• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » روز یکشنبه در انتظار خورشیدگرفتگی باشید
  کد خبر : 1841625

  روز یکشنبه در انتظار خورشیدگرفتگی باشید

  در یک خورشیدگرفتگی جزئی که از شرق آمریکای شمالی تا خاورمیانه قابل مشاهده خواهد بود، ماه در روز یکشنبه (12 آبان) بین زمین و خورشید قرار خواهد گرفت.

  روز یکشنبه در انتظار خورشیدگرفتگی باشیدReviewed by Farnaz on Nov 2Rating:

   به گزارش ایران ویج به نقل از تهران پرس، رویداد سماوی روز یکشنبه یک واقعه نسبتا نادر موسوم به خورشید گرفتگی ترکیبی است. این رویداد با یک خورشیدگرفتگی حلقوی به سمت نیمه کامل آغاز شده و سپس به یک خورشیدگرفتگی کامل تبدیل می‌شود.Solar Eclipse
   
  اینکه کدام مورد را شاهد خواهید بود، به منطقه زندگی شما بستگی خواهد داشت. ساکنان شرق آمریکای شمالی، شمال شرق آمریکای جنوبی، جنوب اروپا، خاورمیانه و اکثر آفریقا شاهد خورشیدگرفتگی حلقوی بوده در حالیکه ساکنان مرکز آفریقا این کسوف را به طور کامل مشاهده خواهند کرد.
   
  ساکنان آمریکای شمالی در صبح زود باید منتظر این رویداد باشند که از ساعت 6:30 به وقت محلی آغاز شده و حدود 45 دقیقه طول خواهد کشید. ساکنان شهرهای بوستون و نیویورک، خورشید را در حالی که بیش از 50 درصد آن توسط ماه پوشانده شده خواهند دید.
   
  مسیر خورشیدگرفتگی کامل از اقیانوس اطلس در نزدیکی شرق آمریکا شروع شده و از گابون، جمهوری دموکرات کنگو و چندین کشور دیگر آفریقایی گذشته و در نزدیکی غروب آفتاب به جنوب اتیوپی و سومالی خواهد رسید.
   
  این خورشیدگرفتگی در غرب و مرکز ایران به صورت جزئی قابل رویت خواهد بود. در تهران، گرفتگی در ساعت 16 و 50 دقیقه شروع می‌شود و در حالی که خورشیدگرفتگی هنوز به حداکثر خود نرسیده است، خورشید غروب می‌کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.