• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانشگاه » کنکوری‌های سال آینده به توصیه ها دقت کنند
  کد خبر : 1835071

  کنکوری‌های سال آینده به توصیه ها دقت کنند

  کنکوری‌های سال آینده به توصیه ها دقت کنندReviewed by Aryan on Aug 13Rating: یک داوطلب برتر کنکور در توصیه به داوطلبان آزمون سراسری 93، گفت: داوطلبان وقت خود را با حفظ کردن فرمول‎های متعدد، تلف نکنند. علی محمدمهر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: داوطلبان کنکور سال آینده هم‌اکنون درس خواندن را آغاز کنند و وقت…

  کنکوری‌های سال آینده به توصیه ها دقت کنندReviewed by Aryan on Aug 13Rating:
  کنکور 92

  کنکور 92

  یک داوطلب برتر کنکور در توصیه به داوطلبان آزمون سراسری 93، گفت: داوطلبان وقت خود را با حفظ کردن فرمول‎های متعدد، تلف نکنند.

  علی محمدمهر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: داوطلبان کنکور سال آینده هم‌اکنون درس خواندن را آغاز کنند و وقت بسیار مفید تابستان را با بازیگوشی تلف نکنند، چرا که اگر تمام وقت خود را برای دوران سال تحصیلی بگذارند خسته شده و دلسرد می‌شوند، بنابراین با خواندن یک دور کامل از کتاب‎های دوم و سوم دبیرستان و تست‎زنی آن چندین قدم جلو بیفتند.

  وی افزود: البته توصیه می‌شود که داوطلبان علاوه بر خواندن دروس اختصاصی به خواندن درس‎های عمومی نیز وقت بگذارند، زیرا دروس عمومی مهم بوده و تاثیر زیادی دارد، بنابراین خواندن موازی دروس عمومی و اختصاص را باهم آغاز کنند، اما برای دروس اختصاصی کمی بیشتر وقت بگذارند.

  وی افزود: داشتن برنامه ثابت برای درس خواندن بسیار مهم است، بنابراین با این برنامه ثابت و خاص درس خواندن در یک چارچوب پیش می‌رود و می‎تواند عقب یا جلو افتادن دروس را در مدارس جبران کند، بنابراین داوطلبان می‎توانند با 8 ساعت مطالعه در روز در طول تابستان و 6 ساعت مطالعه در روز در طول سال تحصیلی به نتیجه خوبی برسند، البته باید تاکید کرد که این ساعات مطالعه ثابت نبوده و برای افراد مختلف با توانایی‎های مختلف متفاوت است.

  محمدمهر خاطرنشان کرد: برخی از داوطلبان با توجه به استرس فراوان ایام کنکور و تبلیغات متعدد در موسسات گوناگون در آزمون‎های گوناگون شرکت می‌‎کنند که این موضوع و چند آزمونی خوب نیست، بنابراین توصیه می‌شود داوطلبان در طول سال با یک برنامه پیش بروند.

  وی با اشاره به اشتباه رایج برخی از داوطلبان در آزمون و خطای شیوه‌های مطالعه، اظهارکرد: داوطلبان زمان مطالعه دروس شیوه‎ای جدید را فقط دو روز امتحان کنند و در صورت عدم موفقیت آن را کنار بگذارند و شیوه‌ای را برای درس خواندن انتخاب کنند که مطلب در ذهن ماندگار شود و نیاز به دوره کردن نباشد، زیرا شب کنکور هیچ کدام از درس‎ها دوره نمی‌شوند.

  وی در پایان گفت: برخی از داوطلبان از حفظ کردن فرمول‌های متعدد شکایت می‌کنند، ولی نیاز به حفظ کردن فرمول‌های زیاد نیست. متاسفانه برخی از داوطلبان سرعت را در تست‎زنی رسیدن به جواب با کوتاه‌ترین فرمول می‌دانند، این در حالی است که سرعت در هنر یک بار خواندن روی سئوال و شروع به حل کردن است، نه فکر کردن به روش حل، بنابراین با حفظ کردن چند فرمول پایه می‎توان به سئوالات متعدد کنکور با سرعت بالا پاسخ داد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.