• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی , مطالب برگزیده سایت » عذر خواهی جامعه نابینایان از حسن روحانی
  کد خبر : 1834418

  عذر خواهی جامعه نابینایان از حسن روحانی

  آقای محمدبیگی شما اگر می خواستید از دغدغه ها و مشکلات نابینایان بگویید این 8 سال کجا بودید؟ چرا از آقای احمدی نژاد نپرسیدید که دو هزار شغلی که وعده داده بود برای نابینایان اجرا کند و نکرد چه شد؟

  عذر خواهی جامعه نابینایان از حسن روحانیReviewed by Aryan on Aug 7Rating:

  نابینای معترض به روحانی

  جمعی از جامعه نابینایان کشور با ارسال ایمیلی به خبرآنلاین ازاتفاقی که در جلسه مطبوعاتی رییس جمهور افتاد عذرخواهی کردند در این نامه امده است:

  “در اولین نشست خبری دکتر حسن روحانی رئیس جمهور برای دومین بار فردی نابینا که خود را مدیرمسوول روزنامه ایران سپید معرفی کرد از جایش بلند شد و با تاکید بر این که یک احمد نژادی است با صدایی بلند به بیان نظرات خود و تعریف واژه اعتدال پرداخت. که البته با پاسخ مناسب دکتر حسن روحانی نیز مواجه شد و در واقع ایشان با طمانینه و ارامش، رفتار خارج از عرف این فرد را محکوم کردند و چه زیباست که دکتر روحانی همواره در سخنانشان بر رعایت اخلاق در حوزه سیاست تاکید نموده اند چیزی که متاسفانه طی سالهای گذشته مغفول مانده است.
  ما نگارندگان این سطور که خود از جامعه نابینایان هستیم از طرف خود و جامعه نابینایان ایران از دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم و مردم ایران عذرمی خواهیم.

  سوال ما این است که آقای محمدبیگی شما اگر می خواستید از دغدغه ها و مشکلات نابینایان بگویید این 8 سال کجا بودید؟ چرا از آقای احمدی نژاد نپرسیدید که دو هزار شغلی که وعده داده بود برای نابینایان اجرا کند و نکرد چه شد؟ چرا از رئیس جمهور سابق نپرسیدید که چرا بسیاری از مواد مختلف قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در سازمانهای زیر نظرشان اجرایی نشد؟ چرا در طی 8 سال گذشته حتی برای یک بار به طور اختصاصی با رئیس سازمان بهزیستی کشور در روزنامه ایران سپید مصاحبه نکردید و از مشکلات برایشان نگفتید؟ شما که از طرفداران پرو پاقرص آقای احمدی نژاد هستید و لابد بارها و بارها نیز در جلساتشان حضور داشته اید چرا در برابر دغدغه های نابینایان ساکت بودید؟

  و حالا ما نابینایان که مردمانی نجیب و صبوریم از جنس همه مردم رنج معلولیتمان را به تدبیر دولت امید دوخته ایم.

  در همین جا اعلام می کنیم جامعه نابینایان ایران متشکل از افراد تحصیلکرده و روشنفکر است و از هیاهو و غوغاسالاری ها به دور. ما همواره در سکوت و آرامش پیگیر مطالبات به حق خودمان هستیم.

  وتنهامی خواهیم تریبون جامعه نابینایان ایران تریبون چند صدایی همه نابینایان ایران باشد تا بذر نشاط در دل نابینایان شهر و روستاهای دور و نزدیک ایران عزیز که امیدی جز سطور برجسته این روزنامه ندارند نیز شکوفا شود…. “

  اما ماجرا از چه قرار است

  باز هم نشست خبری روحانی و باز هم یک حاشیه دیگر. این‌بار اما کسی صحبت از «روحانی یادت باشه …» نکرد. بلکه یکی از نمایندگان جریان فکری دولت دهم، نشست خبری رئیس جمهور را به هم ریخت.

  دیروز و در اولین نشست رئیس دولت یازدهم پس از مراسم تنفیذ و تحلیف، هنگامی که مجری نشست خبری داشت آخرین خبرنگاران را برای طرح پرسش خود از رئیس جمهور فرامی خواند، به ناگاه یکی از خبرنگاران از میانه سالن نشست از جا بلند شد و با تاکید بر «احمدی نژادی » بودن خود، انتقاداتی نسبت به شعارهای دکتر روحانی بیان کرد و نظم جلسه را برای دقایقی به هم ریخت.

  نابینای معترض به روحانی در نشست خبری 

  این اما اولین بار نبود که این خبرنگار در نشست های خبری دکتر روحانی خبرساز می شد.

  داس به جای کلید

  دوشنبه، 27 خرداد 1392 وقتی در اولین نشست خبری رئیس جمهور منتخب، خبرنگار «ایران سپید» پشت تریبون ایستاد، پرسش و پاسخ جالبی مطرح شد. او پرسید :«ده‌ها سال است که معلولان به صورت سمبلیک مورد عنایت قرار گرفته‌اند. شما چه خواهید کرد؟ من یک احمدی‌نژادی هستم. آیا شما مدیران دولت قبلی را درو خواهید کرد؟»

  پاسخ رئیس جمهور منتخب اما، از ان پاسخ هایی بود که به قول مطبوعاتی ها «تیترخور» خیلی خوبی داشت:« ما کلید داریم، داس نداریم.» پاسخی که واکنش و تشویق حاضران در محل نشست خبری را هم به همراه داشت. روحانی در ادامه هم گفت:«دولت آینده کارآمدی و شایسته‌سالاری را مقصد و مناط کارش قرار می‌دهد. همه مدیران شایسته‌ای که در این 8 سال کار کردند از آنها استفاده می‌کنیم البته جز کسانی بدون بلیت و اتوبوسی آمده‌اند. من نخواهم گذاشت در دولت آینده به کسی توهین شود! »

  این، همان خبرنگاری بود که دیروز هم در نشست خبری، حاشیه سازی کرد.خبرنگار طرفدار احمدی‌نژاد از روزنامه‌ی «ایران سپید» که در نشست خبری قبلی روحانی سئوال پرسیده بود در پایان نشست خبری به اعتراض برخاست و دقایقی به ایراد سخن پرداخت و گفت: «اعتدال به معنای حذف افراد غیر هم‌فکر نیست که خبرنگاران حاضر در جلسه به طور مکرر صلوات فرستادند روحانی هم در پاسخ گفت: روش شما مغایر با اعتدال است و اولین نکته در اعتدال پایبندی به قانون و نظم است.»

  علی‌رضا محمد‌بیگی

  معلمی که مدیرمسئول شد

  اما این خبرنگار که در دو نشست مطبوعاتی روحانی خبرساز شد کیست؟ نام او «علی‌رضا محمد‌بیگی» است. او کارشناس ارشد رشته زبان‌وادبیات فارسی است و حدود 22 سال در آموزش‌وپرورش در مقاطع دبیرستان و پیش‌دانشگاهی مدارس معمولی تدریس کرده است که دو سال پایانی این تدریس در مدارس نابینایان بوده است.

  محمد‌بیگی بنابر اطلاعات دردست و جست‌وجوهای اینترنتی هیچ‌گاه فعال سیاسی نبوده است، او یک سال سابقه‌ی سردبیری دو نشریه‌ی داخلی در آموزش‌وپرورش و یک سال سردبیر نشریه‌ی سلحشوران اسلام مجتمع ایثارگران را عهده‌دار بوده است. از سال 83 تا کنون نیز در هفته‌نامه‌ی هزاره سوم که هم به صورت عادی و هم ویژه نابینایان (بریل) منتشر می‌شود مدیرمسوول است و همچنین سمت مدیرمسوولی روزنامه «ایران سپید» را هم بر عهده دارد. محمد‌بیگی در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری از طرفداران ورود آقای مشایی به انتخابات بوده است. او خود را «احمدی‌نژادی» معرفی می‌کند اما به نظر نمی‌رسد کارهایش در این دو نشست، اعتباری برای شخص احمدی‌نژاد به همراه‌ آورده باشد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • صبا از تهران

   چرا اعتقادات آدمها باید وجهی سیاسی داشته باشد کمی هم فکر کنید در طول این همه سال یک نابینا جرات کرده حرف بزند و از اعتقادات خود بگوید که این عمل حتی از دست بیناها هم برنمی آید.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.