی در سایت جهان نیوز می‌خوانیم: جناب آقای مشاور! تخریب دولت قبلی چه دردی از دردهای مردم دوا می‌کند؟/ کم آوردند زبان به فحاشی گشودند/ اگه اینطوریه چرا آقای روحانی در اولین گزارش، ۳۵ دقیقه در مورد دولت قبلی بگم بگم کرد؟/ آقای صادق مردم منتظر گزارش عملکرد دولت محترم بودند نه سیاه‌نمایی و یک سری گزارش‌های نادرست/ نشانه‌های جازدن در مناظره یکی یکی داره ظاهر میشه/ از گزارش ۱۰۰ روزه‌شان پیدا بود که همش بگم گم بود/ چرا دردی دوا نمیکنه! بالاخره ما میفهمیم این دولت تا کی میتونه برای سرپوش بر وعده‌های توخالیش دولت قبلی را متهم کنه! تا کی قراره ما بگیم قیمت‌ها داره میره بالا اینا بگن دولت قبلی ال و بل!/ ای بابا فعلاً که روحانی بگمnt> بگم راه انداخته… تازه اونم بگم بگم‌های خلاف واقع/ روحانی و تیمش باید دست از تخریب دولت گذشته بردارن و به فکر کارهای خودشون باشن خود حرفهای آقای صادق هم نوعی تخریبه/ جناب صادق!!!!! شب دراز است و قلندر بیدار. شما روز ۱۰۰ شروع به گفتن گفتن کردید!!! عجبا از روی سیاهی زمانه/ درمان دردها؟ دکتر آمد به ملاقاتم و رنجورم کرد رفت تا سرمه به چشمم بکشد کورم کرد…/ محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور گفت: «در شرایط کنونی نگاشتن این نامه دردی را از کشور دوا نمی‌کند.» بله کاملاً درست است! در شرایط کنونی فقط تخریب اقدامات هشت ساله دولت قبل «دردها» را «دوا» می‌کند!

  مخالفت وزارت کشور با دعوت یکی از سران فتنه به دانشگاه

  پس از مخالفت رئیس دانشگاه تهران، وزارت کشور هم با درخواست انجمن موسوم به اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برای دعوت از محمد خاتمی برای سخنرانی در مراسم ۱۶ آذر مخالفت کرده است.

  «ندای انقلاب» با درج این خبر در ستون شنیده‌های خود نوشت: گفته شده این انجمن درصدد دعوت از هاشمی‌رفسنجانی و یا […] برای سخنرانی در مراسم روز دانشجو است که تاکنون با مخالفت آنها مواجه شده است. از فرجی دانا و توفیقی نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده که فرجی‌دانا با توجه به سؤالی که قرار است در صحن مجلس از وی شود حضور در این برنامه را رد کرده اما توفیقی برای حضور در این برنامه اعلام آمادگی کرده است.

  خاتمی ۱۶ آذر سال ۱۳۸۳ از سوی افراطیون دفتر تحکیم در دانشکده فنی دانشگاه تهران هو شد و همان جا با صدای بلند گفت کاری نکنید که بگویم بیرون‌تان کنند. او همچنین با صورتی برافروخته گفته بود از اردوگاه اصلاح‌طلبان صدای دشمن به گوش می‌رسد. اما خود خاتمی چند سال بعد در فتنه سال ۸۸ بازیچه دشمنان شد. برخی از عناصر نفوذی در انجمن‌های اسلامی و دفتر تحکیم پس از نقش‌آفرینی در فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ از کشور گریختند.

  ندای انقلاب همچنین خبر داده است: شنیده شده یکی از دلایل برکناری محتمل دکتر فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران مخالفت وی با حضور محمد خاتمی برای حضور در مراسم ۱۶ آذر امسال است.

  مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم به توفیقی و میلی‌منفرد به خاطر نقش‌آفرینی در فتنه ۸۸ رای اعتماد نداد اما حسن‌ظن و اعتماد نمایندگان به گزینه فرجی‌دانا مانع از آن نشد که فرجی‌دانا از این دو و برخی عناصر مسئله‌دار دیگر برای تصدی کارهای اجرایی دعوت نکند. وزارت اطلاعات اعلام کرده به استعلام برخی از این منسوبان وزارت علوم نظر منفی داده و درباره برخی دیگر اصلاً استعلام صورت نگرفته است.

  فتنه و آشوبگری سرویس‌های جاسوسی بیگانه در سال ۱۳۷۸ از کوی دانشگاه تهران کلید خورد هر چند که برخی نشریات زنجیره‌ای، وزارت کشور وقت، شماری از احزاب تندرو و برخی مسئولان وزارت علوم نقش تقویت‌کننده و تحریک‌کننده را داشتند.

  نیویورک تایمز: سرنوشت سیاست خارجی اوباما به پرونده ایران گره خورده است

  یک روزنامه آمریکایی سرنوشت پیروزی یا شکست سیاست خارجی دولت اوباما را در گرو سرانجام توافق هسته‌ای با ایران توصیف کرد.

  دیوید سانجر در روزنامه نیویورک تایمز نوشت: از دیدگاه صاحب‌نظران سیاسی و استراتژیست‌ها، موفقیت در پایان کار توافق هسته‌ای ایران، دستاورد مهم و یا شکست سیاست خارجی «اوباما» ارزیابی خواهد شد. همه مقدمات لازم کار در آمریکا برای گفت‌وگو با ایران از دو سال پیش با آماده کردن ذهن افکار عمومی و ایجاد کانال‌های ارتباطی پشت پرده آغاز شد. انتخاب حسن روحانی هم نقش تعیین کننده در این چالش دشوار داشت. کانال محرمانه برای مذاکره با ایرانی‌ها را «ویلیام برنز» قائم مقام وزارت خارجه آمریکا از طریق عمان راه‌اندازی و هدایت کرد.

  نیویورک تایمز با اشاره به خباثت‌های رئیس جمهور آمریکا می‌نویسد: اوباما از سال ۲۰۰۹ در جریان جزئیات تأسیسات هسته‌ای ایران قرار داشت. در همان سال بود که او مجوز خرابکاری سایبری در این تأسیسات را صادر کرد و به موازات آن قانون تحریم‌ها علیه ایران هم در دولت آمریکا به تصویب رسید با این هدف که این تلاش‌ها ایران را وادار به نشستن پشت میز مذاکره نماید.

  این روزنامه با اشاره به نقش معاون وزیر خارجه آمریکا در مذاکرات می‌نویسد: شرمن ظرف مهلت شش ماهه توافق موقت موظف است با بروز رفتاری ملایم با ایران، این کشور را متقاعد سازد زیرساختهای هسته‌ای‌اش که چندین میلیارد دلار هزینه آن کرده است را منهدم سازد و فراتر از یک تعلیق ساخته با محدودیت‌های مهم کنار بیاید. سناتور جمهوریخواه «مارک کرک» از ایالت «ایلینویز» در این باره می‌گوید «باید سیاستی اتخاذ شود تا تضمین داده شود ماجرای هسته‌ای کره شمالی بار دیگر تکرار نخواهد شد.» اما شرمن، ایران را با کره شمالی قابل مقایسه نمی‌داند. شرمن می‌گوید آمریکا می‌کوشد با حذف بخشی از تحریم‌ها موجبات رضایت خاطر طبقه متوسط و ایرانی را فراهم کند که بتوانند به خارج سفر کنند و جهان را ببینند(!) این اهرم درباره کره شمالی که در جهان منزوی بود وجود نداشت.

  نیویورک تایمز اضافه کرد: اهتمام دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا این است که جویا شوند میزان اختیارات ظریف در پرونده تا چه حد است. شرمن هم گفته است که فقط قصد آزمودن ظریف را دارد. او می‌افزاید «ظریف مجذوب کننده است اما من هم ساده لوح نیستم و به گفته رئیس جمهور به دیپلماسی فرصت کار داده‌ام.»

  آزادسازی قیمت‌ها که وزیر نمی‌خواهد!

  وزیر راه و شهرسازی فقط به نفی و تخطئه طرح‌های دولت قبلی می‌پردازد و در عین حال به آزادسازی قیمت‌ها می‌اندیشد.

  شبکه خبر دانشجو در این باره نوشت: عباس آخوندی اعتقادی به هیچ یک از طرح‌های دولت قبلی شامل مسکن مهر، مسکن ویژه، کنترل بازار، ورود دولت به بخش مسکن و… ندارد و این بسیار قابل تأمل است. وی در بیشتر مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای خود از واژه اعتقاد استفاده کرده و گفته است که به این طرح‌ها اعتقاد ندارم. به عنوان نمونه درباره مسکن مهر می‌گوید، اعتقادی به ادامه مسکن مهر و مسکن ویژه تهران ندارم و تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم، همان واحدهای در حال ساخت است که تکمیل و واگذار کنیم. او در این گزارش می‌افزاید: توقف ثبت‌نام مسکن مهر مهمترین مسئله و اقدام آخوندی در صد روز اول وزارت وی بوده است. طرحی که به خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد کمک شایانی کرده بود و آرزوی بسیاری را که حتی خواب خانه‌دار شدن را نیز نمی‌دیدند جامه عمل پوشاند اگرچه با ایراداتی نیز روبرو بوده است.

  تورم‌زا بودن مسکن مهر و عامل تورم کنونی مهمترین دلایل آخوندی برای توقف مسکن مهر بوده است. وی در این باره می‌گوید «باید با مردم گفت‌وگو کنیم و از آنها بپرسیم که تورم زیاد را می‌خواهید یا مسکن مهر را! ایشان اینگونه القا کرده که تمامی تورم کنونی حاصل از اجرای مسکن مهر بوده است این در حالی است که در جای دیگر وزیری دیگر هدفمندی یارانه‌ها را عامل اصلی تورم می‌داند و وزیری دیگر نیز تحریم‌ها را از عوامل تورم و رکود فعلی می‌داند.

  وزیر راه و شهرسازی در موضوع خانه‌دار شدن مردم آخوندی معتقد است که نقش بانک‌ها باید در این میان افزایش یابد. وی می‌گوید در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد قیمت واحد مسکونی توسط بانک‌ها تأمین می‌شود که باید تا ۷۰ درصد افزایش یابد اما نه توسط منابع بانک مرکزی بلکه توسط منابع بانک‌ها که آنهم از سپرده‌های مردمی تشکیل شده است.

  شبکه خبر دانشجو در ادامه این گزارش خاطرنشان می‌کند: در طرحی که به گفته مشاوران و شخص وزیر قرار است جایگزین مسکن مهر شود تنها سالانه یکصد هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود در حالی که نیاز کشور دو میلیون واحد در سال است. این طرح که از سوی اعضای وزارتخانه مسکن اجتماعی نامیده شده است واحدهایی ۴۰ تا ۶۰ متری را عرضه می‌کند از نظر وزیر و مشاوران وی باقی نیاز مسکن باید از طریق سپرده‌های مردمی و بانک‌ها تأمین شود و نیازی به دخالت دولت ندارد. در بخش‌های دیگر زیر مجموعه این وزارتخانه آخوندی عملکرد در خور توجهی نداشته است. در بخش حمل و نقل نیز آزادسازی نرخ‌های جابجایی مسافر اصلی‌ترین مقوله مورد توجه وزیر راه بوده است. او از همان ابتدا یکی از برنامه‌های کاری خود را توسعه رقابت و آزادسازی با برنامه بازار حمل و نقل عنوان کرده بود. شاید بتوان گفت اصلی‌ترین پروژه‌ای که فعلاً وزیر راه و شهرسازی بر آن تمرکز و حتی اصرار دارد آزادسازی نرخ‌ها در انواع مدل‌های حمل و نقل بار و مسافر بخصوص با اولویت زمانی بخش حمل و نقل هوایی است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.