• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » پای عوارض به قبوض گاز هم باز شد
  کد خبر : 1837853

  پای عوارض به قبوض گاز هم باز شد

  بر اساس قانون بودجه سال جاری وزارت نفت موظف شده است علاوه بر دریافت بهای گاز، به ازای مصرف هر متر مکعب گاز طبیعی ۱۰۰ ریال به عنوان عوارض از مشترکان دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند.

  پای عوارض به قبوض گاز هم باز شدReviewed by Aryan on Sep 17Rating:

  قبضهای برق

  مردم پس از دریافت قبض گاز خود در شهریور ماه با عنوان جدید «عوارض» در کنار دیگر موارد آبونمان، بهای گاز مصرفی، بیمه و مانده بدهی در قبوض گاز خود روبرو شدند.
  «مجید بوجارزاده» سخنگوی شرکت ملی گاز ایران به منظور تشریح اعمال این مورد در قبوض گاز، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: دریافت عوارض در قبوض گاز در قانون بودجه سال جاری مصوب و ابلاغ شده و تاخیر در اعمال آن به دلیل تاخیر سه ماهه تصویب قانون بودجه صورت گرفته است.
  وی گفت: بر اساس قانون بودجه این عوارض باید از یکم فروردین ماه سال جاری از مشترکان دریافت می شد که به دلیل تاخیر در ابلاغ بودجه ، اجرای آن به تعویق افتاد.
  وی در پاسخ به این پرسش که آیا عوارض چهار ماه نخست سال جاری عطف به ماسبق می شود، ابراز امیدواری کرد مجلس شورای اسلامی با دریافت عوارض از یکم مرداد ماه امسال موافقت کند، چرا که دریافت مابه التفاوت ماه های فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیرماه به مردم فشار می آورد و پسندیده نیست که مصرف ماه های گذشته را در قبوض آینده دریافت کنیم.
  بر اساس قانون بودجه سال جاری، وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذیربط موظف است علاوه بر دریافت نرخ گاز، به ازای مصرف هر متر مکعب گاز طبیعی ۱۰۰ ریال به عنوان عوارض از مشترکین دریافت و پس از واریز به خزانه داری کل کشور، عین وجوه دریافتی را تا سقف ۱۶ هزار میلیارد ریال صرفا برای احداث تاسیسات، خطوط لوله گازرسانی به شهرها و روستاها با اولویت مناطق سردسیر، نفت خیز، گازخیز و استان هایی که برخورداری آنها از گاز کمتر از متوسط کشور است، هزینه کند.
  براساس این مصوبه منابع مذکور به عنوان درآمد شرکت ذیربط محسوب نمی شود و مشمول مالیات نیست.
  در تبصره این قانون نیز اضافه شده است: مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال از منابع حاصله متناسب با وصولی ها، برای تامین و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس با اولویت مدارس روستاها به وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس کشور) اختصاص می یابد. 

   

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.