• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » تاریخچه‌ای از کشتار و تیراندازی‌ها در آمریکا از ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳
  کد خبر : 1838246

  تاریخچه‌ای از کشتار و تیراندازی‌ها در آمریکا از ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳

  ده‌ها قتل عام از زمان قتل عام دبیرستان کلمبیا در ایالت کلرادو در آمریکا رخ داده که بدترین آنها مدرسه فورت هود، دانشگاه فنی ویرجینیا و البته مدرسه ابتدایی سندی هوک بوده است.

  تاریخچه‌ای از کشتار و تیراندازی‌ها در آمریکا از ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۳ Reviewed by Aryan on Sep 19Rating:

  کشتار و تیراندازی‌ها در آمریکا

  روزنامه نیویورک دیلی نیوز تاریخچه قتل عام ها در آمریکا را از زمان قتل عام دبیرستان کلمبیا در سال 1999به شرح زیر آورده است:

  چهارده دسامبر سال 2012:
  تیراندازی مرگبار آدام لانزا بیست ساله در مدرسه ابتدایی سندی هوک در نیوتاون ایالت کنتیکت که در نتیجه آن بیست کودک و شش کارمند مدرسه کشته شدند. وی قبل از این تیراندازی مادر خود را در خانه شان کشته بود.

  یازده دسامبر سال 2012: جاکوب رابرتز بیست و دو ساله با یک اسلحه دزدی در مرکز کلاکمس تاون در اورگون دو نفر و خودش را کشت، انگیزه وی مشخص نیست.

  بیست و هفت سپتامبر سال 2012: در تیراندازی اندرو انگلدینگر سی و شش ساله در مینیاپولیس پنج نفر کشته شدند. وی که کارش را از دست داده بود بعد از این قتل عام خودش را نیز کشت.

  – پنج اوت سال 2012: وید میچل پیج یک کهنه سرباز چهل ساله ارتش در تیراندازی به اوک کریک در ویسکانزین شش تن از اعضای معبد سیک ها را کشت و سپس خودکشی کرد.

  – بیست ژوئیه سال 2012: جیمز هولمز بیست و چهار ساله در کلورادو دوازده نفر را به ضرب گلوله کشت و پنجاه و هشت تن دیگر را زخمی کرد.

  – بیست و نه مه سال 2012: ایان استاویکی در تیراندازی به یک کافی شاپ پنج نفر را کشت و بعد از تعقیب و گریز پلیس خودکشی کرد.

  – شش آوریل سال 2012: جیک انگلند نوزده ساله و آولین واتز سی و دو ساله به سوی پنج سیاه پوست در تولز در ایالت اوکلاهما تیراندازی کردند که از این میان سه نفر کشته شدند.

  – دوم آوریل سال 2012: وان ال گو دانشجوی چهل و سه ساله سابق دانشگاه اویکاس هفت نفر را در این دانشگاه و یک کره ای مسیحی را در اوکلند کشت.

  – بیست و هفتم فوریه سال 2012: توماس تی جی لین در قتل عامی در دبیرستان چاردون در اوهایون سه دانش آموز را کشت.

  – چهارده اکتبر سال 2011: اسکات ایوانس دیکارای چهل و یک ساله هشت نفر را در آرایشگاهی در کالیفرنیا کشت.

  – ششم سپتامبر سال 2011: ادوارد سنسیون سی و دو ساله با ورود به رستوران IHOP در شهر کارسون در ایالت نوادا به دوازده نفر تیراندازی کرد که پنج تن از آنها جان باختند.

  – هشتم ژانویه سال 2011: جارد لاگنر بیست و دو ساله در بازاری در آریزونا تیراندازی کرد که در نتیجه آن شش نفر جان خود را ازدست دادند و گابی گیفوردز نماینده جمهوری خواه آمریکا به شدت زخمی شد.

  – سوم اوت سال 2010: عمر تورنتون سی و چهار ساله یک توزیع کننده آبجو هارتفورد را در منچستر بعد از سرقت آبجوهای وی کشت. نه نفر از جمله خود وی در این ماجرا کشته شدند.

  – پنج نوامبر سال 2009: چهل و سه نفر به دست نزال مالک حسن روانشناس ارتش در پایگاه نظامی فورت هود در تگزاس به ضرب گلوله کشته و زخمی شدند. سیزده نفر در این حادثه کشته و بیست و نه نفر زخمی شدند.

  – سوم آوریل سال 2009: جیورلی وانگ چهل و یک ساله بعد از تیراندازی به مرکز مهاجرت در بینگامتون خودکشی کرد. وی سیزده نفر را کشت و چهار نفر را زخمی کرد.

  – بیست و نهم مارس سال 2009: هشت نفر در تیراندازی در مدرسه پرستاری پاینلیک در  کارتهیج به دست رابرت استورات چهل و پنج ساله کشته شدند. وی قصد داشت در این تیراندازی همسرش را که از وی جدا شده است بکشد.

  – چهارده فوریه سال 2008: استیون کازمیرزاک 27 ساله در تیراندازی در تالار سخنرانی در دانشگاه ایلینویز شمالی شش نفر را کشت و بیست و یک نفر را زخمی کرد.

  – هفت فوریه سال 2008: در تیراندازی در تالار شهر در میسوری شش نفر کشته و دو نفر زخمی شدند. چارز لی تورنتون پس از رد قرارداد عمرانی که تصور می کرد استحقاق دریافت آن را دارد به تیراندازی در این نشست عمومی مبادرت کرد. پلیس وی را به ضرب گلوله کشت.

  – پنج دسامبر سال 2007: رابرت هاوکینز نوزده ساله با تیراندازی در فروشگاهی در نبراسکا نه نفر را کشت و چهار تن را زخمی کرد. وی بعد از این تیراندازی خودکشی کرد.

  – شانزده آوریل سال 2007: سئونگ هویی چویی دانشجوی دانشگاه فنی ویرجینیا مرگبارترین تیراندازی را در مدارس را در تاریخ آمریکا به ثبت رساند. وی به سوی پنجاه و شش نفر تیراندازی کرد که سی و دو نفر از آنها جان باختند.

  – دوازده فوریه سال 2007: سولجمان تالوویچ 18 ساله پنج نفر را به ضرب گلوله در شهر سالت لیک کشت.

  – دوم اکتبر سال 2006: چارز کارل رابرتز سی و دو ساله پنج دختر را در خوابگاه آمیش در لنچستر در ایالت پنسیلوانیا به ضرب گلوله کشت. رابرتز بعد از این حادثه خودکشی کرد.

  – بیست و پنجم مارس سال 2006: کایل آرون هوف 28 ساله در تیراندازی در سیاتل هفت نفر را کشت و دو نفر را زخمی کرد.

  – بیست و یکم مارس سال 2005: جفری ویز نوجوان آمریکایی بعد از کشتن پدربزرگ و دوست دختر پدر بزرگ خود ، نه نفر و خودش را در دبیرستان رد لیک کشت.

  – دوازده مارس سال 2005: تری میچل راتزمن یکی از اعضای لایوینگ چرچ آو گاد به خدمه ای در هتلی در بروکفیلد در ایالت ویسکانزین حمله کرد و بعد از قتل یک پیشوای روحانی، پسر شانزده ساله وی و هفت نفر دیگر خودکشی کرد.

  – هشت ژوئیه سال 2003: دوگ ویلیامز در کارخانه لاکهد در مریدیان میسی سیپی با انگیزه نژاد پرستی تیراندازی کرد و قبل از خودکشی هفت نفر را کشت.

  – بیست و ششم دسامبر سال 2000: مایکل مک درموت کارمند شرکت تخصصی اجواتر هفت تن از همکاران خود را در دفتر این شرکت در ویکفیلد کشت. وی مدعی شد به گذشته سفر کرده و هیتلر و شش نازی را کشته است.

  – پانزده سپتامبر سال 1999: لری جین آشبروک با تیراندازی در کنسرت موسیقی راک مسیحی در فورت ورث ایالت تگزاس هفت نفر را کشت و هفت تن دیگر را زخمی کرد.

  همه قربانیان نوجوان بودند. وی سپس خودکشی کرد.
  – بیست و نه ژوئیه سال 1999: مارک اورین بارتون 44 ساله با چکش همسر و دو فرزندش را کشت و سپس در دو شرکت های تجاری آتلانتا دی تیراندازی کرد. انگیزه بارتون ضررهای مالی بوده است. وی قبل از خودکشی دوازده نفر از جمله اعضای خانواده اش را کشت و سیزده نفر را زخمی کرد.

  – بیست آوریل سال 1999: اریک هریس و دایلان کیبولد دو نوجوان با تیراندازی در دبیرستان کلمبیا در کلورادو سیزده نفر را کشته و بیست و یک تن دیگر را زخمی کردند. آنها بعد از این قتل عام خودکشی کردند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.