• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » اظهارات برخی از نمایندگان جز دامن زدن به اختلافات نتیجه دیگری ندارد
  کد خبر : 1835475

  اظهارات برخی از نمایندگان جز دامن زدن به اختلافات نتیجه دیگری ندارد

  اظهارات برخی از نمایندگان جز دامن زدن به اختلافات نتیجه دیگری نداردReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به نمایندگان و مخالفت آنان با برخی از وزرای پیشنهادی گفت:ما با توجه به این اوضاع و احوال امروز به جای اینکه به اختلافات دامن بزنیم باید دست به…

  اظهارات برخی از نمایندگان جز دامن زدن به اختلافات نتیجه دیگری نداردReviewed by Aryan♥ on Aug 15Rating:
  نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به نمایندگان و مخالفت آنان با برخی از وزرای پیشنهادی گفت:ما با توجه به این اوضاع و احوال امروز به جای اینکه به اختلافات دامن بزنیم باید دست به دست هم دهیم و مشکلات را حل کنیم. وزیر می گوید من فلان کار را انجام ندادم اما نمایندگان به زور می گویند تو انجام داده ای این اقدامات جز دامن زدن به اختلاف نتیجه دیگری ندارد.
   

  مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی علوم و آموزش عالی سخنان خود را با ابیاتی آغاز کرد و گفت: از بر رفته و آینده نظر باید کرد ، هله برخیز که اندیشه دگر باید کرد ، عشق بر ناقهٔ ایام کشد محمل خویش ، عاشقی؟ راحله از شام و سحر باید کرد، پیر ما گفت جهان بر روشی محکم نیست، از خوش و ناخوش او قطع نظر باید کرد ، تو اگر ترک جهان کرده سر او داری، پس نخستین ز سر خویش گذر باید کرد، گفتمش در دل من لات و منات است بسی ، گفت این بتکده را زیر و زبر باید کرد.

  وی سپس گفت: حزب من ، گروه من، دسته من بت هایی است که برای خود ساخته ایم و این بتکده را باید زیر و زبر کرد.

  پزشکیان با بیان اینکه آن چیزی که باید به اسم دین و وحدت در جامعه داشته باشیم نباید آن را لوث کنیم در واکنش به اعتراض نمایندگان و مخالفت آنان با وزرای پیشنهادی گفت: من خیلی حرف برای خیلی چیزها دارم، حماسه سیاسی خلق شد و امروز باید حماسه ای دیگر خلق شود و برای خلق حماسه همه باید دست به دست هم دهیم بنابراین زنده کردن اختلافات گذشته و عمیق تر کردن آن و یادآوردنش جز آب به آسیاب دشمن هیچ فایده ای ندارد.

  وی با اشاره به وصیت نامه حضرت علی (ع) گفت: حضرت علی (ع) در وصیتنامه اش که چکیده زندگی اش است به فرزندانش، به خانواده اش و به مردم توصیه کرده است شما را به تقوا توصیه می کنم و نظم داشته باشید و صلاح ذات بین کنید؛ چرا که من از رسول خدا شنیدم که اصلاح ذات بین از روزه بالاتر و مهم تر است.

  نماینده مردم تبریز در مجلس خطاب به نمایندگان ادامه داد: شما تنها یک طرف را ملامت می کنید آیا تمام تقصیرها فقط متوجه یک دسته بود؟ باید این اختلافات را جمع کنید، بس است دیگر. اگر می خواهید ملامت کنید هر کس باید خودش را ملامت کند، همه ما اشتباه کردیم نه اینکه بگوییم همه تقصیرها به گردن یک طرف است و ما خودمان بی تقصیر بودیم و باید جسارت اینکه بگوییم که اشتباه کردیم را داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی پیدا کردن مقصر برای حوادث گذشته هیچ تاثیری ندارد، گفت: الان وقت آن نیست که بگوییم این مقصر بوده یا آن مقصر بوده، امروز باید دست به دست هم دهیم و در مقابل هجمه ای که بیگانگان به ما وارد کردند محکم بایستیم و بگوییم که ما متحد و با هم هستیم و در مقابل شما خواهیم ایستاد.

  پزشکیان ادامه داد: از امام موسی کاظم (ع) نقل است که کسی پیش امام آمد و  گفت پشت یکی از برادران مسلمان خیلی صحبت می کنند اما از خودش پرسیدم آن را تکذیب کرد حالا من باید چه کنم؟ امام موسی کاظم فرمودند” اگر 50 مومن پشت سر یک مومن حرف بزنند اگر رفتی آن را تکذیب کرد حرف آن یک نفر را بپذیر و حرف آن 50 نفر را نپذیر” و حالا شما نمی پذیرم.

  وی همچنین با اشاره به جنگ احد گفت: در جنگ احد جنگ مغلوبه شد و تنها 8 نفر کنار حضرت محمد (ص) ماندند و رسول خدا وقتی به مکه برگشت با آنان چه معامله ای کرد، در آن جنگ هند حمزه را کشت و جگرش را درآورد و از گوشت و پوست آن حلق آویز و گردنبند درست کردند اما رسول خدا وقتی مکه را فتح کرد چه کرد؟

  نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: بعد از جنگ احد پیامبر (ص) همه آنان را بخشید که هیچ در جنگ حنین به مهاجرین و انصار یک شتر و به معاویه و ابوسفیان 100 شتر داد.

  وی در ادامه گفت: ما امروز داریم گذشته را نبش قبر می کنیم که این جمله پزشکیان مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفت و رئیس مجلس نیز به وی اخطار داد که شما می توانید تنها در مورد وزیر مربوطه صحبت کنید.

  پزشکیان افزود: حرفهایی که نمایندگان در مورد برخی از نمایندگان می گویند جز دامن زدن به اختلاف نتیجه دیگری ندارد.

  وی همچنین با قرائت آیه ای از قرآن ادامه داد: ما با توجه به  این اوضاع و احوال امروز به جای اینکه به اختلافات دامن بزنیم باید دست به دست هم دهیم و مشکلات را حل کنیم. وزیر می گوید من فلان کار را انجام ندادم اما نمایندگان به زور می گویند تو انجام داده ای.

  نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: من معاون دانشجویی یک وزارتخانه ام، چه کسی گفته است جو فرهنگی دانشگاه به من مربوط می شود؟ مثلا نهادهای مقام معظم رهبری و گروه های فرهنگی در دانشگاهها خوابشان برده بود فقط با یک حرف من بلند شدند و اعتراض کردند و دعوا راه انداختند؟ کسی که مدیریت بلد است و ساختار می داند امکان ندارد یک معاون وزیر و یا صدتا معاون وزیر با یک حرف جو دانشگاه را عوض کنند این چه حرف هایی است که شما می زنید.

  پزشکیان افزود: شما کی تا الان بحث علمی کرده اید اگر مخالفید بگویید به این دلیل و به آن دلیل مخالفیم. نیاییم بگوییم چون مثلا شما فتنه گر هستید و یا فلان حرف را زدید قبول نمی کنیم. من رئیس دانشگاه بودم بعد وزیر شدم و من را گرفتند و در دادگاه به من گفتند تو در دانشگاه آدم کشتی و به قتل غیرعمد متهمی، آیا من آدم کشتم؟ من رئیس دانشگاه بودم در جایی کسی عمل کرده بود و آن فرد مرده بود و بعد به من می گویند تو مقصری در بیمارستان آدم مرده است من چه کاره ام.

  وی ادامه داد: اگر قرار باشد هر اتفاقی که در جامعه می افتد به مسئول ارشد جامعه مربوط شود و پاسخگو باشد آن وقت مشکلات قتل، جنایت، غارت و فساد هم به گردن وی می افتد در نتیجه معتقدم به جای اینکه آدم ها را متهم کنیم بیاییم دست به دست هم دهیم، وحدت و انسجام را در جامعه ایجاد کنیم.

  پزشکیان در پایان نیز با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری گفت: رهبری بیان داشته اند”توصیه من به مسئولان کشور و نخبگان سیاسی، دینی این است که تا جایی که می توانند بر روی انسجام و وحدت ملت ایران تکیه کنند انسجام فقط یک حزب، دسته و یا گروه نیست. در ایران مذاهب و گروه ها و جریان های سیاسی وجود دارد که در مسائل مختلف با وحدت و همدلی با هم حرکت کرده و توطئه های مختلف در مقابل این وحدت و ایمان اثر نداشته است. ایمان به خدا، اتحاد کلمه دو عامل تولید قدرت و مقاومت و پایداری ملت ها در مقابل توطئه زهرآگین اختلاف است. راه خلاصی از اختلافات موجود این است که ملت ها با حکمت نخبگان و هدایت عقلای خود تصمیم بگیرند و از نفاق و دودلی در بین مردم متوقف شود .”

  نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه هر حرفی که موجب نفاق می شود وظیفه داریم جلوی آن را بگیریم، گفت: ما باید جلوی هر پیامی که موجب شود این اختلافات عمیق تر و زنده شود را بگیریم. وقتی یکی ادعا می کند من رهبری را قبول داریم و ما بگوییم که الا و بلا تو قبول نداری، آن فرد می گوید به پیر و پیغمبر قبول دارم، بگذارید به مردم خدمت کنم. می گویند نه تو قبول نداری، این به ضرر مملکت، جامعه و وحدت است، اگر می خواهیم مملکت را درست کنیم مملکت را همگان درست می کنند نه جناحی، نه دسته و نه گروهی.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.