• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » حادثه مرگبار اسکانيا در مسیر قم – تهران
  کد خبر : 1837407

  حادثه مرگبار اسکانيا در مسیر قم – تهران

  در تشريح جزئيات و علت حادثه شب گذشته اظهار داشت: شب گذشته حدود ساعت 23 در کيلومتر 28 آزاد راه قم به تهران حادثه ناگورا آتش گرفتن دو دستگاه اسکانيا به ماموران راهور اعلام شد.

  حادثه مرگبار اسکانيا در مسیر قم - تهرانReviewed by Aryan on Sep 10Rating:

  حادثه مرگبار اسکانيا در مسیر قم

  رئيس پليس راهور ناجا ادامه داد: بلافاصله ماموان به همراه بنده در همان دقايق اوليه در صحنه حاضر شديم و کارشناساي پليس راه با بررسي دريافتند که خودرو اتوبوس که در حال مسير قم به تهران در حرکت بود به علت نقص فني از مسير منحرف و با يک دستگاه سواري برخورد و سپس از کارديل عبور در لاين مخالف با اتوبوس ديگري برخورد مي‌کند و متاسفانه 44 نفر از سرنشينان دو دستگاه اسکانيا کشته مي ‌شوند و 39 نفر مجروح به بيمارستان انتقال داده مي‌شوند. 

  وی با اشاره به اینکه هر دو اتوبوس اسکانیا پس از حادثه دچار حریق شدند، گفت: به علت ضعف بدنه اتوبوس‌ها و نقص در سیستم برق رسانی هر دو اتوبوس اسکانیا پس از حادثه دچار آتش سوزی شدند که تعدادی از مسافران عقب موفق شدند با شکستن شیشه اتوبوس از آتش سوزی فرار کرده و خود را به بیرون پرتاب کنند. 

  وی علت این حادثه بر اساس بررسی اولیه کارشناسان پلیس راه را ترکیدگی لاستیک اتوبوس و علت تشدید کننده آن را آتش سوزی اتوبوس‌ها عنوان کرد و گفت: متاسفانه طی چند وقت اخیر چندین مورد تصادف اتوبوس اسکانیا به شکل های مشابه رخ داده که در اکثر موارد این اتوبوس‌ها به دلیل ضعف بدنه و نقص سیستم برق رسانی دچار آتش سوزی شدند. 

  وی با اشاره به اینکه سهم شرکت تولید کننده اتوبوس نیز در این حادثه مشخص شده است، گفت: بر این اساس شرکت تولید کننده اتوبوس اسکانیا (عقاب افشان) 50 درصد در این حادثه مقصر شناخته شده است. 

  وی از تشکیل تیم ویژه بررسی صحنه تصادف اتوبوس‌های اسکانیا خبر داد و گفت: هم اکنون این تیم کارشناسی در صحنه حادثه حاضر هستند و در حال بررسی اند که اطلاعات تکمیلی در این خصوص متعاقبا اعلام می‌شود.

  **برخورد دو دستگاه اتوبوس اسکانیا 83 کشته و مجروح برجای گذاشت

  سردار مهماندار در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران در تشریح خبر فوق افزود: شب گذشته در ساعت 23و 15 دقیقه در اتوبان قم – تهران یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که در مسیر اصفهان به تهران در حال حرکت بود 28 کیلومتر بعد از قم به علت ترکیدگی لاستیک از مسیر منحرف و به گاردریل ها برخورد که در ادامه گاردریل شکسته و اتوبوس اسکانیا وارد لاین مقابل شد در همین هنگام با یک دستگاه سواری هوندا برخورد و در ادامه به یک دستگاه پژو 405 که میان گاردریل ها گیر افتاده بود برخورد کرد که در پی وقوع این برخورد سواری 405 دچار حریق شد اما خوشبختانه هیچ گونه صدمه ای به سرنشینان سواری 405 و هوندا نرسیده است.

  این مقام مسئول انتظامی تصریح کرد: پس از برخورد اتوبوس اسکانیا با سواری 405 و هوندا وارد لاین مقابل شد که در این هنگام با یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که در مسیر مقابل از تهران عازم یزد بود برخورد کرد و به علت نقص در سیستم برق رسانی اتوبوس ها دچار آتش سوزی شدند.

  وی در خاتمه بیان کرد: متاسفانه در پی وقوع این حادثه تاسف بار 44 تن از هموطنانمان کشته و 39 تن مجروح شدند.

  **تصادف دو دستگاه اتوبوس

  به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران  شب گذشته ساعت 23.15 دقیقه در محور تهران- قم کیلومتر 25 یک دستگاه اتوبوس اسکانیا در مسیر کاشان به تهران در حال حرکت بود به علت خواب آلودگی راننده از مسیر منحرف و پس از برخورد با گاردریل  لاستیک این وسیله نقلیه  می ترکد و در ادامه با یک دستگاه اتوبوس دیگر و یک دستگاه پژو 405 برخورد کرد.
   
  بر اساس این گزارش متاسفانه در پی وقوع این حادثه 44 تن از هموطنانمان کشته و 39 تن مجروح شدند.
   
  گفتنی است، در پی وقوع این حادثه وسایل نقلیه دچار حریق شدند.
   
   
  *امداد رسانی به مسافران حادثه برخورد اتوبوس
   
  محمود مظفر در گفتگو با  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران در تشریح عملیات امداد رسانی به اين حادثه گفت: پس از تشکیل ستاد هدایت شامل 18 نفر نیروی عملیاتی به همراه 6 دستگاه خودرو عملیاتی و 5 تیم در قالب 15 نفر به محل حادثه اعزام شدند.
   
  وی در ادامه با بیان این که تنها تعداد اندکی از 80 مسافر اتوبوس جان سالم به در بردند ، اظهار داشت: پس از تلاش 4 دقیقه و 20 ثانیه ای و رهاسازی 39 نفر 8 نفر توسط جمعیت هلال احمر از مرگ حتمی نجات یافتند.
   
  رئیس اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران درباره ارائه خدمات امدادی درمانی به حادثه دیدگان شب گذشته اظهار داشت: 8 دستگاه آمبولانس به همراه یک اتوبوس آمبولانس، 44 تن از مصدومان را به بیمارستان شهید بهشتی، علی ابن ابی طالب و نکویی قم منتقل کردند.
   
  دکتر طالبیان ادامه داد: مصدومان تحت نظر هستند و تنها یک نفر در ICU بستری شده است.
   
  *اجساد قابل شناسايي نيستد
   
  پزشکي قانوني قم درباره اين حادثه اعلام کرد: همگي اجساد حادثه در بيمارستان شهيد بهشتي و بهشت معصومه قم منتقل شدند و در حال حاضر کار معاينه اجساد براي مشخص شدن هويت ادامه دارد.
   
  بنا بر اين گزارش همچنين به علت شدت صانحه تصادف و سوختگي اجساد بايد از طريق آزمايشات خاص شناسايي شوند.

  *وضعيت عمومي 44 مجروح مساعد است

  به گزارش گروه اجتماعي باشگاه خبرنگاران؛ اسماعيل زارعي كوشا با حضور در بيمارستان‌هايي كه مجروحان تصادف شب گذشته اتوبان قم – تهران به آنها منتقل شده‌اند، از نزديك در جريان رسيدگي و درمان مصدومان قرار گرفت.

  وي ضمن دلجويي از مجروحان حادثه بر لزوم رسيدگي به وضعيت درماني آنها تاكيد كرد و دستورات لازم را براي پيگيري امور درماني آنها صادر كرد.

  زارعي كوشا در گفتگو با خبرنگاران اظهار كرد: خوشبختانه با پيگيري‌هاي انجام شده وضعيت عمومي 44 مجروح اين حادثه رضايت بخش است و يك نفر از آنها تحت عمل جراحي قرار گرفته است. يك نفر ديگر دچار شكستگي جمجمه شده كه در حال مداوا است.

  وي ادامه داد: دستگاه‌هاي خدمات رسان قم بلافاصله بعد از وقوع اين حادثه در صحنه حاضر شدند و ستاد مديريت بحران استان نيز براي بررسي بيشتر و هماهنگي در ارائه خدمات تشكيل جلسه داد.

  به گفته فرماندار قم تدابير لازم براي اسكان بازماندگان اين حادثه و شناسايي كشته شدگان توسط پزشكي قانوني انديشيده شده است.
   

  بیماران منتقل شده به بیمارستان شهید بهشتی قم:
   
  فاطمه قربانزاده 34 ساله
   
  محمد اعرابی 23 ساله
   
  محمد اکبری 34 ساله
   
  سمانه بورقی 25 ساله
   
  زهرا بورقی 2 ساله
   
  فاطمه رمضانی 58 ساله
   
  سید حسین حسینی 27 ساله
   
  علی پور مصطفوی 30 ساله
   
  مریم تقی نژاد 34 ساله
   
  نرگس عرب زاده 9 ساله
   
  نسرین عرب زاده 2 ساله
   
  بناپور 61 ساله
   
  محمد علی فروزان 78 ساله
   
   
  بیماران منتقل شده به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) قم:
   
  سید حسین روحانی 34 ساله
   
  علی موسی زاده 21 ساله
   
  زهره خان محمدی 46 ساله
   
  محمد حسین احمدی 50 ساله
   
  محمد کریم زاده اردکانی 27 ساله
   
   بیماران منتقل شده به بیمارستان نکویی قم:
   
  مریم بلوری 35 ساله
   
  عبدالله کاظم محمد یاسین 53 ساله
   
  نازنین زهرا رحیمی 3 ساله
   
  حامد طاوسی 30 ساله
   
  محمد طحان 52 ساله
   
  علی بورقی 55 ساله
   
  رضا نجف‌پور 27 ساله
   
  معصومه بورقی 50 ساله
   
  سید محمد جواد حسنی 32 ساله
   
  مریم کریمی 30 ساله
   
  حسن یوسفی 29 ساله
   
  حسن پورمعصومی 27 ساله
   
  حسن مروتی 43 ساله
   
  هوشنگ عربی 23 ساله
   
  پرنیاز پورسعید 26 ساله
   
  آرزو بلوری 3 ساله

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.