• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » 3 دلیل مهم ثبات قیمت سکه در 1200 ساعت گذشته !
  کد خبر : 1835662

  3 دلیل مهم ثبات قیمت سکه در 1200 ساعت گذشته !

  3 دلیل مهم ثبات قیمت سکه در 1200 ساعت گذشته !Reviewed by Aryan on Aug 16Rating: محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با فارس در مورد علت ثبات قیمت سکه و ارز در چند روز اخیر اظهار داشت: شرایط اقتصاد جهان روال عادی را می‌گذارند و رشد اقتصادی کشورهایی دارای رشد‌های بالا متوقف شده و به همین…

  3 دلیل مهم ثبات قیمت سکه در 1200 ساعت گذشته !Reviewed by Aryan on Aug 16Rating:

  سکه و ارز

  محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با فارس در مورد علت ثبات قیمت سکه و ارز در چند روز اخیر اظهار داشت: شرایط اقتصاد جهان روال عادی را می‌گذارند و رشد اقتصادی کشورهایی دارای رشد‌های بالا متوقف شده و به همین دلیل تقاضای طلا در بازارهای جهانی کاهش یافته است.

  وی افزود: این عوامل موجب شد که قیمت طلا در 8 ماه گذشته میلادی 25 درصد کاهش یابد؛ این میزان افت قیمت موجب کاهش انگیزه سرمایه‌گذاری در بخش طلا شده است و بسیاری از کشورها، دیگر دارای دارایی‌های خود را به طلا تبدیل نمی‌کنند.

  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: از طرف دیگر اقتصاد جهان تا حدودی در حال خارج شدن از شرایط رکود است و همین مسئله عدم نوسان در قیمت جهانی اونس را در پی داشته است.

  وی با اشاره به عوامل داخلی ثبات قیمت طلا و سکه گفت: پس از انتخابات و تثبیت وضعیت سیاسی کشور موجب شد، تا حدودی ارزش پول ملی تقویت شود که یکی از علل آن امید به بهبود اوضاع اقتصادی کشور است.

  به گفته وی؛ این پدیده شرایط را برای کاهش قیمت ارز فراهم کرد که در کنار کاهش 25 درصدی قیمت اونس زیانی را متوجه سرمایه‌گذاران بازار ارز، طلا و سکه کرده است.

  کشتی‌آرای تصریح کرد: در چنین شرایطی بخشی از دارایی‌های ارزی و طلا که در نزد مردم بود، به بازار عرضه شده و این مسئله در تعدیل قیمت‌ها مؤثر بوده است.

  وی با بیان اینکه در چند ماه اخیر تغییرات قیمتی در داخل مطابق با تغییر قیمت‌های جهانی بوده است، گفت: در زمانی که تعادل در عرضه و تقاضا از بین برود، حباب قیمتی ایجاد می‌شود، اما هم اکنون عرضه و تقاضا متعادل است و قیمت اونس و دلار کاهش یافته است.

  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر تاکید کرد: این سه عامل موجب شد که در 50 روز گذشته نوسان قیمت در بازار داخلی حدود یک درصد باشد؛ پیش‌بینی می‌شود تا دو هفته آینده این روند ادامه یابد، به طوری که تغییرات قیمتی در بازار جهانی و داخل حدود یک درصد باشد.

  وی تصریح کرد: یکی از 5 اولویت برنامه اقتصادی دولت تثبیت نرخ ارز است و طبیعی است که تثبیت نرخ‌ها موجب از بین رفتن تقاضای کاذب در بازار ارز شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.