• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اولین موضع وزیر اطلاعات درباره حوادث سال88
  کد خبر : 1835821

  اولین موضع وزیر اطلاعات درباره حوادث سال88

  اولین موضع وزیر اطلاعات درباره حوادث سال88 Reviewed by Aryan on Aug 22Rating: با گذشت بیش از چهارسال از وقایع سال 88 هنوز هر آنچه به این مسایل بازگردد مورد بحث قرار می‌گیرد و حاشیه‌ساز است. تا همین چند وقت پیش هرگونه ارتباط و اظهارنظر درباره سال 88 و انتخابات دور دهم ریاست‌جمهوری واکنش‌های بسیاری…

  اولین موضع وزیر اطلاعات درباره حوادث سال88 Reviewed by Aryan on Aug 22Rating:

  حوادث سال 88

  با گذشت بیش از چهارسال از وقایع سال 88 هنوز هر آنچه به این مسایل بازگردد مورد بحث قرار می‌گیرد و حاشیه‌ساز است. تا همین چند وقت پیش هرگونه ارتباط و اظهارنظر درباره سال 88 و انتخابات دور دهم ریاست‌جمهوری واکنش‌های بسیاری داشت، آنها هم که سکوت کردند و موضعی نگرفتند وضع بهتری نداشتند.  حجت‌الاسلام علوی – اولین وزیر اطلاعاتی که تاکید دارد با دوچرخه به محل کارش خواهد رفت – هم به این مساله پرداخته است. او دیروز در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به خبرنگاری که پرسید در حوادث سال 88 افرادی که در ستاد انتخاباتی دو نفر از کاندیداها فعالیت داشتند، پس از مرحله‌ای در شروع دستگیری‌ها بدون اینکه هیچ خلاف و جرم خاصی را انجام داده بودند، به خاطر ترس و تردیدهایشان از کشور خارج شدند، حال با توجه به فضای فعلی آنها می‌خواهند به کشورشان بازگردند، اما دچار ترس و تردید هستند، شما برای این افراد چه صحبتی دارید، گفت: انشاءالله ترس بی‌مورد کلیه کسانی را که خلافی مرتکب نشدند، حل می‌کنیم و هرکسی خلافی نداشته باشد تضمین می‌کنیم که مشکلی پیدا نمی‌کند.

  گفتنی است جلسه رای اعتماد کابینه امید بیشتر ضرورت حل مسایل سال 88 را نشان داد. برخی از نمایندگان قصد نداشتند به آنها که «فتنه‌گر» می‌خوانندشان رای بدهند. باز شدن دوباره پرونده 88 سبب شده تا دوباره اظهارنظرها نسبت به این مساله اوج پیدا کند. دیروز علی مطهری گفت: ‌شاخص‌های قبلی آقای روحانی، شاخص‌های خوبی بود و ایشان باید بر معیارها و ملاک‌های خود پافشاری کند. همه وزرایی که معرفی شدند، خوب و کارآمد بودند و آن سه نفری هم که نتوانستند رای اعتماد بگیرند بخصوص آقای نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، به دلیل کم‌لطفی مجلس بود. او افزود: به نظر من تاکید بیش از حد نمایندگان بر برائت از فتنه، مردم را از یک وزیر کارآمد مانند آقای نجفی محروم کرد. در حالی‌که واقعا این افراد هیچ نقشی در فتنه نداشته و هیچ‌کدام به معنای واقعی کلمه فتنه‌گر نبودند.

                                          
  مطهری ادامه داد: اگر فردی بعد از اعلام نظر شورای نگهبان بر اعتراض و اردوکشی‌های خیابانی اصرار داشت، فتنه‌گر است اما هیچ‌کدام از این افراد را نمی‌توان فتنه‌گر نامید. این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر وجود آزادی بیان در جمهوری اسلامی ایران افزود: اگر بنا باشد هر معترضی را فتنه‌گر بنامیم یعنی ما به یک فضای بسته، اختناق و عدم‌آزادی اعتراض و مخالفت در جامعه قایل هستیم که هیچ‌کدام از ما و نمایندگان مجلس این اعتقاد را نداریم و معتقدیم آزادی‌بیان در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. مطهری ادامه داد: فتنه‌گر کسی است که بعد از اعلام نظر شورای نگهبان به اعتراض و اغتشاش خود ادامه داده است نه به آن معنایی که برخی از نمایندگان در نظر دارند. گذشته از این مطلب، وقتی آقای روحانی وزرا را به مجلس پیشنهاد می‌کنند اطلاعات کافی را از مراجع ذی‌ربط جویا شده‌اند و دلیلی ندارد که مجلس در این مورد وسواسی به خرج دهد. پافشاری زیاد بر این مساله، نقطه ضعف است و خوشایند مردم هم نیست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.