• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » مصرف الکل سالانه جان ۵/ ۲ میلیون نفر را در جهان می‌گیرد
  کد خبر : 184017

  مصرف الکل سالانه جان ۵/ ۲ میلیون نفر را در جهان می‌گیرد

  مصرف الکل سالانه جان ۵/ ۲ میلیون نفر را در جهان می‌گیردReviewed by Aryan on Dec 3Rating:  طبق آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت، مصرف الکل سالانه جان ۵/ ۲ میلیون نفر را در جهان می‌گیرد. این آمار هم چنین نشان می‌دهد که ۳۲۰٬۰۰۰ نفر از جوانان دنیا در گروه‌های سنی بین ۱۵ تا ۲۹ سال در…

  مصرف الکل سالانه جان ۵/ ۲ میلیون نفر را در جهان می‌گیردReviewed by Aryan on Dec 3Rating:

   طبق آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت، مصرف الکل سالانه جان ۵/ ۲ میلیون نفر را در جهان می‌گیرد.

  این آمار هم چنین نشان می‌دهد که ۳۲۰٬۰۰۰ نفر از جوانان دنیا در گروه‌های سنی بین ۱۵ تا ۲۹ سال در اثر عوارض مصرف الکل جان خود را از دست می‌دهند که این آمار تقریبا ۹ درصد از کل مرگ و میرها در این گروه سنی را شامل می‌شود.

  سایت اینترنتی سازمان جهانی بهداشت در این گزارش آورده است: الکل سومین عامل خطرزای اصلی جهان در بروز بیماری‌ها است. بعلاوه این نوشیدنی مهمترین عامل خطرزا در غرب اقیانوس آرام و آمریکا و نیز دومین عامل مهم بیماری‌زایی در اروپا محسوب می‌شود.

  در این گزارش همچنین تاکید شده است که الکل با بروز بسیاری از مشکلات جدی اجتماعی و رشدی از جمله خشونت، غفلت از کودکان و کودک آزاری و غیبت‌ها و بی نظمی‌های مداوم در محیط کار مرتبط است.

  بر اساس این گزارش، استفاده از این نوشابه مضر تقریبا به یک الگوی جهانی تبدیل شده است که با رشد فردی اجتماعی مردم تداخل ایجاد می‌کند. همانطور که گفته شد مصرف الکل سالانه جان ۵/ ۲ میلیون نفر را می‌گیرد. آسیب‌های ناشی از الکل حتی بیشتر از مشکلات و صدمات جسمی و روانی است.

  این نوشیدنی حتی سلامت و امنیت اطرافیان فرد الکلی را نیز تحت الشعاع قرار داده و تهدید می‌کند. فردی که در اثر مصرف الکل بدنش مسموم شده می‌تواند به دیگران آسیب برساند، آنها را در معرض خطر تصادفات رانندگی، رفتارهای خشونت بار قرار دهد و یا تاثیرات منفی روی همکاران، بستگان، دوستان و غریبه‌ها بر جای بگذارد. بنابراین، تاثیر مخرب این نوشابه مضر حتی به اعماق جامعه نیز نفوذ می‌کند.

  الکل یکی از شاخص‌های اصلی در بروز اختلالات روان‌تنی – عصبی مانند صرع و سایر بیماری‌های غیرواگیردار مانند بیماریهای قلبی – عروقی، سیروز کبدی و سرطان‌های مختلف است. مصرف الکل هم چنین با بروز چندین بیماری عفونی مثل ایدز، سل و بیماریهای مقاربتی مرتبط است.

  به گزارش سازمان جهانی بهداشت، علت افزایش احتمال ابتلا به این امراض عفونی آن است که الکل سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند و تاثیر منفی روی واکنش بیماران در برابر درمان‌های ضد ویروسی دارد.

  الکل در غرب اقیانوس آرام و آمریکا اولین عامل مهم خطرزا و در اروپا بعنوان دومین عامل اصلی خطرزا شناخته شده است. بعلاوه ۳۲۰٬۰۰۰ نفر از جوانان بین ۱۵ تا ۲۹ سال در اثر بیماری‌ها و مشکلات ناشی از مصرف الکل می‌میرند که این رقم ۹ درصد کل مرگ و میرها در این گروه سنی را شامل می‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.