• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , فرهنگی و هنری » گاف خبری برخی خبرگزاری در معرفی سعید اوحدی
  کد خبر : 1836188

  گاف خبری برخی خبرگزاری در معرفی سعید اوحدی

  می‌گویند واژه «گاف» واژه‌ای با ریشه فرانسوی است (Gaffe) یعنی خیط کردن یا دسته گل به آب دادن. کاری که امروز بیش‌تر خبرگزاری‌ها بارها آن را تجربه کرده‌اند.

  گاف خبری برخی خبرگزاری در معرفی سعید اوحدیReviewed by Aryan♥ on Aug 27Rating:

   می‌گویند واژه «گاف» واژه‌ای با ریشه فرانسوی است (Gaffe) یعنی خیط کردن یا دسته گل به آب دادن. کاری که امروز بیش‌تر خبرگزاری‌ها بارها آن را تجربه کرده‌اند.

  سعید اوحدی
  امروزه بیشتر خطای فردی یا اشتباه لفظی یک مقام رسمی در سطح جامعه و یا در مقیاس دیپلماتیک را گاف می‌گویند. اما چندی است که در فضای توسعه‌ی رسانه‌یی، گاف رسانه‌یی هم افزون شده است و این عبارت، بیشتر به گوش می‌رسد. اساسا بررسی اسناد تاریخ معاصر نشان می‌دهد که همزمان با تجدد، اشتباه‌های معمول هم از طریق رسانه‌ها در سطح جامعه توسعه یافته‌اند. در سال‌های اخیر و با تعدد رسانه‌یی، تعداد گاف‌ کردن‌های رسانه‌یی بیش از پیش شده است و تقریبا به‌عنوان یک رفتار عادی تلقی می‌شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، این است که گاف کردن توسط رسانه‌هایی اتفاق می‌افتد که به‌عنوان منابع موثق از آن‌ها یاد می‌شود. در روزهای اخیر، احکام معاونان وزیران برای افراد مختلف صادر شد، افرادی‌که برخی از آن‌ها شناخته شده‌اند و برخی از آن‌ها ناشناس، یا حتی برخی از آن‌ها با افرادی که سابقا در مسند فعالیت‌های دولتی بودند، تشابه اسمی و شکلی دارند.

  امروز بعضی از خبرگزاری‌ها گاف کردند. «سعید اوحدی» با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت منصوب شد اما خبرگزاری‌ها بدون توجه به سابقه او فقط برای این که از خبر جا نمانند، به اشتباه بیوگرافی سعید اوحدی را منتشر کردند با تصویر «فریبرز خوب‌نژاد». خطای فاحشی که بعید نیست فردا توسط روزنامه‌ها هم تکرار و درواقع بازنشر داده شود.

  این اشتباه فاحش در حالی اتفاق افتاد که سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پایگاه اطلاع‌رسانی بعثه مقام معظم رهبری خبر را با عکس سعید اوحدی منتشر کردند. هرچند سایت سازمان حج و زیارت با آن‌که مرتکب این گاف نشد اما تا لخظه مخابره این گزارش هنوز تصویری برای خبر خود پیوست نکرده است. حال سوال مطرح اینجاست، چرا با وجود عکس یک شخص بر روی حکم صادره برای او، باز هم خبر به اشتباه منتشر می‌شود؟ آیا سرعت در فضای رسانه‌یی ما بیش از دقت اهمیت پیدا کرده است؟

  در عکس پیوست‌شده به این گزارش، در سمت راست، تصویر سعید اوحدی منصوب‌شده و در سمت چپ، تصویر “فریبرز خوب‌نژاد” قابل مشاهده است که امروز تصویرش به‌عنوان سعید اوحدی منتشر شد.

  به‌نظر می‌رسد این گاف از آن‌جا نشات گرفته که خوب‌نژاد چندی پیش در مصاحبه‌هایی سعید اوحدی را به‌عنوان گزینه برای ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشنهاد کرده بوده، از این جهت، موتورهای جست‌وجو برای واژه‌ی نام سعید اوحدی تصویر او را به جست‌وجوکنندگان ارایه می کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.