• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » برنامه ربیعی در بخش اقتصاد تعاونی جدی نیست
  کد خبر : 1835217

  برنامه ربیعی در بخش اقتصاد تعاونی جدی نیست

  برنامه ربیعی در بخش اقتصاد تعاونی جدی نیست Reviewed by Aryan♥ on Aug 14Rating: نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت : ما برنامه شما را جدی در اقتصاد مبتنی بر تعاونی ها نمی بینیم علی رغم این که مردم ایران 50 درصدشان…

  برنامه ربیعی در بخش اقتصاد تعاونی جدی نیست Reviewed by Aryan♥ on Aug 14Rating:
  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت : ما برنامه شما را جدی در اقتصاد مبتنی بر تعاونی ها نمی بینیم علی رغم این که مردم ایران 50 درصدشان عضو تعاونی ها هستند اما سهمشان از سرمایه ملی فقط 7 درصد است.
   

  عبد الوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد در مخالفت با ربیعی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که کابینه روحانی کابینه خوب، کارآمد و دانشمندی است گفت: آقای ربیعی نیز از همان چهره های خوبی هستند که مورد احترامند اما من چند نکته را برای تقویت کار دولت و برنامه های ایشان باید مطرح کنم.

  نماینده نور و محمودآباد با بیان این که وزارت کار و امور اجتماعی یک وزارتخانه فانتزی نیست، گفت: این یک وزارت خانه زیربنایی است و مبنای تولید و اشتغال و رفاه اجتماعی را شکل می دهد و اشتغال و تولید فلسفه وجودی این وزارت خانه است.

  وی با بیان این که افزایش سهم تعاونی ها در بازار پولی کشور در برنامه های وزیر کمرنگ است گفت: ما باید بدانیم تعاونی ها سهم موثر و پویایی در نظام اقتصادی کشور دارند. امروز ده ها اتحادیه تخصصی در سراسر کشور وجود دارد که هفت هزار فروشگاه تعاونی در حال فعالیت هستند و  می توانند یکی از بخش های نظام توزیع را عهده دار شوند.

  فیاضی با بیان این که یک مبحث و مولفه مهم طرح تحول اقتصادی توزیع است گفت: آقای ربیعی در خصوص تقویت این نظام چه برنامه ای دارد؟ که در مهار تورم نیز می تواند نقش داشته باشد.

  وی با بیان این که در قانون اساسی به اقتصاد مبتنی بر تعاون به شدت تاکید شده است گفت: ما برنامه شما را جدی در اقتصاد مبتنی بر تعاونی ها نمی بینیم علی رغم این که مردم ایران 50 درصدشان عضو تعاونی ها هستند اما سهمشان از سرمایه ملی فقط 7 درصد است.

  نماینده نور و محمود آباد با بیان این که ربیعی باید برای مشاغل خانگی چه برنامه ای می خواهد ایجاد کند تصریح کرد: مشاغل خانگی برای اقتصاد خانواده بسیار مهم است.

  وی با بیان این که برنامه وزیر پیشنهادی برای حمایت از کارگر و کارفرما مشخص نشده است، گفت: تقابل بین کارگر و کارفرما را باید کاهش دهیم چرا یکی از موانع اشتغال و تولید همین موانع است. خود شما از جنس کارگر هستید تقاضا می کنم به اتحادیه های کارگری توجه شود و غنی سازی شغل، ساده کردن کار توامان باید انجام شود که این نیز در برنامه وزیر پیشنهادی کمرنگ است.

  فیاضی همچنین با اشاره به اهمیت سازمان شستا گفت: این سازمان از دیرباز حیات خلوت صاحبان قدرت بوده است و فرقی نمی کند از چه دولتی باشد اما از دولت اعتدال انتظار ویژه ای می رود و از ربیعی که انسان پاک دستی است انتظار می رود سازمان شستا را به یک فرصت ملی برای همه ایرانیان تبدیل کند.

  منبع: خبرگزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.