• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ناگفته‌هاي صالحي از سياست خارجي دوره احمدي‌نژاد
  کد خبر : 1837261

  تلفني اطلاع دادند سفارت انگليس تسخير شد!

  ناگفته‌هاي صالحي از سياست خارجي دوره احمدي‌نژاد

  ناگفته‌هاي صالحي از سياست خارجي دوره احمدي‌نژاد Reviewed by Aryan on Sep 9Rating: وزير امور خارجه احمدي نژاد لب به انتقاد از تندروي‌هاي آن دوران پرداخته و مي گويد كه اگر می‌خواستیم رویه تندخویی و سیاست چکشی را در پیش بگیریم، الان مشخص نبود در چه شرایطی بودیم. صالحي كه هم اكنون رياست سازمان انرژي…

  ناگفته‌هاي صالحي از سياست خارجي دوره احمدي‌نژاد Reviewed by Aryan on Sep 9Rating:

  علي اکبر صالحي

  وزير امور خارجه احمدي نژاد لب به انتقاد از تندروي‌هاي آن دوران پرداخته و مي گويد كه اگر می‌خواستیم رویه تندخویی و سیاست چکشی را در پیش بگیریم، الان مشخص نبود در چه شرایطی بودیم. صالحي كه هم اكنون رياست سازمان انرژي اتمي را عهده دار است البته معتقد است آتش تحريم تا حدودي كنترل شده است. به اعتقاد صالحي تحریم‌ها «فلج‌کننده» نشد، ولی «تأثیرگذار» بود. وی توضیح داد: «اگر مدیریت نظام ناکارآمد بود، تحریم‌ها فلج‌کننده می‌شد. ایران راه دور زدن تحریم‌ها را می‌داند. تحریم‌ها که خود به خود دور نخوردند، بلکه سفرا و نمایندگی‌های ما در خارج از کشور با همکاری بانک مرکزی و وزارت نفت بارها جلسه گذاشتند تا چگونه رفتار کنیم که تحریم‌ها را دور بزنیم.»
   وي در اين رابطه گفت : درباره این‌که چه کردیم تا آتش تحریم‌ آنگونه که می‌خواستند دامن ما را نگیرد، تاریخ قضاوت خواهد کرد.وزیر خارجه پیشین جمهوری اسلامی همچنين می‌گوید دو سال و نیم پیش درباره تحریم‌ها به مسئولان هشدار داده بود ولی به گفته وی به تحلیل‌های او «ایراد» می‌گرفتند و وزارت خارجه مظلوم واقع شده بود.

  صالحی كه با ايرنا گفت و گو مي كرد ،گفت: در چنان مظلومیتی بودیم که در داخل کشور نیز نمی‌توانستیم حرف خود را بزنیم. به ما می‌گفتند این چه حرفی است و چه نامه‌ای است که نوشته‌اید… می‌گفتند نمی‌توانند بانک مرکزی را بر اساس قوانین بین‌المللی تحریم کنند، ولی ما می‌گفتیم اینها متأسفانه خودشان واضع قوانین هستند و خودشان هم مرجع، هم قاضی و هم دادستان هستند.

  وزیر امور خارجه دولت دهم با بیان این که هم‌اکنون پشتوانه داخلی و انسجام داخلی بیش از قبل است، اظهار داشت: در دولت یازدهم، در مجموع انسجام داخلی بیشتری وجود دارد که خیلی مهم است و باید بگویم وزارت خارجه شانس آورده که پشتوانه‌ای قوی دارد. در این هنگام خبرنگار ایرنا از صالحی پرسید: پس تلویحا می‌گویید که در دوره قبل انسجام داخلی وجود نداشت،وی پاسخ داد: نه این که در دولت انسجامی نبود، بلکه می‌خواهم بگویم انسجام داخلی در درون کشور نبود. علی‌اکبر صالحی در ادامه این گفت‌و‌گو به قضیه حمله به سفارت انگلیس در تهران اشاره کرد و با اظهار این‌که آن زمان برای شرکت در جلسه‌ای در جده بود، گفت: «در آن جلسه یکدفعه به صورت تلفنی به من اطلاع دادند که چرا نشسته‌ای؟ سفارت انگلیس در تهران را گرفته‌اند.

  همانجا به صورت تلفنی با ویلیام هیگ صحبت کردم و تلاش کردم قضیه را جمع کنم.»  صالحی گفت: «وقتی می‌آیید سفارت انگلیس را می‌گیرید، نباید انتظار داشته باشید که کشورهای اروپایی برای شما نقل و نبات پخش کنند.» وی اقدام وزارت خارجه برای کنترل موضوع سفارت انگلیس را «شاهکار» خواند و گفت اگرچه آن زمان برخی رسانه‌های داخلی علیه وزارت خارجه مقاله‌های نوشتند، این وزارتخانه مقابل «هجمه‌‌های عظیم» ایستاد.  وزیر خارجه پیشین همچنین اظهار کرد که در برابر این حملات رسانه‌ای وزارت خارجه «هیچ کس به میدان نیامد تا از وزارت خارجه دفاع کند» و وزارت خارجه تنها ایستاد و چیزی نگفت تا این که به گفته آقای صالحی مقام معظم رهبری «به کمک» این وزارتخانه آمدند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.