• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نقدینگی کشور چقدر است؟
  کد خبر : 1842639

  نقدینگی کشور چقدر است؟

  رئیس کل بانک مرکزی: نقدینگی کشور 500 هزار میلیارد تومان است،تورم مهار شده است

  نقدینگی کشور چقدر است؟Reviewed by Farnaz on Nov 20Rating:

  عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رئیس کل بانک مرکزی در جلسه امروز کمیسیون گفت: آقای سیف اعلام کرد نقدینگی کشور حدود 500 هزار میلیارد تومان است که 43 درصد این نقدینگی در مسکن مهر قرار دارد و تورم را افزایش داده است.181429

  غلامرضا اسداللهی ، در خصوص جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با رئیس کل بانک مرکزی گفت: در این جلسه سیف کلیاتی در خصوص مباحث اقتصادی کشور بیان کرد.

  نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اقداماتش برای ثبات در بازار ارز توضیحاتی ارائه داد و اعلام کرد که با اقدامات بانک مرکزی قیمت ارز از 3600 تومان به 3000 تومان کاهش و نوسانات نیز بسیار کاهش یافته است.

  عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی کند شدن شیب تورم را از توفیقات بانک مرکزی خواند و گفت: بر اساس اعلام رئیس کل بانک مرکزی شیب تند تورم طی ماههای اخیر کند شده و تورم مهار شده است که این امر ناشی از سیاستهای کنترل و مهار بانک مرکزی بوده است.

  سیف در این جلسه از رفع ابهام و ایجاد شفافیت در بخشنامه‌های بانک مرکزی خبر داد و اعلام کرد: که این اقدام موجب ایجاد آرامش در سیستم بانکی کشور شده است.

  اسداللهی ادامه داد: رئیس کل بانک مرکزی همچنین کنترل رشد نقدینگی از توفیقات بانک مرکزی خواند و اعلام کرد حدود 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که 43 درصد این نقدینگی در مسکن مهر است و تورم را افزایش داده است.

  سیف همچنین اعلام کرد: که 3 هزار میلیارد تومان از این نقدینگی برای نوسازی بافتهای فرسوده و 50 هزار میلیارد تومان نیز به بخش مسکن وارد شده است.

  نماینده تربت جام از برنامه جذب نقدینگی کاذب بازار به بخش تولید خبر داد.

  وی در پایان گفت: رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه فقط توضیحاتی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور ارائه داد و پاسخگویی به ابهامات نمایندگان به جلسه بعد موکول شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.