• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی , مطالب برگزیده سایت , هـوا و فضـــا ( نجوم ) » پرتاب نخستین ماهواره دولت تدبیر و امید
  کد خبر : 1839129

  با همکاری دانشگاه علم و صنعت؛

  پرتاب نخستین ماهواره دولت تدبیر و امید

  این ماهواره که از سوی مسئولان نام تدبیر روی آن گذاشته شده است با همکاری دانشگاه علم و صنعت فاز پایانی خود را می گذراند.

  پرتاب نخستین ماهواره دولت تدبیر و امیدReviewed by Farnaz on Oct 5Rating:

  ماهواره نویدمحمد حسن انتظاری با بیان اینکه هم اکنون تست های این ماهواره با موفقیت در حال انجام است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود تا قبل از پایان امسال، این ماهواره آماده تست فضایی و پرتاب شود.

  وی با تاکید براینکه چنانچه پرتاب کننده ماهواره “تدبیر” آماده باشد این ماهواره به فضا پرتاب می‌شود، ادامه داد: از اینکه پرتاب کننده ماهواره آماده است یا خیر، اطلاعی ندارم اما ما ماهواره را انشالله تا قبل از پایان سال آماده ارسال می کنیم.

  انتظاری با بیان اینکه این ماهواره در مدار 300 کیلومتری زمین ارسال خواهد شد در مورد قابلیتهای ماهواره تدبیر نیز گفت: از آنجایی که پرتاب کننده های ما عمدتا ماهواره ها را در مدار پایین 300 کیلومتری پرتاب می‌کنند، این ماهواره ها عمدتا ماهواره هایی محسوب می شوند که یک تکنولوژی به خصوصی را تست می کنند و کاربردهای آن کاربردهای عام برای جامعه به حساب نمی آیند در واقع زمانی که یک تکنولوژی تست فضایی می‌شود برای توسعه تکنولوژی ماهواره مهم است.

  رئیس پژوهشکده سامانه های ماهواره ای سازمان فضایی ایران با تاکید براینکه در ماهواره تدبیر آنچه که مهم است تست تکنولوژی تصویربرداری آن و دوربینی که برای آن ساخته شده است خواهد بود افزود: قابلیت تصویربرداری در این ماهواره دیده شده است و حتی می تواند سیگنال مخابراتی بفرستد اما طول عمر آن آنقدر نیست که توقع کاربرد مشخصی از آن داشته باشیم.

  وی گفت: این ماهواره که از سوی مسئولان نام تدبیر روی آن گذاشته شده است با همکاری دانشگاه علم و صنعت فاز پایانی خود را می گذراند.

  منبع: مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳)  • رضا

   با این حساب که فرمودید اینم ماهواره نشد. چهار شنبه سوری ها ماهم بالون هوا میکنیم اگر خواستید تکنولوژی اون را رایگان هدیه میدهیم.

  • white wolf

   این ماهواره از دولت قبلی ساخته شده جرا اینا اسم خودشونو گذاشتن روی این ماهوارهپ!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • faeze

   عالییییییییییییییییییییییییییییییییی

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.