• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » تفاوت هزینه‌ی تماس‌ها در سه اپراتور داخل کشور
  کد خبر : 1836004

  رقابت میان اپراتور ها

  تفاوت هزینه‌ی تماس‌ها در سه اپراتور داخل کشور

  تفاوت هزینه‌ی تماس‌ها در سه اپراتور داخل کشورReviewed by Aryan on Aug 25Rating: در اردیبهشت‌ماه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک تعرفه پایه برای مکالمات تلفن‌همراه تصویب کرد. بر این اساس اپراتورها می‌توانند نرخ هر دقیقه مکالمات داخل شبکه سیم‌کارت‌های دائمی خود را بین 515 تا 618 ریال تعیین کنند. همچنین تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری می‌تواند تا 50 درصد بیش…

  تفاوت هزینه‌ی تماس‌ها در سه اپراتور داخل کشورReviewed by Aryan on Aug 25Rating:

  اپراتور های تلفن همراه

  در اردیبهشت‌ماه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک تعرفه پایه برای مکالمات تلفن‌همراه تصویب کرد.

  بر این اساس اپراتورها می‌توانند نرخ هر دقیقه مکالمات داخل شبکه سیم‌کارت‌های دائمی خود را بین 515 تا 618 ریال تعیین کنند.

  همچنین تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری می‌تواند تا 50 درصد بیش از سیم‌کارت‌های دائمی تعیین شود.

  همراه اول که پیگیر افزایش تعرفه‌های خود بود این تعرفه را به اجرا گذاشت. اپراتورهای دیگر هنوز تغییری در تعرفه‌های خود ایجاد نکرده‌اند. با تغییراتی که همراه اول در تعرفه‌ خود ایجاد کرده، هم‌اکنون تعرفه این اپراتور گران‌تر از سایر اپراتورها شده است.

  البته وزیر ارتباطات در یکی از نخستین اقدامات خود در این وزارتخانه، دستور داده تا افزایش تعرفه تلفن‌همراه که چندی پیش از ورود او به وزارت ارتباطات اعمال شده بود، متوقف شود تا بررسی بیشتری انجام شود و حقی از مشترک و اپراتور ضایع نشود؛ اما همراه اول هنوز توقف تعرفه‌ها را اعلام نکرده است.

  بنابراین با مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم، در حال حاضر تعرفه‌‌های سه اپراتور تلفن‌همراه به شرح زیر است:

  *تعرفه همراه اول

  سیم‌کارت دائمی

  نوع تماس ریال
  داخل شبکه (همراه او، تلفن ثابت، تالیا) 599
  خارج شبکه (ایرانسل و رایتل) 625

   

   

  سیم‌کارت اعتباری

  نوع تماس ریال
  استانی و تالیا 537 تا 671
  بین استانی 804 تا 1140
  خارج شبکه (ایرانسل و رایتل) 937

  تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول مربوط به تعرفه قدیم است. قرار بود همراه اول تعرفه جدید سیم‌کارت‌های اعتباری را نیز همزمان با تعرفه جدید سیم‌کارت‌های دائمی اعلام کند اما در روز وعده داده شده، اعلام تعرفه‌های جدید اعتباری به زمان دیگری موکول شد. تعرفه اعتباری‌ها از 16 مرداد تاکنون هنوز اعلام نشده، بنابراین صورت‌حساب‌های اعتباری فعلا با تعرفه قدیم محاسبه می‌شود.

  اما با توجه به تعرفه جدید 599 ریالی سیم‌کارت دائمی و اجازه تعیین تعرفه برای سیم‌کارت‌ اعتباری، حداکثر به میزان 50 درصد بیشتر از دائمی، قطعا تغییرات تعرفه اعتباری‌ها افزایشی خواهد بود.

  *تعرفه‌ ایرانسل

  تعرفه‌های اپراتور ایرانسل در تاریخ 22/7/1385 برای اجرا به این اپراتور ابلاغ شده است. تعرفه‌های یک دقیقه مکالمه با سیم‌کارت‌های اپراتور دوم تلفن‌همراه نیز به شرح زیر است: (برحسب ریال)

   

  سیمکارت دائمی

  نوع تماس ریال
  داخل شبکه 499
  خارج شبکه 625

   

  سیمکارت اعتباری

  نوع تماس ریال
  داخل شبکه 620
  خارج شبکه 852

   

  *تعرفه‌های رایتل

  تعرفه‌های اپراتور سوم تلفن همراه در تاریخ 21/3/1391 برای اجرا به این اپراتور ابلاغ شده است. تعرفه‌های یک دقیقه مکالمه با سیم‌کارت‌های رایتل نیز به شرح زیر است: (برحسب ریال)

  سیمکارت دائمی

  نوع تماس (صوتی) ریال
  داخل شبکه 555
  خارج شبکه 625

   

  سیم‌کارت اعتباری

  نوع تماس (صوتی) ریال
  داخل شبکه 695
  خارج شبکه 895

   

  *گران‌ترین مکالمه با سیم‌کارت دائمی

  فلت (یکسان) شدن شبکه همراه اول و تقسیم تعرفه‌ها به دو بخش داخل شبکه و خارج شبکه، مقایسه تعرفه‌ها بین 3 اپراتور را بسیار آسان کرده است.

  بنابراین از مقایسه جداول تعرفه‌ها، مشخص است که با تغییرات جدید، هم‌‌اکنون تعرفه‌های  مکالمه با سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول از دو اپراتور دیگر گران‌تر شده است.

  این در حالی است که در گذشته 16 میلیون مشترک دائمی همراه اول، حداقل 400 هزار تومان هزینه سیمکارت ودیعه‌دار دائمی این اپراتور را پرداخته‌اند تا هزینه مکالمات‌شان حداقل در سطح شهر ارزان‌تر تمام شود. در گذشته ارزان‌تر بودن نرخ مکالمات همراه اول پاسخ خوبی برای تفاوت قیمت اولیه سیم‌کارت همراه اول و سیمکارت اپراتور رقیب بود اما اکنون این تفاوت از بین رفته است.

  همچنین در تماس خارج شبکه (بین اپراتوری) تفاوتی بین تعرفه اپراتورها وجود ندارد، زیرا هر سه اپراتور دقیقه‌ای 625 تومان برای تماس خارج شبکه از مشترکان خود اخذ می‌کنند.

  *ارزان‌ترین مکالمه با سیمکارت اعتباری؛ البته فعلا

  اما در بخش سیم‌کارت‌های اعتباری که همراه اول هنوز دست به تغییر تعرفه در این بخش نزده، طبق تعرفه قدیم، تماس داخل شبکه اعتباری همراه اول به طور متوسط ارزان‌تر از سایر اپراتورها است.

  زیرا تماس داخل شبکه اعتباری همراه اول از 537 ریال تا 1140 ریال (بسته به استانی و بین‌استانی بودن تماس و برقراری تماس در ساعت پیک و غیرپیک) متفاوت است. در حالی که دو اپراتور دیگر دقیقه‌ای 895 ریال و 852 ریال برای این منظور دریافت می‌کنند.

  اما در بخش تماس خارج شبکه، باز هم تعرف سیم‌کارت اعتباری همراه اول بیشتر از سایر اپراتورها است.

  اما باید دید که با تعیین تعرفه جدید، باز هم تعرفه سیم‌کارت اعتباری همراه اول از اپراتورهای دیگر کمتر می‌ماند یا به سرنوشت سیمکارت دائمی مبتلا می‌شود؟

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • مهدي

   واقعا خجالت داره سازمان حمايت از حقوق مصرف كننده پس چيكار ميكنه انگار شده برره هركسي هر كاري دلش ميخاد ميكنه من سيمكارت خودمو 400 هزار تومان با بدختي و صف ثبت نام كردم و شش ماه بعدم دريافت كردم حالا حتي درخواست دريافت قبض رو هم غيرفعلا كردم كه قبض كاغذي نياد برام اونوقت هم تعرفه گرانتر بايد بدم هم مبلغ 1200 ماهانه آبونمان بايد بدم.واقعا اينجا شده برره

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.