• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » بحران آب، محیط زیست، مهاجرت و ترافیک چهار چالش پیش روی شهر اصفهان
  کد خبر : 1834037

  بحران آب، محیط زیست، مهاجرت و ترافیک چهار چالش پیش روی شهر اصفهان

  بحران آب، محیط زیست، مهاجرت و ترافیک چهار چالش پیش روی شهر اصفهان Reviewed by Aryan♥ on Aug 3Rating: رییس شورای شهر اسلامی اصفهان، گفت: شهرداری برای تکمیل مصلی و ورزشگاه نقش جهان نیازمند اعتبارات است و شورای چهارم باید با رویکرد اقتصادی بهتری در این زمینه انجام وظیفه کند.   منطقه اصفهان،”عباس حاج‌رسولیها” امروز(شنبه)…

  بحران آب، محیط زیست، مهاجرت و ترافیک چهار چالش پیش روی شهر اصفهان Reviewed by Aryan♥ on Aug 3Rating:

  رییس شورای شهر اسلامی اصفهان، گفت: شهرداری برای تکمیل مصلی و ورزشگاه نقش جهان نیازمند اعتبارات است و شورای چهارم باید با رویکرد اقتصادی بهتری در این زمینه انجام وظیفه کند.

   

  منطقه اصفهان،”عباس حاج‌رسولیها” امروز(شنبه) در جلسه علنی شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه با روی کار آمدن رییس جمهور جدید باید تحولات ویژه‌ای در بخش اقتصادی باید ایجاد شود، اظهار کرد: در دولت جدید باید خدمت‌گذار باشیم تا شرمنده مردم نشویم.

   

  وی با بیان اینکه شورای شهر بیش از رییس جمهور و مسوولان دولت جدید در رفع مشکلات می‌توانند مؤثر باشند، افزود: امیدواریم دولت یازدهم در جهت خلق حماسه اقتصادی حرکت کند.

   

  رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه نقاط ضعف دولت دهم شناسایی و نقاط قوت آن باید پیگیری شود، افزود: عدم تخصیص اعتبارات مترو، عوارض سوخت و حمل و نقل به مردم اصفهان در دولت دهم ظلم به مردم اصفهان است.

   

  حاج‌رسولیها با اشاره به اینکه مشکلات احداث نقش جهان باید به مردم صراحتا گفته شود، گفت: ای کاش ورزشگاه نقش جهان در این دولت تمام شده بود.

   

  وی تکمیل مصلی و ورزشگاه نقش جهان نیاز به اختصاص اعتبار دارد و شورای چهارم باید در خصوص این دو پروژه با رویکرد اقتصادی بهتری انجام وظیفه کند.

   

  هم‌چنین یک عضو شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: در کنار سایر بودجه‌هایی که برای سایر امور در نظر گرفته می‌شود بودجه ورزش بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

   

  علی رضا نصر اصفهانی با بیان اینکه بحران آب، محیط زیست، مهاجرت و حمل و نقل و ترافیک چهار چالش پیش روی شهر اصفهان است، اظهار کرد: اگر امروز برای این مشکلات تدبیری اندیشه نشود این بحران‌ها اصفهان را زمین‌گیر می‌کند.

   

  این عضو شورای شهر، تصریح کرد: شورا امکانات کافی ندارد اما رسالت آن انجام بهترین مدیریت برای کاهش خسارت‌ها است.

   

  نصر اصفهانی با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری برای آزادسازی زمین‌های اطراف کوه آتشگاه، گفت: این منطقه به لحاظ نزدیک بودن به منارجنبان برای گردشگران با اهمیت است و باید به یک منطقه تفرج گاهی تبدیل شود.

   

  وی با بیان اینکه در جنوب کوه صفه، کوه دنبه در شرق و در شمال شهر مکان تفریحی مانند باغ فدک وجود دارد، گفت: با انجام یک سرمایه‌گذاری مناسب در غرب اصفهان می‌توانیم چهار قطب گردشگری در شهر اصفهان ایجاد کنیم.

   

  این عضو شورای شهر با بیان اینکه ایجاد نشاط و شادابی در جامعه نیاز به ایجاد مکان‌های تفریحی و کنترل ترافیک شهر وجود دارد، ادامه داد: باید از حاکم شدن فقر حرکتی و کم تحرکی در شهر اصفهان جلوگیری شود و این کار نیاز به اختصاص بودجه دارد.

   

  هم چنین سید کریم داوودی، نایب رییس شورای شهر اصفهان، گفت: باید برای انجام حرکت‌های عمرانی یا سخت افزاری در شهر اصفهان نیاز به برنامه‌ریزی اساسی که اقتصاد و در آمد را در نظر داشته باشد وجود دارد.

   

  وی با بیان اینکه توسعه پایدار توسعه‌ای است که کمترین آسیب را به محیط زیست برساند، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت موجود برای توسعه اقتصادی اصفهان باید صنعت، کشاورزی و گردشگری را مورد بررسی قرار داد.

   

  نایب ریس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه وضعیت صنعت اصفهان مناسب نیست، تصریح کرد: با توجه به وضعیت آلودگی و بر اساس نظر کارشناسان اصفهان در زمینه توسعه صنعت فضا و ظرفیت لازم و در بخش کشاورزی نیز به علت وضعیت آب هم جایگاه خوبی ندارد.

   

  داوودی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری بهترین راه توسعه اقتصادی در اصفهان است، اضافه کرد: با جذب سالانه یک میلیون گردشگر در آمد خوبی عاید اصفهان می‌شود که می‌تواند در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

   

  وی با بیان اینکه مدیریت شهری باید مقوله جذب گردشگر را به عنوان یک رکن اساسی در شهر اصفهان مد نظر قرار دهد، گفت: ایجاد معاونت جذب گردشگر در شهرداری و اصفهان و اختصاص بودجه به این امر می‌تواند توسعه گردشگری در شهر اصفهان را عملی کند.

   

  نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، گفت: اصفهان می‌تواند مقصد گردشگرانی از کشورهای اسلامی مانند عراق، مالزی و ترکیه باشد و با وجود 30 دانشگاه می‌تواند پذیرای دانشجویان سایر کشورها نیز شود.

  منبع: خبرگزاری ایسنا
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.