• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » حراج تفنگ صدام + عکس
  کد خبر : 1837274

  حراج تفنگ صدام + عکس

  حراج تفنگ صدام + عکسReviewed by Aryan on Sep 9Rating: یک مرکز حراجی در آمریکا که امید زیادی به جذابیت دیکتاتورهای تاریخ دارد روز سیزدهم ماه سپتامبر قرار است طی مراسمی تفنگ صدام و سلاح کمری هیتلر را در کنار سلاح‌های دیگر به فروش بگذارد. این مرکز حراجی که در ایالت ایلینوی آمریکا قرار دارد…

  حراج تفنگ صدام + عکسReviewed by Aryan on Sep 9Rating:

  تفنگ صدام

  یک مرکز حراجی در آمریکا که امید زیادی به جذابیت دیکتاتورهای تاریخ دارد روز سیزدهم ماه سپتامبر قرار است طی مراسمی تفنگ صدام و سلاح کمری هیتلر را در کنار سلاح‌های دیگر به فروش بگذارد. این مرکز حراجی که در ایالت ایلینوی آمریکا قرار دارد به درآمد بالای حاصل از فروش سلاح‌های دو دیکتاتور معروف دنیا دل بسته است؛ یکی تفنگ صدام و دیگری اسلحه‌ای که ظاهرا متعلق به آدولف هیتلر بوده است. مسئولان حراج اعلام کرده‌اند تفنگی که در این مرکز حراج به نمایش گذاشته می‌شود، قطعاَ متعلق به صدام حسین بوده است. صدام حسین در سخنرانی‌هایش زیاد شلیک می‌‌کرد؛ با این هدف که روی استدلال‌های خود تاکید کند. عکس‌های بسیاری صدام را تفنگ به دست روی بالکن کاخش نشان می‌دهند.

  پس از سرنگونی او در دومین جنگ عراق در سال ۲۰۰۳، سازمان سیا این تفنگ، که نام صدام روی آن حک شده را به دست آورد. پس از آن، یک افسر سیا این تفنگ را به عنوان هدیه برای سابقه کاری ۲۹ ساله‌‌اش دریافت کرد. این تفنگ که از نوع Ruger M77 Bolt Action  است، قرار است دست‎کم ۷۵۰۰ دلار به فروش رسد. اما قیمت این اسلحه تنها نصف قیمت تفنگی است که ظاهرا متعلق به آدولف هیتلر، رهبر حزب نازی بوده است.

  تفنگی که از هیتلر در این‌جا به حراج می‌رسد از نوع والتر مدل ۹ است که دستگیره‌اش از عاج فیل است. هنوز کارشناسان نتوانسته‌اند به طور کامل اثبات کنند که این اسلحه متعلق به هیتلر بوده، اما امری که اثبات شده این است که این اسلحه قسمتی از غنیمت جنگی بوده که آمریکایی‌ها از آن‌سوی اقیانوس اطلس با خود آورده‌اند. در نامه‌ای که یک کارشناس اسلحه مدل والتر نوشته است، آمده است که این اسلحه متعلق به استراحت‌گاه اختصاصی هیتلر در اوبرزالتس‌بورگ Obersalzburg بوده است. گرانقیمت‌ترین شي‌ءای که تاکنون به حراج رسیده، شمشیر یک لبه ناپلئون از نبرد مارنگو است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.