• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » جوایز نقدی بانک‌ها آب رفت
  کد خبر : 1834847

  جوایز نقدی بانک‌ها آب رفت

  جوایز نقدی بانک‌ها آب رفتReviewed by Aryan♥ on Aug 12Rating: این روزها که بانک‌ها با شیوه‌های جدید در پی جذب نقدینگی سرگردان موجود در بازار هستند، برخی بانک‌ها اقدامات جالبی را انجام می دهند و جوایزی 10 هزار تومانی به حساب‌های متمرکز می‌پردازند.    این روزها که بانک‌ها با شیوه های جدید در پی جذب…

  جوایز نقدی بانک‌ها آب رفتReviewed by Aryan♥ on Aug 12Rating:
  این روزها که بانک‌ها با شیوه‌های جدید در پی جذب نقدینگی سرگردان موجود در بازار هستند، برخی بانک‌ها اقدامات جالبی را انجام می دهند و جوایزی 10 هزار تومانی به حساب‌های متمرکز می‌پردازند.
   

   این روزها که بانک‌ها با شیوه های جدید در پی جذب نقدینگی سرگردان موجود در بازار هستند، برخی بانکها اقدامات جالبی را انجام می دهند و جوایزی ناچیز برای سپرده گذاران خود در نظر می گیرند.

  در پی آزاد شدن نقدینگی سرگردان از بازارهای سکه، طلا و ارز به دنبال کاهش قیمت ها، برخی بانکها با شیوه های جدید و جذاب در پی جذب این نقدنیگی و سپرده های جدید به نظام بانکی هستند، اما در این بین بانکهایی هستند که با اقداماتی جالب که به مثابه شوخی با سپرده گذاران تلقی می شود، جوایزی بسیار اندک برای سپرده گذاران خود در نظر گرفته اند. 

  گرچه سپرده های قرض الحسنه بیشتر با منشاء خیر و نیکی انجام می شود، اما برخی بانکها برای جذب بیشتر این نوع سپرده برای آن جوایز 10 هزار تومانی در نظر گرفته اند و اسامی برندگان را بر روی درب و شیشه های شعب بانکها نصب کرده اند.

  برندگان حساب های متمرکز از طریق قرعه کشی جوایز 10 هزار تومانی برنده می شوند. این در حالی است که این روزها مبلغ 10 هزار تومانی قدرت خریدی ندارد.

  مسئولان این بانکها و شعب در مورد میزان جوایز در نظر گرفته شده برای برندگان این نوع حساب ها در توجیه عنوان می کنند که این حداقل مبلغ جوایز در نظر گرفته شده است و جوایز دیگری برای این نوع حساب ها از جمله کمک هزینه سفر حج هم پرداخت می شود.

  اما بالاترین مبلغی که توسط این شعب پرداخت می شود، 100 هزار تومان است که به عقیده خود آنها رقمی بالا است. نکته جالب اینجا است که پیش از این برخی بانکها جوایز کلانی برای این نوع سپرده ها در نظر می گرفتند که با واکنش هایی از سوی نهادهای تصمیم گیر مواجه می شد و حتی این امر موجب شد که بانک مرکزی دستورالعمل های ویژه ای برای پرداخت نوع جوایز حساب های قرض الحسنه بانکها در نظر بگیرد. 

  در اوایل کار دولت نهم، بانک مرکزی با همکاری برخی دستگاه ها اولین بانک قرض الحسنه را راه اندای کرد که هدف آن جذب سپرده های قرض الحسنه و پرداخت آن به صورت قرض الحسنه به متقاضیان بود، چند ماه پیش نیز دومین بانک قرض الحسنه با عنوان رسالت راه اندازی شد. 

  هدف سیستم بانکی و بانک مرکزی از راه اندازی بانکهای قرض الحسنه، کمک به افراد با درآمد کمتر  و اقشار ضعیف تر جامعه بود تا با همیاری افراد غنی تر، سپرده هایی را جمع آوری و به آنها اختصاص دهد. 

  این در حالی است که پیش از راه اندازی بانک قرض الحسنه حتی طرح هایی از جمله متمرکز کردن بخش حساب های قرض الحسنه بانکها در این بانک مطرح بود که البته بعدا این موضوع به فراموشی سپرده شد. 

  در حالی چنین جوایز ناچیزی در شرایط اقتصاد فعلی برای حساب های قرض الحسنه توسط برخی شعب بانکی پرداخت می شود که بانکها سعی می کنند بیشتر بر روی عقود مشارکتی متمرکز شوند و اخیر هم سودهای روزشمار به سپرده های کوتاه مدت به منظور جذب سپرده های بیشتر می پردازند.

  چندی پیش بانک مرکزی دستورالعملی برای اعطای جوایز به سپرده های قرض الحسنه پس انداز (ریالی  ارزی) به نظام بانکی کشور ابلاغ کرد که براساس ماده 6 دستورالعمل اعطای جوایز به سپرده های قرض الحسنه پس انداز (ریالی- ارزی)” مصوب یکهزار و بیست و پنجمین جلسه شورای پول و اعتبار انواع جوایز قابل اعطاء به سپرده های قرض الحسنه پس انداز مشخص شده است.

  براین اساس كمک هزینه خرید واحد مسكونی، كمک هزینه سفر عمره، تمتع و عتبات عالیات، كمک هزینه تحصیلی برای یك مقطع، صنایع دستی ساخت صنعتگران داخلی و یا كمك هزینه خرید آن، خودرو ساخت داخل یا كمك هزینه خرید آن، سكه طلا و پول نقد، لوازم خانگی تولید داخل و یا كمك هزینه خرید آن جوایز در نظر گرفته شده می باشد.

  همچنین بر اساس تبصره 1 این دستورالعمل حداكثر میزان هر یک از جوایز اعطائی اعم از نقدی و یا غیرنقدی به یك فرد در هر دوره در سال جاری پانصد میلیون ریال تعیین شده است. 

  منبع: خبر گزاری مهر
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.