• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » آن‌جا که مرگ به زندگی پیوند می‌خورد
  کد خبر : 1835575

  آن‌جا که مرگ به زندگی پیوند می‌خورد

  آن‌جا که مرگ به زندگی پیوند می‌خوردReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating: 44 سال دارد، اما چهره به خواب فرو رفته‌اش بیشتر از اینها نشان می‌دهد، شاید 4 سال دست و پنجه نرم کردن با تومور مغزی او را این چنین شکسته کرده است، “منصور شریفات” کارگر ساده کارگاه آهن‌بری که اکنون روی تخت شماره…

  آن‌جا که مرگ به زندگی پیوند می‌خوردReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating:

  44 سال دارد، اما چهره به خواب فرو رفته‌اش بیشتر از اینها نشان می‌دهد، شاید 4 سال دست و پنجه نرم کردن با تومور مغزی او را این چنین شکسته کرده است، “منصور شریفات” کارگر ساده کارگاه آهن‌بری که اکنون روی تخت شماره 11 بخش NICU بیمارستان گلستان اهواز در انتظار بخشیدن زندگی دوباره به جسمی دیگر است…

   

  به گزارش خبرنگار‌ خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان- “منصور شریفات” پس از چند سال بیماری، سرانجام همین چند روز پیش، در روز عید فطر امسال، دچار تشنج می‌شود و پس از انتقال به بیمارستان، پزشکان اعلام می‌کنند که دچار مرگ مغزی شده است. با رضایت خانواده شریفات، روز گذشته کبد و کلیه‌های او را اهداء می‌کنند. کودکانش برای وداع نیامده‌اند، برادرش می‌گوید: “بچه‌ها هنوز کوچکند، شاید وقتی بزرگ‌تر شدند بتوان حقیقت را به آنها گفت.”

   

  برانکارد را از NICU بیرون می‌آورند و به سمت اتاق عمل حرکت می‌کنند. قدم‌ها و دوربین‌های نگران زیادی پشت سرش روان شده‌اند، چند نفری در میان راه مرا کنار می‌کشند و می‌پرسند: “آدم معروفیه؟”

   

  لبخند می‌زنم. آشپز شب‌های محرم و خادم امام حسین(ع) حالا مرکز توجه شده است. منصور شریفات معروف نیست، بلکه محبوب است. او محبوب همیشگی سه خانواده چشم انتظار پیوند اعضاء خواهد شد. قرار است اعضاء برای پیوند به شیراز منتقل شود.

   

  عباس چنانه، مدیر مرکز پیوند اعضا بیمارستان گلستان اهواز، در حاشیه این پیوندبه خبرنگار ایسنای خوزستان گفت: در خوزستان متقاضی مناسبی برای کلیه‌های این اهداکننده وجود نداشت، امکانات و شرایط پیوند کبد نیز در خوزستان وجود ندارد، اما بناست در شهریورماه پرسنل خوزستان به مدت دو هفته برای آموزش به شیراز فرستاده شوند و از مهر ماه سال جاری شرایط پیوند کبد نیز در استان خوزستان مهیا شود.

   

  وی درباره آمار اهداکنندگان در استان خوزستان عنوان کرد: با وجود این‌که تقریبا در هر هفته، یک مرگ مغزی در استان خوزستان اتفاق می‌افتد، اما آمار اهدا بسیار پایین است.

   

  چنانه افزود: در سال گذشته تنها چهار مورد رضایت برای اهدای عضو وجود داشت، اما خوشبختانه این آمار و همین‌طور تعداد متقاضیان کارت اهدای عضو در حال افزایش است، به طوری که در پنج ماه گذشته از سال 92، این پنجمین رضایت برای اهدای عضو بوده است.

   

  امین بحرینی، فوق تخصص پیوند کبد و کلیه و پزشک عمل، نیز در این باره به خبرنگار ایسنای خوزستان، می‌گوید: به دلیل سن بالای بیمار نمی‌توان به جز کبد و کلیه، سایر اعضاء را اهدا کرد.

   

  وی آمار اهدای عضو را در خوزستان مناسب نمی‌داند و ادامه می‌دهد: در حال حاضر 700 بیمار در لیست پیوند کلیه و 100 بیمار متقاضی در لیست پیوند کبد در استان خوزستان وجود دارد، اما تعداد اهداکنندگان کفاف این نیاز را نمی‌دهد.

   

  بحرینی فرهنگ‌سازی را بهترین راه برای تشویق مردم به اهدای عضو می‌داند و می‌گوید: مردم باید بدانند مرگ مغزی با کما تفاوت دارد، مرگ مغزی یعنی کمای غیرقابل بازگشت، یعنی مرگ حتمی؛ پس چه بهتر که با اهدای عضو، امید را به زندگی کسی دیگر بازگردانیم.

   

  برانکارد، خالی که از اتاق عمل بازمی‌گردد خبر از رفتن “منصور شریفات” می‌دهد اما اینجا، در راهروی عمل بیمارستان گلستان کسی رفتن او را باور ندارد. اینجا کسی اشک نمی‌ریزد و صدای ضجه شنیده نمی‌شود. اینجا در نگاه‌های برادران “منصور شریفات” فقط غرور است و افتخار.

   

  گزارش از: مهرنوش پورآقاجان، خبرنگار ایسنا، منطقه خوزستان

  منبع: خبرگزاری ایسنا
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.