• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکایی‌ها گوش به فرمان نیروی دریایی سپاه هستند
  کد خبر : 1838413

  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران؛

  آمریکایی‌ها گوش به فرمان نیروی دریایی سپاه هستند

  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز هیچ سوال نیروی دریایی سپاه که از آمریکایی‌ها پرسیده می‌شود، بی‌جواب نمی‌ماند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها و همپیمانان آنها در خلیج فارس حتی فکر شلیک یک تیر هم به ذهن‌شان نمی‌رسد.

  آمریکایی‌ها گوش به فرمان نیروی دریایی سپاه هستندReviewed by Aryan♥ on Sep 22Rating:

  13920120122417263358583دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران صبح امروز در حاشیه مراسم رژه 31 شهریور نیروهای مسلح در خصوص تغییر استراتژی و رفتار آمریکا در منطقه خلیج فارس گفت: این تغییر استراتژی ناشی از دو حالت است، یکی اینکه نیروی دریایی آمریکا و وزیر دفاع سابق و فعلی آنها بارها بر این تغییر استراتژری تاکید کردند و دیگری تغییر رفتار در قسمتی از توانمندی‌های خود در بحث شناورهاست.

  وی  افزود: آمریکایی‌ها و متحدانش در خلیج فارس به صراحت می‌گویند که نیروی دریایی آمریکا استراتژی جدیدی را در منطقه باید دنبال کند و بر همین اساس استراتژی قبلی خود را که بر مبنای ناوهای بزرگ سامان داده بودند، به دنبال تغییر آن هستند، چرا که در برابر قایق‌های تندرو سپاه و بعضی وقت‌ها در برابر موضوع مین آسیب‌پذیر هستند.

  دریادار فدوی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با استراتژی جدید خود به دنبال کوچک کردن  شناورهای خود برای حضور در آب‌ها هستند، گفت: آنها به این نتیجه رسیده‌اند که برای عبور از اقیانوس‌ها نیاز به شناورهای بزرگ دارند، ولی از طرف دیگر این بزرگی شناورها مایه نگرانی آنهاست و به نوعی آسیب‌پذیری شناورها را افزایش می‌دهد.

  وی خاطرنشان کرد: آنها در تغییر استراتژی خود دچار تناقض هستند، یعنی از طرفی می‌خواهند همان روند قبلی را داشته باشند و از طرفی نیز به دنبال کوچک کردن شناورهایشان هستند تا مبادا مورد اصابت موشکی قرار بگیرند.

  دریادار فدوی با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند تناقض خود را در این دو موضوع حل کنند به شناورهای جدید آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: آنها هم اکنون در طراحی شناورهای جدید خود از جمله ال‌سی‌اس به دنبال الگوگیری از شناورهای سپاه از جمله سراج هستند و این تغییرها به خاطر الزام تغییری است که آنها به دنبال آن هستند.

  فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران با بیان اینکه مهمترین مشکلی که آمریکایی‌ها در خلیج فارس با داشتن تجهیزات و امکانات روبرو هستند، نیروی انسانی شناور آنهاست، افزود: آنها نمی‌توانند مثل ما باشند و نیرویی که خداشناس باشد را داشته باشند. چرا که این نیرو باید در شرایط سخت درگیری تصمیم لازم را داشته باشد. بنابراین شرایط سخت مربوط به حوزه درگیری نیست و ممکن است در دفعات مختلف رخ دهد.

  دریادار فدوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت خلیج فارس برای آمریکایی‌ها تصریح کرد: خلیج فارس غیرقابل قیاس با هر جای دنیاست. نقشی که خلیج فارس ایفا می‌کند، با هیچ کجای دنیا قابل قیاس نیست.

  فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران تصریح کرد: نقش خلیج فارس از آنجایی پررنگ‌تر می‌شو دکه آمریکایی‌ها فکر می‌کنند اگر اروپا را تخلیه کنند، جایی دیگر برای پدافند دارند، اما اگر از خلیج فارس عقب‌نشینی کنند، هیچ جایی جز سرزمین خودشان برای پدافند ندارند.

  دریادار فدوی افزود: امریکایی برای ادامه سلطه خود در دنیا و کنترل آن و جلوگیری از سلطه متقابل دنیا و همچنین کسانی که با آنها همسو نیستند، چاره‌ای جز حضور همیشگی در خلیج فارس ندارند.

  وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در عبور از تنگه هرمز و خلیج فارس توجه کاملی به اطلاعات داده شده از سوی ایستگاه‌های سپاه پاسداران دارند، گفت: آنها متوجه هستند که نمی‌توانند در معرض نیروی دریایی سپاه پاسداران قرار بگیرند و این در معرض قرار گرفتن یعنی نابودی کامل آنها. با این وجود نمی‌توانند در خلیج فارس هم حضور نداشته باشند. چرا که می‌دانند خلیج فارس تنها تامین کننده انرژی آینده دنیاست.

  فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران افزود: در سال 67 فقط حدود 9 میلیون بشکه نفت از خلیج فارس خارج می‌شد و این آمار هم اکنون به حدود 20 میلیون بشکه رسیده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2020 حدود 35 تا 40 میلیون بشکه نفت به علاوه منابع گاز از خلیج فارس خارج شود و همه اینها اهمیت خلیج فارس را برای آمریکا می‌رساند.

  وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها قادر به تامین امنیت موضوع انرژی در خلیج فارس نیستند، تصریح کرد: در 8 سال جنگ حدود 550 کشتی در خلیج فارس و تنگه هرمز مورد اصابت قرار گرفت که در طی 6.5 سال 48 درصد و در 1.5 سال آخر حدود 52 درصد از این تعداد مورد اصابت قرار گرفتند و این در حالی است که آمریکایی‌ها با 86 ناو جنگی در خلیج فارس حضور داشتند و این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها هر جا حضور داشته باشند، عدم امنیت را به دنبال می‌آورند.

  دریادار فدوی با بیان اینکه در منطقه خلیج فارس مناطق مشخص و مرزهای آبی وجود دارد، تصریح کرد: امروز ناوهای آمریکایی نه تنها با احتیاط در آب‌های بین‌المللی حضور دارند، بلکه جرات نزدیک شدن به مرزهای آبی ایران را ندارند و جرات چپ نگاه کردن به جمهوری اسلامی را به دور می‌بینند.

  وی تصریح کرد: ورودی و خروجی‌های خلیج فارس و تنگه هرمز مشخص است، اما جالب آن است که آمریکایی‌ها در هنگام ورود به خلیج فارس از قسمت خروجی وارد خلیج فارس می‌شوند و این حقارتی است که برای آنها به وجود آمده است.

  فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه آمریکایی‌ها در موضع انفعال قرار دارند و امروز هیچ سوالی را که از سوی نیروی دریایی سپاه از آنها سوال می‌شود، بی‌جواب نمی‌گذارند، اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها و همپیمانان آنها در خلیج فارس حتی فکر شلیک یک تیر را به ذهن‌شان نمی‌رسانند و هیچ کس فکر شلیک تیر در خلیج فارس به ذهنش خطور نمی‌کند.

  سردار فدوی بابیان اینکه آمریکایی‌ها نگران 3 عامل  شناورهای تندرو سپاه، مین‌های دریایی و موشک‌های ساحل به دریای سپاه هستند، تصریح ررد: این توانمندی‌ها به برکت خون شهدا و مجاهدت هشت ساله دفاع مقدس ایجاد شده است و با اطمینان عرض می‌کنم که رزمندگان نیروی دریایی سپاه در موقعیتی به سر می‌برند که اثر غایی که همه نیروهای مسلح دنیا به دنبال آن هستند را دارند و آن توانمندی بازدارندگی قاطع است.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حضور رئیس جمهور در نیویورک را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: روحانی از علمایی است که قبل از انقلاب بوده و درگیر انقلاب است و مسئولیت‌هایی رانیز در این انقلاب داشته است.

  فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران تصریح کرد: آقای روحانی جزو بهترین سخنوران و از جمله کسانی است که می‌تواند به بهترین شکل مطالب را بیان کند.و موضع روحانی هم بر خواسته‌هایمان خواهد بود.

  فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران همچنین در خصوص حوادث امروز سوریه و احتمال جنگ در این منطقه نیز اظهار داشت: به نظر می رسد که آمریکایی‌ها بخواهند در این مرحله اقدامی را انجام بدهند بعید به نظر می‌رسد چرا که می‌دانند اگر اتفاقی در سوریه رخ دهد ضرر آن بیشتر شامل حال آمرکا و کشورهای مقابل سوریه خواهد بود.

  فدوی خاطرنشان کرد: همه به دنبال راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه هستند و جنگ و تهدید فایده‌ای برای هیچ کدام از طرفین نخواهد داشت.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.