• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » جنتی: آمده‌ام پیام معنوی انقلاب را به گوش جهان برسانم
  کد خبر : 1835506

  جنتی: آمده‌ام پیام معنوی انقلاب را به گوش جهان برسانم

  جنتی: آمده‌ام پیام معنوی انقلاب را به گوش جهان برسانمReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating: ضدیت بازگشت به دوره اصلاحات آمریکایی و دوره کارگزاران با اعتدال، ارادت جنتی به فردی که بسیاری از مشکلات امروز فرهنگی ناشی از وی است، افراطی گری اصلاح‌طلبان آمریکایی به اسم اعتدال، جنتی شهید زنده، تجلی مطالبات رهبری از حوزه…

  جنتی: آمده‌ام پیام معنوی انقلاب را به گوش جهان برسانمReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating:
  ضدیت بازگشت به دوره اصلاحات آمریکایی و دوره کارگزاران با اعتدال، ارادت جنتی به فردی که بسیاری از مشکلات امروز فرهنگی ناشی از وی است، افراطی گری اصلاح‌طلبان آمریکایی به اسم اعتدال، جنتی شهید زنده، تجلی مطالبات رهبری از حوزه فرهنگ در برنامه های جنتی، سازگاری کامل برنامه ارائه شده توسط جنتی با عرصه فرهنگ از مهمترین بخش های سخنان موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
   

   در ادامه جلسه بررسی وزیران پیشنهادی که در نوبت صبح امروز پنج شنبه برگزار شد، 4 نماینده در موافقت و 2 نماینده در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی کردند که بخش های مهم سخنان آنان به همزاه گزیده ای از مهمترین دفاعیات وزیر پیشنهادی در ادامه مورد اشاره قرار می گیرد.

  کریمی قدوسی: بازگشت به دوره اصلاحات آمریکایی و دوره کارگزاران ضد معنای اعتدال است

  در ابتدا کریمی قدوسی نماینده مردم به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد صحبت کرد که وی در ابتدا به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند اگر خواص امری را تشخیص دادند به موقع و بدون فوت وقت عمل کنند تاریخ نجات پیدا می کند دیگر حسین بن علی ها به مسلخ نمی روند اما اگر خواص بد فهمیدند که دیدیم بد فهمیدند اگر دیر فهمیدند که دیدیم دیر فهمیدیدند و فهمیدیدند و اختلاف کردند کربلا در تاریخ تکرار خواهد شد.

   وی در ادامه به یکی از خطبه های امیرالمومنین اشاره کرد و گفت: ننگ بر شما که این چنین خود را در تیررس دشمن قرار دادید. به شما حمله می کنند ولی شما از خود دفاع نمی کنید با شما می جنگند ولی با آنها پیکار نمی کنید. ای مرد نمایان نامرد که عقل شما به سان عروسان پرده نشین است ای کودک صفتان بی خرد که کافه های غم و اندوه را جرعه جرعه به من نوشانیدید و با نافرمانی رای و تقدیر مرا تباه کردید.

  قدوسی با بیان اینکه همان طور که نمی شود درد  دلهای امیر المومنین را فراموش کرد به همان شکل نیز فتنه را نیز نمی شود پاک کرد، ادامه داد: غم واندوه های که به رهبر معظم و ملت عزیز نوشانیدید از تاریخ محو نمی شود.

  وی ادامه داد: وزارت ارشاد یک قرارگاه بزرگ فرهنگی است که در زمان صلح و جنگ و تهدید از دین ملت دفاع می کند بازگشت به دوره اصلاحات آمریکایی و دوره کارگزاران ضد معنای اعتدال است یکی از برجسته ترین جاسوسهای آمریکایی می گوید ما باید از طرفداران دمکراسی بخواهیم رژیم کنونی را سرنگون کنند چرا که این رژیم منافع آمریکا را تهدید می کند.

  کریمی قدوسی در ادامه خطاب به جنتی وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: آقای جنتی استفاده از محصولات فرهنگی مهمترین وسیله است که دشمنان برای مبارزه با ایران در نظر دارند آنها تلاش می کنند بین مردم ایران و رژیم فاصله ایجاد کنند فکر می کنند یک جریان لیبرالیسم قوی وجوددارد که می خواهد اسلام در صحنه نباشد روحانیت منزوی شود و ولایت فقیه را قبول ندارد این مسائل در برنامه جنتی پر رنگ مطرح نشده است.

  رسایی: بسیاری از مشکلات امروز فرهنگی ناشی از فردی است که جنتی نسبت به وی ارادت دارد

  سپس حمید رسایی  به عنوان دومین مخالف با بیان اینکه جنس مخالفت من در حوزه ارشاد از جنس دغدغه است، گفت: احساسم این است که آقای جنتی با همه فضایل و ویژگی هایی که دارند نمی توانند آنان را برطرف کنند.

  وی با اشاره به علت نگرانی اش از تصدی جنتی بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در مصاحبه ای گفته است  به کسی ارادت فکری دارم که بسیاری از آسیب های فرهنگی امروزی ناشی از تفکر، مدیریت و فکر آن فردی است که جنتی به ایشان ارادت فکری دارند.

  رسایی گفت: آقای جنتی همین وزیری که امروز در بی بی سی نشسته است هم نسبت به آن شخص ارادت داشت و حتی می خواست قانون اساسی را عوض کند تا رئیس جمهور مادام العمر شود. ارادت فکری در حوزه فرهنگ فقط باید نسبت به رهبری باشد.

  وی با بیان اینکه هشدارم به این جهت است که می‌بینم برخی تندروها و افراطی‌ها جنب‌وجوششان بیشتر شده و خدای ناکرده می‌خواهند جنتی را به سمتی ببرند که وزیر ارشاد اسبق را برده‌اند گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب از تهاجم فرهنگی خبر دادند، آنها گفتند تعامل و تبادل فرهنگی است؛ رهبر انقلاب از شبیخون فرهنگی خبر داده‌اند توجه نکرده‌اند، از ناتوی فرهنگی گفته‌اند اما آنها توجه نکردند.

  وی با بیان اینکه من در برنامه جنتی قاطعیت ندیدم، گفت: قانون نظام جامع رسانه برای برنامه چهارم است اما صحبتی از آن نشده است. برای کانون های فرهنگی مساجد، سازمان حج، سازمان فرهنگ که باید این تهاجم فرهنگی را در خارج از کشور رصد کند و صدور فرهنگ را  بر عهده داشته باشد، برای تبلیغات شهری حقوق نیروهای انسانی چه برنامه ای دارید.

  وی افزود: ممکن است شما بگویید ما دولت اعتدال هستیم نه دولت  افراطی ها اما مساله این است که همین افراطی ها جنب و جوش پیدا کردند و فعال شدند و دارند بر می گردند چرا که اخبارش موجود است البته تشکر می کنیم که آقای روحانی جلوی معرفی بعضی از این افراد را گرفتند و البته در مورد معاونت پارلمانی نیز منتظر هستیم اما اخباری داریم می شنویم که امیدواریم درست نباشد و آن اتفاق نیافتد.

  حیدرپور: جنتی شهید زنده است

  حیدرپور نماینده شهرضا در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی نیز با بیان اینکه وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ما شهید زنده محسوب می شود، گفت: زمانی که او رئیس صدا و سیمای استان خوزستان در ایام جنگ بود روزی که تجهیزات صدا و سیما از سوی عراقی ها بمباران شده بود با پیکر زخمی و خون آلود به ما می گفت که امکانات را در زیر زمین و جایی امن قرار داده ایم و کار صدا و سیما ادامه دارد، این حال شهادت طلبی ایشان مثال زدنی است.

  وی شرایط به وزارت رسیدن افراد معرفی شده را ولایتمداری، پاک دستی، سلامت نفس، تعهد، فکر، تجربه، تخصص و اندیشه خواند و گفت:  وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی انسان ساده ای و معتقد به صلاح و آینده است و رهبری هم همواره تاکید داشتند که این گونه افراد برای وزارت به کار گرفته شوند.

   نماینده شهرضا درباره برنامه های ارایه شاه از سوی جنتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برنامه مداری از ویژگی های مهم آقای جنتی است.  برنامه های ارایه شده از سوی وی مدون و منطبق بر برنامه پنجم است ضمن اینکه او مسایل فقهی و اسلامی را به خوبی می شناسد و بهتر است بگویم ما جنتی را یکی از آیات می دانیم. او حوزه فرهنگ را به خوبی می شناسد و به عنوان درس خوانده در حوزه  علمیه قم زیر و بم اسلام را هم می داند

  وی خاطرنشان کرد: کمتر وزیری را دیده ایم که در برنامه ایش مرکز محوری را کنار گذاشته باشد و نگاه جهانی به مقوله فرهنگ در کشور داشته باشد. رونق فرهنگی و اولویت دادن به موضوعات فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  از دیگر موضوعات مهمی است که در برنامه های جنتی مورد اشاره قرار گرفته است.

  دستغیب: مطالبات رهبری از حوزه فرهنگ در برنامه های جنتی متجلی است

  در ادامه احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق جنتی صحبت کرد . وی با تاکید بر اینکه تمام دغدغه های امروز در حوزه فرهنگ و هنر به درستی از سوی وزیر پیشنهادی برای این وزارتخانه شناسایی و در برنامه هایش به آن اشاره شده است، گفت: مطالبات رهبری از حوزه فرهنگ در برنامه های جنتی متجلی است.

   وی تصریح کرد: در برنامه های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوبی تفاوت بین تبادل فرهنگی و تهاجم فرهنگی آمده است. این موضوع نیازمند دشمن شناسی است لذا وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به خوبی محیط خارجی را بشناسد و نسبت به محیط داخلی نیز آشنایی کامل داشته باشد که خوشبختانه هر دوی این ویژگی ها در آقای جنتی وجود دارد.

  دستغیب ادامه داد: پیوست و مهندسی فرهنگی از موضوعات مهم دیگری است که در برنامه وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد اشاره قرار گرفته است.

  دامادی: برنامه ارائه شده توسط وزیر پیشنهادی فرهنگ سازگاری کامل با عرصه فرهنگ دارد

  همچنین دامادی نماینده موافق وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در موافقت با جنتی با بیان اینکه جنتی تجربه قابل توجهی در فرهنگ های مختلف دارد، افزود: روح و برنامه ارائه شده توسط وزیر پیشنهادی فرهنگ سازگاری کامل با عرصه فرهنگ دارد.

  دامادی با بیان اینکه جنتی تجربه قابل توجهی در فرهنگ های مختلف دارد، ادامه داد: آنها که او را خوب می شناسند می دانند بحث اعتدال در ایشان متجلی است. قصد ندارم وارد بازی تدارک دیده بعضی از دوستان شوم. روح و برنامه ارائه شده توسط وزیر پیشنهادی فرهنگ سازگاری کامل با عرصه فرهنگ دارد و کسانی از این برنامه در آشوبند که می خواهند فرهنگ را دولتی کنند.

  وی با اشاره به اینکه برنامه های وزیر پیشنهادی نشان می دهد ایشان جایگاه و منطق عمل و به رسمیت شناختن تکثر را ارزش می نهد، افزود: دولتی شدن فرهنگ به تولید قدرت فرهنگی نمی انجامد. حاصل عملکرد چندساله عرصه فرهنگی زوال اعتماد و امید و اخلاق بوده است در نتیجه اعتماد بخش غیر فرهنگی و لایه های دیگر تخریب شده اما برنامه های ارائه شده بسیار کامل است.

  نماینده مردم ساری در مجلس با انتقاد از کسانی که کابینه را امنیتی فرض کرده اند، اظهار داشت: رونق اقتصاد فرهنگی ضروری است و جای بسی تاسف دارد که در کشوری مثل ایران سهم ما از اقتصاد فرهنگی از هنرهای تجسمی بسیار ناچیز است اما جای بسی خوشبختی است که توجه شایانی در برنامه های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد به اقتصاد فرهنگ شده است که این امر کمک زیادی به دیپلماسی فرهنگی انجام خواهد داد.

  سبحانی نیا: افراط و تفریط در برنامه های جنتی وجود ندارد

  حسین سبحانی نیا عضو هیات رئیسه مجلس هم آخرین نماینده موافق جنتی بود . نماینده مردم بجنورد با تاکید بر اینکه در برنامه های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی افراط و تفریط وجد ندارد و فرهنگ و هنر فاخر و اصیل اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است گفت: جنتی فرزند واقعی انقلاب اسلامی است.

  وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از مهاجرت در بیروت و دمشق بزرگانی همچون شهید اندرزگو را آموزش داده است، افزود:جنتی از خانواده ای اصیل و بزرگوار و تربیت شده بزرگمردی چون آیت الله جنتی است. وی مدیری نمونه ، توانا، اهل مشورت، امین، پاکدست و توانا است.

  وی با بیان اینکه برنامه های ارائه شده از سوی وزیر پیشنهاد فرهنگ و ارشاد اسلامی امیدوار کننده و بحث های دینی در آن بسیار پررنگ دیده شده است گفت: موضوعاتی همچون توجه به خانواده ، دفاع مقدس، حجاب، مباحث فرهنگی ایرانی و اسلامی از جمله مسائل مهمی است که در این برنامه ها به آن اشاره شده و خوشبختانه افراط و تفریط در آن دیده نمی شود.

  جنتی: آمده ام پیام معنوی انقلاب را به گوش جهان برسانم/ تفکر لیبرالیستی هنر برای هنر را نمی پسندم

  سپس نوبت به علی جنتی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید که پس از سخنرانی موافقان و مخالفان خود به دفاع از برنامه های ارائه شده اش برای تصدی این وزارت خانه پرداخت.

  وی صحبت های خود را با حدیثی از امام علی مبنی بر این که به راست و چپ گمراهی است و مسیر درست میانه روی است آغاز کرد و گفت: آمده ام اعلام کنم به عنوان فرزند کوچک امام (ره) و مقام معظم رهبری برای رساندن پیام معنوی انقلاب اسلامی به جهان حاضرم.

  وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که علم کردن پرچم مکتب ایرانی را در مقابل پرچم مکتب اسلامی به بیراهه رفتن است گفت: جمع زیادی از نخبگان فرهنگ و هنر دینی و ایرانی به دلیل برخوردها نامناسب دولت از فرهنگ فاصله گرفته اند. سعی من این خواهد بود تا برخوردها و کمکش های بی ثمر جای خود را به تضارب آراء بدهد و جای خالی اسلامی رحمانی و برخورد کریمانه با اهالی فرهنگ و هنر پر شود.

   جنتی در ادامه با اشاره به وضعیت فرهنگی نامطلوب کشور گفت: می دانم که تهاجم فرهنگی توطئه نیست. امروز اروپایی ها هم از تهاجم فرهنگی آمریکایی ها نگرانند و می کوشند در مقابل موج آن مقابله کنند در این میان تکلیف ما که دیگر روشن است. ایستادن در مقابل تهاجم فرهنگی بیگانه تنها با بازگشت به خویشتن مان ممکن است. این یعنی بازگشت به دین اسلام رحمانی بازگشت به کرامت، گذشت، عفو و حرمت انسانی؛ بازگشت به اسلامی که حرمت مومن را از حرمت کعبه بالاتر می داند و بازگشت از تهمت و بهتان و جاه طلبی و نابخردی؛ یعنی بازگشت اسلام امانت دار، اسلامی که رسالتش گسترش اخلاق برای تمامی نسل ها و ملت ها است، واپسگرایی را بر نمی تابد و بر خرد گرایی سعی دارد.

  وی افزود: با وجود این که راهی جز بازگشت به اسلام ناب محمدی نداریم اما جا دارد به ایرانی بودنمان و تمدن هفت هزار ساله مان ببالیم. کشور ما همواره سرزمین توحید بوده و پیروان همه ادیان الهی در آن به راحتی می زیستند. ایران همواره مهد حکمت و دانایی و عرفان بوده و خدمت ما به اسلام همیشه موجب فخر ماست.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در روزگاری نامزد کسب تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده‌ام که جمع زیادی از نخبگان فرهنگ و هنر دینی و ایرانی به دلیل برخوردها نامناسب دولت از فرهنگ فاصله گرفته اند. سعی من این خواهد بود تا برخوردها و کمکش های بی ثمر جای خود را به تضارب آراء بدهد و جای خالی اسلامی رحمانی و برخورد کریمانه با اهالی فرهنگ و هنر پر شود. می‌کوشم بدونه ضربه عدول از موازین انقلاب و اسلام آرامش، اعتدال و اعتماد را به حوزه فرهنگ بازگردانم و مدیریت فرهنگی را به اهلش بسپارم و دغدغه معیشتی اهالی فرهنگ را کم کنم.

  جنتی همچنین گفت: تفکر لیبرالیستی هنر برای هنر را نمی پسندم. باور دارم هنرمند متعهد است و ارزش های الهی خواستگاهی تهی ندارد.

  وی همچنین سیاست های کلان فرهنگی خود را برگرفته از اسناد بالادستی به ویژه سند چشم اندازی 1404 معرفی کرد و تصریح کرد: ترویج ارزش های اصیل دینی، مردمی کردن و عدالت فرهنگی، تمرکز زدایی در مدیریت فرهنگی از مهمترین شاخص های این برنامه است که برای نیل به آن ها تلاش خواهم کرد فرهنگ عفاف و حجاب را توسعه و در تقویت فعالیت های قرآنی بکوشم. در کنار آن توجه به گنجینه فرهنگی برجای مانده از دوران دفاع مقدس و استفاده از مراجع و علما به عنوان پشتوانه فعالیت های فرهنگی را مد نظر داریم. همچنین مساجد و هیئت های مذهبی را در محوریت برنامه های خود قرار داده ام تا از فرصت های موجود در آن ها در ارتقاء فرهنگی بهره ببرم.

  جنتی در پایان گفت: من اهل هم فکری و مشورت هستم و خودرایی را آفت بزرگ مدیریت می دانم. سال ها حضورم در حوزه علمیه احترام به بزرگان را به من آموخته است. از شهید بهشتی یادگرفتم سمت ها امانت و فرصت خدمت هستند نه چیز دیگر در این راه نیز چشم امیدم به همه مراجع و اهالی فرهنگ و هنر است و در نهایت نیز تسلیم رضای حقم.

  منبع: خبرگزاری مهر
  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.