• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » ظریف: باید چهره واقعی و صلح‌طلب ایران را به جهان معرفی کنیم
  کد خبر : 1837144

  ظریف: باید چهره واقعی و صلح‌طلب ایران را به جهان معرفی کنیم

  ظریف: باید چهره واقعی و صلح‌طلب ایران را به جهان معرفی کنیمReviewed by Aryan on Sep 7Rating: مراسم تودیع و معارفه قائم مقام و معاونان اداری و مالی، امور بین‌الملل، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه، پیش از ظهر شنبه با حضور دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و جمعی از مدیران…

  ظریف: باید چهره واقعی و صلح‌طلب ایران را به جهان معرفی کنیمReviewed by Aryan on Sep 7Rating:

  ظریف

  مراسم تودیع و معارفه قائم مقام و معاونان اداری و مالی، امور بین‌الملل، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه، پیش از ظهر شنبه با حضور دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و جمعی از مدیران این وزارت‌خانه برگزار شد.

  در این مراسم مهندس برقعی، سمت قائم مقامی وزارت امور خارجه را به مرتضی سرمدی تحویل داد. مهدی دانش یزدی نیز جایگزین کمالوندی در معاونت اداری و مالی شد. مجید تخت روانچی مسوولیت معاونت اروپا و آمریکا را پس از خاجی بر عهده گرفت، با تودیع محمد مهدی آخوندزاده، سید عباس عراقچی از معاونت آسیا و اقیانوسیه به معاونت امور بین‌الملل نقل مکان کرد و ابراهیم رحیم‌پور هم سمت معاونت آسیا و اقیانوسیه را برعهده گرفت.

  حسین امیرعبدالهیان در معاونت عربی و آفریقا، حسن قشقاوی در معاونت کنسولی و مجلس و هادی سلیمانپور در ریاست مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه ابقا شدند.

  دکتر محمد جواد ظریف در این مراسم با اشاره به این که تغییر و تحول در وزارت امور خارجه امری پیوسته و همیشگی است، گفت: ما در چند هفته گذشته بررسی‌های جامعی برای استفاده از نیروهای مجرب و تازه نفس در بخش‌های مختلف وزارت خارجه انجام داده‌ایم و تلاش‌مان این بوده است که از توان داخلی وزارت امور خارجه بیش‌ترین بهره را ببریم.

  وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حساسیت شرایط بین‌المللی و وظائف مدیریت و کارکنان وزارت امور خارجه برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی بدون ذره‌ای عقب‌نشینی از حقوق ملت بزرگ ایران، خاطرنشان کرد: ما می‌بایست چهره نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران را از میان غبارهایی که جنگ افروزان و جنگ طلبان در گوشه و کنار دنیا برپا کرده‌اند، خارج کنیم و چهره واقعی و صلح‌طلب ایران را به جهان معرفی کنیم. این وظیفه‌ای است که بر دوش همه کارکنان وزارت امور خارجه قرار دارد.

  ظریف به واگذاری مسوولیت مذاکره در مورد پرونده هسته‌یی به وزارت امور خارجه هم اشاره کرد و افزود: همه ما در وزارت امور خارجه باید با جدیت این مسوولیت را بپذیریم و تمامی معاونت‌ها و بخش‌های کارشناسی وظیفه دارند در پیگیری روابط دوجانبه، امور بین‌الملل، دیپلماسی عمومی و دیپلماسی مسیر دوم تلاش کنند که تصویر غلط ارائه شده از برنامه هسته‌یی صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را بزدایند و وجوه صلح‌آمیز آن را به مخاطبان بشناسانند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.