• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » انتصاب سرپرست شورای عالی فضای مجازی، غیرقانونی است
  کد خبر : 1838435

  مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی طی بیانیه‌ای اعلام کرد:

  انتصاب سرپرست شورای عالی فضای مجازی، غیرقانونی است

  مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا) در بیانیه‌ای اقدام رئیس‌جمهور مبنی بر انتصاب محمود واعظی به سرپرستی مرکز ملی فضای مجازی و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی را غیرقانونی خواند.

  انتصاب سرپرست شورای عالی فضای مجازی، غیرقانونی استReviewed by Aryan on Sep 22Rating:

  فرا

  حجت‌الاسلام حسن روحانی شب گذشته در حکمی محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را با حفظ سمت به عنوان «سرپرست مرکز ملّی فضای مجازی و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی» منصوب کرد.

  در همین رابطه مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا) بیانیه‌ای در سایت خود منتشر کرده است، که متن کامل آن در ادامه می‌آید:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  انتشار خبری در ساعات پایانی شب گذشته مبنی بر انتصاب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان «سرپرست مرکز ملی فضای مجازی و سرپرست دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی» با حکم رییس‌جمهور محترم موجب شگفتی شد. امضای چنین حکمی در آستانه سفری خارجی، بدون برگزاری جلسه و تبعا بدون تأمین نظر اکثریت اعضای محترم، نه تنها علامتی مبنی بر خروج از مسیر اعتدال که اقدامی غیرقانونی  محسوب می‌شود.

  لازم به ذکر است که رییس‌جمهور به عنوان رییس شورای عالی فضای مجازی موظف است طبق آیین‌نامه، حداقل هر 4 هفته یک‌بار نسبت به برگزاری جلسه شورا اقدام نماید. امری که با وجود گذشت حدود شش هفته از آغاز به کار دولت جدید، تاکنون صورت نپذیرفته است.

  برگزاری رسمی جلسات به ویژه به این دلیل اهمیت می‌یابد که ماده 2 آیین‌نامه داخلی شورای عالی فضای مجازی که به تصویب شورای عالی رسیده و پس از استحضار رهبر معظم انقلاب در روزنامه رسمی نیز به چاپ رسیده است، تاکید می‌کند: «دبیر شورا که ریاست مرکز را نیز بر عهده خواهد داشت، با پیشنهاد رئیس شورا و بر اساس نظر موافق اکثریت مطلق اعضای شورا، به مقام معظم رهبری پیشنهاد و پس از تصویب معظم له با حکم رئیس شورا منصوب خواهد شد.»

  همچنین در صورتی که به هر دلیل عزل رئیس مرکز ضرورت پیدا کند، مطابق تبصره 1 ماده فوق «پیشنهاد عزل رئیس مرکز به صورت کتبی توسط رئیس شورا یا حداقل 5 نفر از اعضا قابل طرح است و در اولین جلسه شورا بررسی شده و در صورت کسب رای موافق اکثریت مطلق اعضای شورا به مقام معظم رهبری پیشنهاد می شود. رئیس شورا تا انتصاب فرد جدید، سرپرستی حداکثر به مدت سه ماه برای مرکز تعیین می نماید.»

  لذا با توجه به عدم طی شدن مسیر قانونی تغییر دبیر شورای عالی فضای مجازی، شایسته است رئیس‌جمهور محترم جهت اصلاح حرکت غیرقانونی انجام‌شده، حکم مزبور را لغو و مطابق آیین‌نامه شورا نسبت به برگزاری جلسه شورا و تأمین نظر اکثریت اعضای محترم اقدام نماید.

  انتظار می‌رود دولت جدید با اهتمام بیشتر به موضوع فضای مجازی، ضمن اجرای دقیق مصوبات شورای عالی، امید ایجادشده در میان فعالان فضای مجازی جهت نیل به اهداف والای انقلاب اسلامی را به ثمر بنشاند.

  مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی (فرا)

  مورخ 31 شهریور 92

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.