• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی , سیاسی » روزهای پرالتهاب بازار به پایان رسیده است
  کد خبر : 1838416

  محمد نهاوندیان؛

  روزهای پرالتهاب بازار به پایان رسیده است

  با فرصت‌های ایجادشده بین‌المللی روزهای التهاب بازار به پایان رسیده است و اقتصاد به سمت آرامش حرکت می‌کند.

  روزهای پرالتهاب بازار به پایان رسیده استReviewed by Aryan♥ on Sep 22Rating:

  133620_635112281806823022_lمحمد نهاوندیان در بیست و ششمین نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه امروز یادآور حماسه دفاع مقدس است و همه قهرمانان باغیرت و ایمان با دفاع از کشور جان خود را باختند و در واقع دفاع 8 ساله، حراست از هویت ایرانی بود، اظهار داشت: همه نظرها به شرایط جدید کشور در صحنه بین‌المللی امیدوارانه است و همه نظرها به اجلاس آینده سازمان ملل و توجه افکار عمومی دوخته شده است.

  وی افزود: فرصت‌های جدیدی پیش روی کشور ما قرار دارد و ما بار سنگین‌تری را بر دوش خود احساس می‌کنیم تا از این فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده کنیم.

  وی افزود: در فرمایشات روزهای آغازین سال جاری مقام معظم رهبری بر حماسه اقتصادی و سیاسی تأکید شده است که حماسه سیاسی با انتخابات پرشور مردم تحقق یافت و امروز نوبت حماسه اقتصادی است.

  وی افزود: اهمیت پیروزی در حماسه اقتصادی برای آزادی اقتصاد از قید و بندهای سالهای اخیر یک حماسه است که بتوانیم اقتصاد را از دسیسه‌ها آزاد کنیم و رفع تحریم‌ها یک پیروزی بزرگ است.

  رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: رفع تحریم‌ها آثار فرهنگی، سیاسی، اقتصادی دارد و بسیاری از مفاسد اجتماعی حاصل از مفاسد اقتصادی است.

  وی با بیان اینکه رشد 8 درصدی از اهداف نظام بوده است اما در 8 سال قبل دستیابی به آن میسر نشد اظهار داشت: واقعیت این است که تحریم‌ها اگر چه ناموفق نبود اما تحریم‌ کنندگان بیشترین فشار را به محروم‌ترین افراد جامعه وارد کردند و همین عامل نشان دهنده ظالمانه بودن تحریم‌ها است.

  نهاوندیان گفت: اعتراض به تحریم‌ها در همه نهادهای مدنی گسترده شده است و این تنها حرف دولت نیست، بلکه حرف همه ملت ایران است.

  وی افزود: در این شرایط با تعبیر هوشمندانه رهبری معظم که تأکید کردند در دستیابی به اهداف باید به دنبال نرمشی قهرمانانه هم باشیم لذا باید از همه فرصتها استفاده کنیم و همین عامل باعث می‌شود که بدخواهان ایران بسیار خشمگین شوند.

  رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه، گفتمان اعتدال مورد اقبال جهانی قرار گرفته است اظهار داشت: شایسته است این گفتمان مورد حمایت کامل قرار گیرد و ملت ایران پشتیبان این رویکرد باشند.

  نهاوندیان با اشاره به برگزاری جلسات شورای گفت‌وگو گفت: افتتاح مجدد جلسات شورای گفت‌وگو با رویکرد دولت جدید و همراهی فعالانه ستادی نشاندهنده عزم جدی در تصمیم‌سازی است که فعالان اقتصادی هم از آن استقبال می‌کنند.

  وی افزود: آرزو می‌کنم تداوم این رویکرد ما را به نهادینه شدن این حرکت در کشور برساند و در استانها شاهد برگزاری منظم این شوراها باشیم تا محلی باشد برای بازخورد دو سویه سیاست‌ها و رفتارهای سیاست‌گذاران و مدیران،این رویکرد نهادینه شده نوعی کشورداری مردم‌سالارانه را به دنبال خواهد داشت که با اعتماد به آنها حاصل می‌شود.

  وی افزود: روزهای التهاب در بازار رو به پایان است و دوران آرامش آغاز شده است لذا با سیاست‌گذاری‌های دولت شاهد مناسبات بین‌المللی، ظرفیت‌های اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید خواهیم بود و نباید فراموش کرد که وظیفه تشکل‌ها در این شرایط بسیار مهم است.

  منبع: فارس
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.