• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » میلی‌منفرد: عضو هیچ حزب و گروهی نبوده‌ام
  کد خبر : 1835512

  میلی‌منفرد: عضو هیچ حزب و گروهی نبوده‌ام

  میلی‌منفرد: عضو هیچ حزب و گروهی نبوده‌امReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating: جلسه بررسی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری کابینه یازدهم در حالی برگزاری شد که مخالفان بر حضور وی در تحصن های پس از انتخابات سال 88 و موافقان بر عدم حضور وی در ماجرای های پس از انتخابات و توانایی وی بر…

  میلی‌منفرد: عضو هیچ حزب و گروهی نبوده‌امReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating:
  جلسه بررسی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری کابینه یازدهم در حالی برگزاری شد که مخالفان بر حضور وی در تحصن های پس از انتخابات سال 88 و موافقان بر عدم حضور وی در ماجرای های پس از انتخابات و توانایی وی بر اداره وزارت علوم براساس تجارب قبلی تاکید کردند.
   

   در ادامه گزیده ای از نطق 4 مخالف و 2 موافق وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فن آوری اطلاعات و همچنین متن سخنرانی جعفر میلی منفر در صحن علنی مجلس منتشر شده است.

  کارخانه: برنامه میلی منفرد تضعیف مدیریت در دانشگاهها را درپی دارد

  نماینده مردم همدان گفت: تشکیل هسته های عملیاتی که براساس آن مدیرگروه های آموزشی هسته های عملیاتی تشکیل داده و مدیریت دانشگاه را تعیین کنند به منزله ضعف مدیریت و از بین بردن قدرت حاکمیتی در دانشگاه است.

  ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه وزارت علوم مغز ابزار نظام است، گفت: اگر وزارتخانه های راه، شهرسازی، نفت و جهاد با آب، خاک و سرزمین سر و کار دارند این وزارتخانه با قلب های تپنده و نخبه هزاران جوان سر و کار دارد.

  وی افزود: در حقیقت این وزارتخانه حکم یک وزارتخانه مادرتخصصی را دارد که نیروهای مورد نیاز همه وزارتخانه ها در آن تربیت می شوند از این رو چشم طمع دشمنان بیش از همه متوجه این وزارتخانه کلیدی است.

  کارخانه با بیان اینکه علت مخالفت دشمنان با نظام، شتاب سریع علمی کشور است که در دانشگاهها پرچم اقتدار نظام را به اهتزاز درآورده، عنوان کرد: رهبری در دیدار با اساتید فرمودند دشمن در صدد است که جلوی پیشرفت علمی کشور را با جنجال آفرینی و مسائل علمی را به مسائل سیاسی کشاندن، بگیرد.

  نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه برنامه پیشنهادی آقای میلی منفرد بیشتر به یک متن توصیفی علمی شبیه است تا به یک برنامه، گفت: این برنامه ارائه شده بسیار کلی و فاقد چارچوب های مشخص و راهبرد علمی است.

  وی ادامه داد: در صفحه 7 برنامه پیشنهادی به افزایش رهاسازی، خصوصی سازی، واگذاری، نوسازی، بافت مداری، هدف مداری، عدم تمرکز و … اشاره شده است؛ آیا واقعا این یک برنامه عملیاتی است؟!

  کارخانه با تاکید بر اینکه برنامه پیشنهادی باید دارای راهبردهای شفاف عملیاتی باشد زیرا نقشه راه وزارت علوم محسوب می شود، خاطر نشان کرد: علی رغم تاکیدات رهبری درباره جایگاه علوم انسانی و علی رغم اینکه یک ماده از 5 ماده سیاست های کلی برنامه پنجم به تحول در علوم انسانی اختصاص داده شده هیچ اشاره قابل توجهی در برنامه های آقای میلی منفرد به این مسئله نشده است.

  این نماینده مخالف یادآور شد: حداقل یک بند به نقشه جامع علمی کشور اختصاص داده نشده در حالیکه برنامه هایی که ربطی به برنامه پنجم ندارند بارها در برنامه پیشنهادی وی وجود دارد.

  کارخانه گفت: در اولین بند این برنامه به مسئله مدیریت دانشگاهها اشاره شده است، تشکیل هسته های عملیاتی که مدیرگروه های آموزشی هسته های عملیاتی تشکیل داده و مدیریت دانشگاه را تعیین کنند به منزله ضعف مدیریت و از بین بردن قدرت حاکمیتی در دانشگاه است.

  مطهری: منفرد هیچ نقشی در مسایل سال 88 نداشته است

  نماینده مردم تهران با بیان اینکه میلی منفرد هیچ نقشی در حوادث سال 88 نداشت گفت: بر اساس موازین نظام اگر کسی بعد از خطبه مقام معظم رهبری همچنان در اعتراض های خیابانی پافشاری کرده باشد قطعاً ما او را فتنه گر می دانیم ولی بیش از این را ما قبول نداریم که حتی اگر کسی اعتراضی به نتیجه انتخابات داشتهاست فتنه گر است و یا اگر کسی از مقابل ستاد آقای موسوی رد شده فتنه گر است.

  علی مطهری نماینده تهران در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات و فناوری گفت: به طور کلی اصولگرایان در ارتباط با دانشگاه ها دو نگرانی از ناحیه مدیریت اصلاح طلبان دارند. اول تبلیغ سکولاریسم و در نتیجه ایجاد تنش در دانشگاه ها، دوم تساهل و تسامح فرهنگی در دانشگاه ها که هر دو نگرانی هم به جاست. سابقه دوره اصلاحات این مطالب را نشان داده است. برخی از اصلاح طلبان تندرو در آن دوره این دو کار ر انجام می دادند.

  نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاح طلبان نیز دو نگرانی از  اصولگرایان در این زمینه دارند یکی محدود شدن آزادی بیان و بی اعتنایی به حقوق شهروندی به نام دین و اسلام و دوم سخت گیری های فرهنگی و محدود شدن آزادی های اجتماعی.

  وی تصریح کرد: اما مساله تبلیغ سکولاریسم در دانشگاه ها که  مخالفان نگران آن هستند به این معنا است که حکومت دینی و سکولاریسم با هم سازگار نیستند و یا مناقشه در عصر ولایت فقیه که این اصل با دموکراسی سازگار نیست، این مسایل در دوره اصلاحات گاهی از طرف تندروها مطرح می شد.

  مطهری در توضیح تسامح و تساهل  فرهنگی گفت: این امر به معنای بی توجهی به فضای اخلاقی دانشگاه ها و برگزاری اردوهای مختلف دانشجویی و از این قبیل است که در دوره اصلاحات گاهی توجه لازم ن می شد.

  نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: با شناختی که بنده از دکتر منفرد دارم هیچ یک از این دو نگرانی موجه نیست.

  وی با اشاره به رایزنی اش با قومی نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها در دوره ای که منفرد معاون فرهنگی دانشگاه ها در وزارت علوم بوده است، گفت: ایشان اعلام کردند میلی منفرد شخصیتی مودب، منضبط، پرکار و متدین با خانواده ای متدین است و بنده در آن مدت هیچ مشکلی با ایشان نداشتم.

  نماینده مردم تهران ادامه داد: در مساله بورسیه دانشجویان عده ای ادعا می کنند که در دوران مدیریت ایشان در معاونت دانشجویی وزارت علوم افراد مساله دار و اصلاح طلبان تندرو بورسیه شده اند در حالی که بر اساس تحقیقات ما در آن دوران بسیاری از افراد متدین و حزب اللهی و اصولگرا بورسیه شدند که یکی از آنان دکتر توکلی و یکی رئیس بسیج اساتید فعلی است.

  وی خاطرنشان کرد: میلی منفرد هیچ نقشی در حوادث سال 88 نداشت. بر اساس موازین نظام اگر کسی بعد از خطبه مقام معظم رهبری همچنان در اعتراض های خیابانی پافشاری کرده باشد قطعاً ما او را فتنه گر می دانیم ولی بیش از این را ما قبول نداریم که حتی اگر کسی اعتراضی به نتیجه انتخابات داشتهاست فتنه گر است و یا اگر کسی از مقابل ستاد آقای موسوی رد شده فتنه گر است. بدین معنی  نه تنها آقای منفرد بلکه هیچکدام از وزرای پیشنهادی نقشی در فتنه 88 نداشتند.

  مطهری تاسیس پارک های علم و فناوری و تاسیس معاونت فناوری وزارت علوم را نیز از اقدامات موثر میلی منفرد خواند و گفت: ایشان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا بودند و استاد تمام مهندسی برق هستند.

  دهقان: علی افشاری مورد حمایت میلی منفرد بود

  نماینده مردم چناران با اشاره به اینکه دردفتر تحکیم وحدت تندروترین تشکل انجمن اسلامی دانشگاه امیر کبیر بود گفت: این انجمن که دبیر آن آقای علی افشاری بود مورد حمایت آقای میلی منفرد بود،  برخی از اعضای این انجمن 9 ترم مشروط بودند و در کمیته انضباطی محکوم شده بودند اما آقای میلی منفرد خود راسا حکم دانشگاه را لغو کردند.

  محمد دهقان در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه باید در سال 1404 به رتبه اول علمی منطقه دست پیدا کنیم گفت: این امر مستلزم رویکرد علمی متولیان وزارت علوم و ایجاد آرامش در فضای دانشگاهها است.

  نماینده مردم چناران با تاکید بر اینکه کشور دچار تحریم و فشارهای اقتصادی بین المللی است یادآور شد: اگر این فشارها با انتخابات سیاسی آمیخته شود در کشور بحران آفرینی می کند، ما امروز شرایط مصر را می بینیم.

  این نماینده مجلس با اشاره به اینکه آقای میلی منفرد سیاسی ترین معاونت وزارت علوم را در اختیار داشت عنوان کرد: قبل از آنکه وی و تیم همراهش بر وزارت علوم حاکم شوند دفتر تحکیم وحدت از مدافعان انقلاب بود اما با آمدن وی به این وزارتخانه به تدریج عنار تندرو به این دفتر وارد شده و نیروهای مذهبی به تدریج از آن خارج شدند.

  دهقان با اشاره به اینکه دردفتر تحکیم وحدت تندروترین تشکل انجمن اسلامی دانشگاه امیر کبیر بود گفت: این انجمن که دبیر آن آقای علی افشاری بود مورد حمایت آقای میلی منفرد بود،  برخی از اعضای این انجمن 9 ترم مشروط بودند و در کمیته انضباطی محکوم شده بودند اما آقای میلی منفرد خود راسا حکم دانشگاه را لغو کردند.

  وی افزود: وزیر علوم آن زمان و برخی دیگر از عناصر این وزارتخانه به جای آنکه آبی بر آتش افزوخته شده بریزند خود استعفا دادند، عناصری که در زیرمجموعه معاونت دانشجویی آن دوره بودند چه نقشی را در کشور ایفا کردند، 5 روز کشور دچار التهاب شد، منافقین سوءاستفاده کردند در حالی که عناصر وزارت علوم به این التهابات می افزود در این بین برخی که به تئوری فتح سنگر به سنگر اعتقاد داشتند توانستند آن را محقق کنند.

  دهقان با اشاره به اتفاقات پس از انتخابات 88 گفت: شما به عنوان یکی از مسئولان نظام که دوره ای سرپرست وزارت علوم و در دوره ای معاون وزیر بودید در اتفاقات پس از انتخابات 88 در تحصن ها شرکت کردید که فیلم آن موجود است.

  وی افزود: 150 دانشجو بدنبال این بودند که امتحانات پایان ترم برگزار نشود برخی اخبار در دست است شما در بین آنها حضور یافته و از آنها اعلام حمایت کردید.

  نماینده مردم چناران ادامه داد: با توجه به سوابقی که از مدیریت آقای میلی منفرد وجود دارد، التهاب آفرینی، آشوب و درگیری های دانشجویی که در دوره وی وزارت علوم و فضای دانشگاه را در بر گرفته بود نمی تواند زمینه پیشرفت علمی کشور را فراهم کند.

  بشیری: میلی منفرد نقش محوری در تشنج دانشگاهها را داشت

  نماینده مردم پاکدشت: با اشاره به آنچه نقش میلی منفرد در فتنه سال 88 خواند، گفت: وی نقش محوری در تحصن دانشجویان و اساتید در سال 88 و ایجاد التهاب در دانشگاهها داشته است.

  فرهاد بشیری در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در نطق خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در برنامه آقای میلی منفرد برای وزارت علوم و تحقیقات که پیشانی توسعه کشور است 14 مورد مغفول مانده است، تدوین توسعه رشته علوم انسانی، حمایت از پژوهشهای تواضع محور، پرداخت بخشی از هزینه ثبت اختراعات، تامین و پرداخت بخشی ازهزینه ثبت جواز علمی، برقراری تامین اجتماعی و سلامت برای نخبگان و نوآوران علمی، اجرای سند راهبردی سطح شاخص توسعه راهبردی، تامین دانشگاه در مناطق آزاد تجاری و صنعتی، توسعه کرسی های آزاد اندیشی، برنامه برای قشر جوان دانشگاهی که ایده آل محور هستند و باید به سمت واقعیت ها سوق داده شوند از جمله مواردی است که در برنامه پیشنهادی وزیرعلوم به آن عنایت نشده است.

  بشیری با اشاره به اهداف و برنامه هایی میلی منفرد برای  جمعیت ها و انجمن های سیاسی در دانشگاهها گفت: مردم در این یکی و دو روز با ما تماس گرفتند و گفتند دانشگاه اتاق جنگ نیست و آزادی های غیر منطقی نباید در دانشگاهها باشد به عنوان مثال زمانی همین دانشگاه تهران اتاق جنگ شده بود و عده ای از مردم کمک جمع می کردند و به منافقان می دادند.

  عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به کارنامه سیاسی وزیر پیشنهادی علوم گفت: ما از آقای روحانی به خاطر موضع گیری در خصوص حوادث سال 88 تشکر می کنیم اما وزیر پیشنهادی وی نقش محوری در تحصن اساتید دانشگاه امیر کبیر داشت و وی سعی در لغو امتحانات دانشجویان و ایجاد التهاب در دانشگاهها داشت.

  بشیری در خلال صحبتهای خود از اتاق فرمان مجلس خواست تا فیلمی که نشان می دهد میلی منفرد در جمع تحصن اساتید دانشگاه حضور دارد را پخش کند که فیلم و تصاویر حضور میلی منفرد در تحصن دانشجویان و اساتید در دانشگاهها در مانیتورهای مجلس به تصویر درآمد.

  نماینده مردم پاکدشت در ادامه افزود: آقای میلی منفرد بخاطر همین اقدامات خود در سال 88 بازداشت شد وی همچنین اعلامیه ای را 20 روز قبل از آن مبنی بر اینکه انتخابات مهندسی شده است امضا می کند.

  وی در ادامه افزود: ما به وزیر با درک برای هدایت و مدیریت برای دانشگاهها نیاز داریم.

  بشیری همچنین خطاب به مطهری که در دفاع از میلی منفرد صحبت می کرد گفت: هنوز گرد یتیمی از روی سر شما پاک نشده است و نیاز است که مراقب توطئه های بزرگ دشمنان باشید.

  فیاضی: کمترین توجه به ارزشهای دینی و اسلامی در برنامه پیشنهادی وزیر علوم شده است

  نماینده مردم نور و محمود آباد گفت: در 52 محور از برنامه های وزیر پیشنهادی علوم کمترین توجه به ارزشهای دینی و اسلامی شده است و این برنامه یک وزیر در کشور اسلامی است.

  عبدالوحید فیاضی در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فارغ از کارنامه سیاسی آقای میلی منفرد اگر بخواهیم گریزی به برنامه های وزیر پیشنهادی علوم داشته باشیم برنامه های وی نیز موید مطالبی است که دیده اید و شنیده اید.

  وی افزود: معیار موافقان و مخالفان کارنامه و برنامه وزرا است و در برنامه وزیر پیشنهادی علوم از 52 بند برنامه که 52 محور برای توسعه آموزش عالی است توجه به ارزشهای دینی و اسلامی  کمترین سهم را دارد و این برنامه یک وزیر در کشور اسلامی است.

  فیاضی گفت: من با این برنامه نگران ایجاد رشد یک نوع سکولار علمی در دانشگاهها هستم.

  نماینده مردم نور و محمود آباد افزود: در برنامه وزیر پیشنهادی یک نکته حساس و ظریف وجود دارد و آن این که در این برنامه آمده دانشگاه “مدیریت دانشگاه و گزینش دانشگاه با  معیارها و هنجارهای حرفه ای شناخته خواهد شد”.

  وی در پایان گفت: اگر هنجار حرفه ای معیار باشد پس ارزشهای دینی و اسلامی چه می شود.

  پزشکیان: اظهارات برخی از نمایندگان جز دامن زدن به اختلافات نتیجه دیگری ندارد

  نماینده مردم تبریز گفت: با توجه به این اوضاع و احوال امروز به جای اینکه به اختلافات دامن بزنیم باید دست به دست هم دهیم و مشکلات را حل کنیم. وزیر می گوید من فلان کار را انجام ندادم اما نمایندگان به زور می گویند تو انجام داده ای این اقدامات جز دامن زدن به اختلاف نتیجه دیگری ندارد.

  مسعود پزشکیان در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حماسه سیاسی خلق شد و امروز باید حماسه ای دیگر خلق شود و برای خلق حماسه همه باید دست به دست هم دهیم بنابراین زنده کردن اختلافات گذشته و عمیق تر کردن آن و یادآوردنش جز آب به آسیاب دشمن هیچ فایده ای ندارد.

  نماینده مردم تبریز در مجلس خطاب به نمایندگان ادامه داد: شما تنها یک طرف را ملامت می کنید آیا تمام تقصیرها فقط متوجه یک دسته بود؟ باید این اختلافات را جمع کنید، بس است دیگر. اگر می خواهید ملامت کنید هر کس باید خودش را ملامت کند، همه ما اشتباه کردیم نه اینکه بگوییم همه تقصیرها به گردن یک طرف است و ما خودمان بی تقصیر بودیم و باید جسارت اینکه بگوییم که اشتباه کردیم را داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی پیدا کردن مقصر برای حوادث گذشته هیچ تاثیری ندارد، گفت: الان وقت آن نیست که بگوییم این مقصر بوده یا آن مقصر بوده، امروز باید دست به دست هم دهیم و در مقابل هجمه ای که بیگانگان به ما وارد کردند محکم بایستیم و بگوییم که ما متحد و با هم هستیم و در مقابل شما خواهیم ایستاد.

  وی در ادامه گفت: ما امروز داریم گذشته را نبش قبر می کنیم که این جمله پزشکیان مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت و رئیس مجلس نیز به وی اخطار داد که شما می توانید تنها در مورد وزیر مربوطه صحبت کنید.

  پزشکیان افزود: حرفهایی که نمایندگان در مورد برخی از نمایندگان می گویند جز دامن زدن به اختلاف نتیجه دیگری ندارد.

  نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: من معاون دانشجویی یک وزارتخانه ام، چه کسی گفته است جو فرهنگی دانشگاه به من مربوط می شود؟ مثلا نهادهای مقام معظم رهبری و گروه های فرهنگی در دانشگاهها خوابشان برده بود فقط با یک حرف من بلند شدند و اعتراض کردند و دعوا راه انداختند؟ کسی که مدیریت بلد است و ساختار می داند امکان ندارد یک معاون وزیر و یا صدتا معاون وزیر با یک حرف جو دانشگاه را عوض کنند این چه حرف هایی است که شما می زنید.

  پزشکیان افزود: شما کی تا الان بحث علمی کرده اید اگر مخالفید بگویید به این دلیل و به آن دلیل مخالفیم. نیاییم بگوییم چون مثلا شما فتنه گر هستید و یا فلان حرف را زدید قبول نمی کنیم. من رئیس دانشگاه بودم بعد وزیر شدم و من را گرفتند و در دادگاه به من گفتند تو در دانشگاه آدم کشتی و به قتل غیرعمد متهمی، آیا من آدم کشتم؟ من رئیس دانشگاه بودم در جایی کسی عمل کرده بود و آن فرد مرده بود و بعد به من می گویند تو مقصری در بیمارستان آدم مرده است من چه کاره ام.

  وی ادامه داد: اگر قرار باشد هر اتفاقی که در جامعه می افتد به مسئول ارشد جامعه مربوط شود و پاسخگو باشد آن وقت مشکلات قتل، جنایت، غارت و فساد هم به گردن وی می افتد در نتیجه معتقدم به جای اینکه آدم ها را متهم کنیم بیاییم دست به دست هم دهیم، وحدت و انسجام را در جامعه ایجاد کنیم.

  نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه هر حرفی که موجب نفاق می شود وظیفه داریم جلوی آن را بگیریم، گفت: ما باید جلوی هر پیامی که موجب شود این اختلافات عمیق تر و زنده شود را بگیریم. وقتی یکی ادعا می کند من رهبری را قبول داریم و ما بگوییم که الا و بلا تو قبول نداری، آن فرد می گوید به پیر و پیغمبر قبول دارم، بگذارید به مردم خدمت کنم. می گویند نه تو قبول نداری، این به ضرر مملکت، جامعه و وحدت است، اگر می خواهیم مملکت را درست کنیم مملکت را همگان درست می کنند نه جناحی، نه دسته و نه گروهی.

  میلی منفرد: عضو هیچ حزب و گروهی نبوده ام /مخالفان من مخالف نتیجه انتخابات هستند

  وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات در دفاع از خود در صحن مجلس گفت: اعتدال ترجمان رای مردم در 24 خرداد است. گسترش اعتدال عقلانیت رفتار علمی و ثبات مدیریت و بالا بردن مشارکت دانشگاهیان است. من به دنبال نگاه اعتدال و توازن هستم . اعتدال به معنی توازن بین حرف و عمل، توازن میان اعتماد و کنترل و توازن میان همکاری و رقابت ، توازن میان وفاق و اختلاف، توازن میان ثبات و تغییر، توازن میان استقلال و وابستگی. من بر اساس این شرایط در شرایط کنونی قبول مسئولیت کردم چون اطمینان دارد که می شود و باید کاری کرد.

  میلی منفرد ادامه داد: دانشگاه جامعه دانشمندان است نه دارالتادیب؛ نه باشگاه سیاسی و تبلیغات جناحی. دانشگاه را نه به زور می توان سیاسی کرد و نه به زور غیرسیاسی . دانشگاه دانشگاه است؛ با زبان و آداب علمی و سبک خاص خودش . بگذاریم دانشگاه با متد علمی خود کار کند.

  وی گفت: دانشگاهی که مدنظر من است دانشگاهی است که در آن همه یک جور و کلیشه ای فکر نمی کنند اما دارای منطق و قدرت گفتگو هستند . دانشگاه سیاسی، جناحی و ناآرام و جنجالی نیست. دانشگاه اسلامی یعنی دانشگاهی مولد علم و پایبند به ارزش های اسلامی.

  وی در توضیح تفکرات سیاسی خود گفت:  فرزند انقلابم و هنوز بالاترین افتخارم خدمت را به جبهه های دفاع مقدس می دانم. در سال های 63 تا 68 معاون جنگ دانشگاه بودم و برترین معاون جنگ دانشگاه ها. افتخار دارم بالاترین خدمات را به رزمندگان و ایثارگران جبهه های جنگ انجام دادم و سوابق آن موجود است.

  وی افزود: همیشه بدون شعار و تظاهر در پی تحقق عملی اندیشه های حضرت امام و مقام معظم رهبری و رعایت مصالح نظام کوشیده ام. دغدغه ای غیر از نظام، اسلام و انقلاب نداشته ام . من عضو هیچ حزب و گروهی نبوده ام هرچند عضویت دانشگاهیان را در نهادهای مدنی و احزاب را عیب نمی دانم.

  وی با اشاره به سوابق مدیریتی خود اظهار داشت: من 28 سال است که در انقلاب حضور دارم و 16 سال است که در بالاترین و پیچیده ترین مسئولیت های وزارتخانه مسئولیت داشته ام و تاکنون یک برگه اخطار، تذکر از مقامات ناظر امنیتی و قضایی و اقدامی خلاف مصالح نظام نداشته ام.

  وی ادامه داد: آنها که می گویند من سیاسی عمل می کنم متاسفانه مخالفان من که پیش از هر چیز مخالف نتیجه انتخابات اخیر هستند. آنها حتی پیش از آنکه من برای وزارت مطرح شوم در رسانه ها و تریبون فضایی را بوجود آوردند که گویا کسی همسو با رای مردم و دانشگاهیان نباید مسئول بخش دانشگاهی کشور باشد.

  میلی منفرد در ارتباط با فیلمی که در مجلس درباره حضور وی در مسجد دانشگاه تهران نشان داده شد، گفت: سه روز بعد از انتخابات و بعد از فاجعه تلخ حمله به کوی دانشگاه تهران، صبح شنبه اساتید به دانشگاه آمده بودند. دل نگران بودند. جمع شدند در مسجد، من هم رفتم  که خدای نکرده فاجعه ای تکرار نشود. این جلسه حدود 2 ساعت در مسجد طول کشید. اسم این تحصن است ؟ آیا من در این فیلم سخنرانی کردم، موضع گیری کردم، صحبتی کردم؟ جرم من فقط نشستن در این جمع است آن هم برای اینکه التهاب را کم کنیم. در دانشگاه تهران در مسجد، بالای مجلس ریاست دانشگاه تهران نشسته بود . این جرم است که با سابقه ای مانند من برود در مسجد بشیند آیا جرم است. آیا نکته ای گفتم، خلافی گفتم یا تحریکی کردم. اگر بقیه مسائل هم مانند این فیلم باشد که همه چیز مشخص است.

  وی تاکید کرد: من در عمرم یک کلاس یا یک امتحان تعطیل نکردم. من در سال 64 و 65 معاون جنگ دانشگاه بودم، روزی که 4 تا 7 موشک به تهران می خورد در آن زمان زیرزمینی برای کلاسها تهیه کردیم که یک کلاس تعطیل نشود. در زمان 88 اعلام کردند که دانشجویان در التهاب هستند و می توانید یا در تیر یا در شهریور امتحانات را برگزار کنید تمام امتحانات من در تیر برگزار شد.

  وزیر پیشنهادی علوم گفت: نظم تمام زندگی من است . من منظم ترین استاد در دانشگاه در برگزاری کلاس بوده ام و تمام اینها در پرتال دانشگاه موجود است. درباره مقالات هم می توانید بنویسید میلی منفرد تمام مقالات من شفاف می آید.

  میلی منفرد گفت: من امروز با همان اعتقاد آمده ام. بالاترین و پرمحتوا ترین بیان در توسعه علمی و فناوری در بیانات رهبری معظم انقلاب است و آمده ام این بیانات را با قدرت در حمایت دولت یازدهم در جامعه علمی به پیش ببرم. در این شرایط حساس دانشگاه ها را آرام و در خدمت دولت و نظام قرار بدهم و ذهن مقامات بالای مملکت و شخص دکتر روحانی را از دانشگاه راحت کنم که به مسائل اساسی و معیشت مردم را بتوانند با جدیت پیش ببرند.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.