• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون » 5 فرودگاه جدید ساخته می‌شود
  کد خبر : 1836480

  5 فرودگاه جدید ساخته می‌شود

  رسولی‌نژاد افزود: در کشور تنها سه یا چهار فرودگاه هزینه‌های خود را تامین می‌کنند و سایر فرودگاه‌ها زیان‌ده هستند و فرودگاه اهواز یکی از این فرودگاه‌ها است.

  5 فرودگاه جدید ساخته می‌شود Reviewed by Aryan on Aug 28Rating:

   فرودگاه

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور از ساخت پنج فرودگاه جدید در کشور خبر داد و گفت: این تعداد فرودگاه برای تسهیل در تردد مسافران احداث خواهد شد.

  محمود رسولی‌ن‍ژاد امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: فرودگاه‌های مدرس، گناباد، ولی‌عصر، سقز و ماکو از جمله فرودگاه‌های در دست اقدام برای احداث هستند. همچنین فرودگاه سلفچگان توسط بخش خصوصی ساخته خواهد شد.

  وی با بیان اینکه هشت فرودگاه کشور متعلق به وزارت نفت است، افزود: تنها فرودگاه‌هایی که متعلق به وزارت راه و شهرسازی باشد، از بودجه دولتی اعتبار دریافت می‌کنند.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استقبال خواهیم کرد، افزود: در حال حاضر پروژه‌های بزرگی در فرودگاه‌های کشور توسط بخش خصوصی به احداث رسیده‌اند.

  وی ادامه داد: در فرودگاه امام خمینی یک سالن توسط بخش خصوصی با اعتباری در حدود 120 میلیارد ریال احداث شده و هتل این فرودگاه توسط بخش خصوصی با اعتبار یک‌هزار و 200 میلیارد ریال در حال ساخت بوده که پیشرفت فیزیکی آن در حدود 40 درصد است.

  رسولی‌نژاد افزود: در کشور تنها سه یا چهار فرودگاه هزینه‌های خود را تامین می‌کنند و سایر فرودگاه‌ها زیان‌ده هستند و فرودگاه اهواز یکی از این فرودگاه‌ها است.

  وی عنوان کرد: قطعا وقتی که فرودگاهی تنها با پنج پرواز یک میلیارد تومان هزینه می‌کند در حالی که درآمد آن 100 میلیون تومان است، دیگر بخش خصوصی برای اجاره آن وارد کار نمی‌شود.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور افزود: در سال گذشته حدود هشت‌ و‌ نیم میلیون مسافر پرواز خارجی و 33 میلیون مسافر پرواز داخلی در کشور جابه‌جا شده است.

  وی ادامه داد: در سال گذشته حدود 25 میلیون سفر هوایی صورت گرفته است که بر این اساس 41 میلیون نفر جابه‌جا شده‌اند.

  رسولی‌نژاد گفت: در سال جاری انتظار می‌رود که هشت درصد افزایش پرواز خارجی و چهار درصد افزایش پرواز داخلی داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه تحریم‌ها دایره انتخاب ما را کوچک‌تر کرده است افزود: با این وجود شرایط تحریمی در کار ما اثرگذار نبوده و هر آنچه خواستیم دریافت کردیم.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.